Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W moim małym ogródeczku - Dorota

Pokaż wątki Pokaż posty

W moim małym ogródeczku - Dorota

Waclaw 11:21, 24 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dorota123 napisał(a)
A co mówiłeś i do kogo???



Któraś koleżanka napisała, że robisz piękne, artystyczne zdjęcia
Przytoczyłem jedno z nich i napisałem "a nie mówiłem" ( miałem na myśli, że piękne i artystyczne)
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
kasiek 14:02, 24 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459

Obłędnie! Dodatki u Ciebie w połączeniu z kompozycjami w donicach robia niesamowite wrażenie!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Donia72 18:05, 24 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Orliki masz cudne ja miałam u siebie prawie czarnego, ale w tym roku to go jakoś nie widzę na rabacie.
Dorotko, co masz za materiał w altanie? nie haczy się o drewno?
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Dorota123 19:10, 24 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
KasiaBawaria napisał(a)
Dorotko, nie dobijaj mnie tymi fotkami orlikow. Czy moglabym poprosic o nasionka, jak sie zawiaza? No cudne sa.Oczywiscie pokryje koszta wysylki.
A ten wilczomlecz dlugo kwitnie?
Wilczomlecz kwitnie non stop do przymrozków, miałam go kiedyś jako lamówka w gruncie z białymi petuniami. Świetnie wyglądał całe lato. Postaram się zebrać nasiona z orlików, ale większość z nich zetnę zaraz po kwitnieniu, żeby zrobić miejsce następnym roślinom do kwitnięcia, których teraz nie widać np jeżówki. Przypomnij się w lipcu, powinny być już suche nasionka. Sama też już mam pomysł na wysianie za lamówką z trzmieliny, ładnie by w tym czasie ożywiły to miejsce.





____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:18, 24 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Waclaw napisał(a)


Któraś koleżanka napisała, że robisz piękne, artystyczne zdjęcia
Przytoczyłem jedno z nich i napisałem "a nie mówiłem" ( miałem na myśli, że piękne i artystyczne)
Oooo dziękuję




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anabuko1 19:21, 24 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Dorota123 napisał(a)
Wilczomlecz kwitnie non stop do przymrozków, miałam go kiedyś jako lamówka w gruncie z białymi petuniami. Świetnie wyglądał całe lato. Postaram się zebrać nasiona z orlików, ale większość z nich zetnę zaraz po kwitnieniu, żeby zrobić miejsce następnym roślinom do kwitnięcia, których teraz nie widać np jeżówki. Przypomnij się w lipcu, powinny być już suche nasionka. Sama też już mam pomysł na wysianie za lamówką z trzmieliny, ładnie by w tym czasie ożywiły to miejsce.






Piękne masz orliki
I maki już ci kwitną.
U mnie jeszcze nie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dorota123 19:28, 24 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
kasiek napisał(a)

Obłędnie! Dodatki u Ciebie w połączeniu z kompozycjami w donicach robia niesamowite wrażenie!
Cieszę się że Ci się spodobało tym bardziej, że 4 donice z pierwszego planu zrobiłam sama. Jako formy posłużyły mi te z tyłu donice.




____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Dorota123 19:39, 24 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Donia72 napisał(a)
Orliki masz cudne ja miałam u siebie prawie czarnego, ale w tym roku to go jakoś nie widzę na rabacie.
Dorotko, co masz za materiał w altanie? nie haczy się o drewno?
Dzięki Tobie mam niektóre odmiany i bardzo się z nich cieszę. Mam takiego ciemnego, tylko jedną sadzonkę. Ja też mam wrażenie, że niektórych orlików nie mam co kwitły w ubiegłym roku.
Firany uszyłam z najtańszego woalu jaki był w "Wisanie"za 1m płaciłam poniżej 6zł. Nie zahacza się, bo drewno altankowe jest idealnie gładkie. One są związane na dole i nie pozwalam im fruwać.



____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Waclaw 19:44, 24 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
orliki królują
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Dorota123 19:46, 24 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anabuko1 napisał(a)

Piękne masz orliki
I maki już ci kwitną.
U mnie jeszcze nie
Dziękuję jestem z nich bardzo zadowolona.
Te moje maki są wieloletnie, na te jednoroczne trzeba jeszcze poczekać.


Efekt sobotniego cięcia
było

jest


____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies