Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

ElzbietaFranka 00:00, 07 mar 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Miałam biedronkę nie daleko ale zlikwidowali Cerfur się panoszy.
Odnośnie fiołków a co z nimi robisz po przekwitnięciu. Czy one się nadają do gruntu czy mogą zimować. U kogoś widziałam takie małe fioletowe w gruncie.

Jeszcze nie pisałam wczoraj byłam na działce i patrzę na moje tulipany zielone coś z nimi nie tak chwytam i wyciągam a tu zgryzione cebule.
Pierwszy raz się z tym spotkałam pewnie nornice czy jakiś inny badziew.
Kupiłam czosnku może przestaną żreć tulipany.

Ja mam Litla pod nosem i tam poluję na roślinki. Już dużo nakupiłm gdzie ja to pomieszczę. Miałam jeszcze zamawiać róże, ale chyba zrezygnuję bo już za dużo tego wszystkiego potem pełno roboty.
Wczoraj piękna pogoda a dzisiaj już byle jak, co dzienna zmienność doprowadza mnie do dołka psychicznego.
Zebyś ty wiedziała Dorotko jak mnie się nic nie chce robić. Szukam pretekstu w myślach jak to zrobić zeby nic nie robić i odwlekam z dnia na dzień.

Jak tam kontrola dobrze wypadła? Też muszę iść zapisać Maje.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 18:58, 07 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Gosialuk napisał(a)
Poszalałaś zakupowo. Podobają mi się te hortensje zielone, ale i cyklameny cudne. A dekoracje na pewno wymyślisz piękne. Bo jak nie Ty to kto?
Dziękuję czy spełniłam Twoje oczekiwanie? Kompozycja prosta i myślę, że pasująca do wystroju pokoju.
Mnie też urzekły te hortensje, chociaż wybór był spory w kolorach, to te jednak najbardziej do mnie przemawiały.

____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:00, 07 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)
piękne zakupy a to co z nich wyczarowałaś to .....
Dziękuję Wacławie


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:16, 07 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
ElzbietaFranka napisał(a)
Miałam biedronkę nie daleko ale zlikwidowali Cerfur się panoszy.
Odnośnie fiołków a co z nimi robisz po przekwitnięciu. Czy one się nadają do gruntu czy mogą zimować. U kogoś widziałam takie małe fioletowe w gruncie.

Jeszcze nie pisałam wczoraj byłam na działce i patrzę na moje tulipany zielone coś z nimi nie tak chwytam i wyciągam a tu zgryzione cebule.
Pierwszy raz się z tym spotkałam pewnie nornice czy jakiś inny badziew.
Kupiłam czosnku może przestaną żreć tulipany.

Ja mam Litla pod nosem i tam poluję na roślinki. Już dużo nakupiłm gdzie ja to pomieszczę. Miałam jeszcze zamawiać róże, ale chyba zrezygnuję bo już za dużo tego wszystkiego potem pełno roboty.
Wczoraj piękna pogoda a dzisiaj już byle jak, co dzienna zmienność doprowadza mnie do dołka psychicznego.
Zebyś ty wiedziała Dorotko jak mnie się nic nie chce robić. Szukam pretekstu w myślach jak to zrobić zeby nic nie robić i odwlekam z dnia na dzień.

Jak tam kontrola dobrze wypadła? Też muszę iść zapisać Maje.
Elu te fiołki nie zimują w gruncie. Po przekwitnięciu wyniosę je do ogródka pod świerki tam spędzą lato, a jesienią wrócą do domu.

Ja przy roślinach cebulowych mam porozkładane słoiczki po koncentracie i w nie systematycznie sypię różowe granulki ( czyli trutkę). Do takiego słoiczka sypię do 10 granulek i kładę przewrócony słoiczek na rabatce. Sprawdzam co kilka dni, jeżeli jest pusty to dosypuję, bo to oznacza, że są amatorzy dokarmiania. Co masz zamiar zrobić z tym czosnkiem?

Czytam, że brak Ci motywacji do pracy w ogrodzie, ja chęci mam tylko nie mogę za dużo pracować bo później to odchoruję. Godzina pracy i godzina leżakowania. Wyniki mam stabilne, ja je muszę kontrolować co miesiąc, a co 3 miesiące tomograf z kontrastem, po którym kiepsko się czuję.

Ty masz jeszcze miejsce w ogrodzie i możesz tam coś sadzić, ja miejsca już nie mam, a i tak ciągle coś dokupuję. Trzeba się liczyć z tym, że im więcej roślin, tym więcej roboty i podlewania, ale i większa radość z obcowania w zadbanym ogrodzie.


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Agania 19:39, 07 mar 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
O jwju Dorotka wiosna na bogato u Ciebie... już o świętach przypominasz
Dekoracje cudowne
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Ewa777 12:42, 08 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18484
Piękne zakupy wiosenne i jeszcze piękniejsze dekoracje
Za każdym razem zachwycam się tym, co robisz z roślinami.
U mnie nornice tez szaleją i brakuje mi już sił na nie...
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
jolka 12:46, 08 mar 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Ty to masz Kobieto rozmach! Zakupowe szaleństwo
Roślinki przepiękne i dekoracje również

Pozdrawiam niedzielnie
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
deszczowymaj 20:03, 08 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Superaśne zakupy .. nieustannie podziwiam dekoracje pięknie i gustownie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
kasiek 20:38, 08 mar 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Może i brak umiaru ale nie grozi poszerzeniem w biodrach
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
BASIA8 20:07, 09 mar 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witaj Dorotko. Piękne kompozycje zrobiłaś Ja na spokojnie muszę poczytać Twój wątek bo interesuje mnie magiczny eliksir dla storczyków
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies