Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Dorota123 21:14, 26 lut 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)
Elu, Dorotko a na co jest to pryskanie Promanalem?
Faktycznie, u Ciebie ptactwa mnóstwo. I jaki piękny stroik w domu.
Faworki też apetycznie wyglądają.

A dzisiaj były pierwsze urodzinki mojej jedynej wnusi (bo mam też 2 wnuków). Oprócz zamówionego tortu urodzinowego były pączki ode mnie. Ale te kupowane są jakieś miększe, lużniejsze a te mojej roboty jakieś ściślejsze.

Może masz jakiś wypróbowany sposób na pączki Dorotko?
Basiu ja nie pryskam niczym na razie. Żonkile w domu już przekwitają, stanowczo za szybko.

Nie smażę pączków, ale wypróbuję może na niedzielę z tego ciasta co robiłam faworki to podzielę się opinią. Pączki najlepiej smakują w dniu w którym się smaży. Na drugi dzień jeśli chcesz żeby były mięciutkie włóż na 10 sekund do mikrofali na niskiej temperaturze. Wtedy roztapia się zawarty w nich tłuszcz i robią się jak świeże. Po takim odgrzaniu najlepiej od razu zjeść. Te kupne mają dużo różnych spulchniaczy, a to nie jest zdrowe. Te własnej roboty uważam, że smakują lepiej, nawet jak są trochę twardsze.
Ty masz wnusię, ja mam dwóch wnuków. 5 lat, a drugi 4 miesiące. Słodziaki


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:31, 26 lut 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
BASIA8 napisał(a)
Dorotko piękny wschód słońca wiosna też piękna ogrzanie zimnych widoków słodkie - mniam mniam
Dziękuję ślicznie Jak tam, projektujesz coś?


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:36, 26 lut 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Bardzo ładna domowa wiosna
Dziękuje, ale żonkile kończą już kwitnienie.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:40, 26 lut 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ewa777 napisał(a)
Wiosenne zrobiło się u Ciebie w domu
Lubię wiosenne akcenty, żeby jeszcze słoneczka było więcej to dni były by od razu weselsze.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 21:42, 26 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Dorota123 napisał(a)
Uwielbiam wspomnienia z miejsc w których byłam, często przeglądam zdjęcia zimową porą i uśmiecham się do oglądanych widoków. U nas też pogoda była kiepska, ale dziś robiłam porządki pod świerkami, jeszcze trochę mi zejdzie. Najważniejsze, że zaczęte. Wiosna szybko w tym roku startuje, jeszcze niektóre rośliny nie zaschły, a już się budzą do życia.


Żeby tylko przymrozki przetrwały to się będziemy cieszyć dłuuuugim sezonem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 21:45, 26 lut 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
zawitka napisał(a)
Już u Ciebie wiosennie .Pomału trzeba myśleć o tej wiosnie.
Wiosna pcha się w lutym na całego, to są żonkile z 18 lutego. Dziś są już większe. Stokrotki zaczynają kwitnąć w gruncie, bratki nieśmiało pokazują kwiatki, więc trzeba zacząć już sprzątanie w ogródku.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 21:48, 26 lut 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
sylwia_slomczewska napisał(a)
Żeby tylko przymrozki przetrwały to się będziemy cieszyć dłuuuugim sezonem
Właśnie obawiam się przymrozków jak już to wszystko ruszy na dobre. Rok lub dwa lata temu w maju było -5 stopni i bardzo dużo zniszczeń.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
basia3012 22:21, 26 lut 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Dorota123 napisał(a)
Właśnie obawiam się przymrozków jak już to wszystko ruszy na dobre. Rok lub dwa lata temu w maju było -5 stopni i bardzo dużo zniszczeń.



Dorotko, a w prawym rogu, na dole to listki naparstnicy? Czy one już wyszły z ziemi czy od lata takie zielone?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota123 22:43, 26 lut 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)


Dorotko, a w prawym rogu, na dole to listki naparstnicy? Czy one już wyszły z ziemi czy od lata takie zielone?
Tak to naparstnica, która wysiała się w ubiegły roku i tak ładnie urosła. W tym roku zakwitnie, bo one są dwuletnie. Naparstnice są całą zimę zielone, bynajmniej u mnie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElaS 23:09, 26 lut 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Dorotko,
pisz, pokazuj, siły czerpię z Twojego ogrodu.
Smaczków, ogrodowych didaskaliów
____________________
Malwowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies