Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Szklarnia - uprawy szklarniowe ekologiczne

Pokaż wątki Pokaż posty

Szklarnia - uprawy szklarniowe ekologiczne

victa 20:41, 23 cze 2016

Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4
Czy da sie wiec je jeszcze uratowac? Duzo pracy wlozylismy w ta szklarnie a nie mamy plonow dziekuje i tak za pomoc
Mazan 11:15, 24 cze 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Victa

Wcześniej napisałem o możliwym nadmiarze azotu. Teraz uzupełnię wypowiedź o wodę. Obecność wapnia uwstecznia fosfor, którego w nawozach roślinnych typu kompost, gnojówka jest najmniej dlatego w gospodarstwach ekologicznych dla uzupełnienia niedoboru fosforu używa się tomasyny. O wodzie wspomniałem gdyż przy zwiększonej jej ilości następuje wypłukanie składników, co przy płytkim systemie korzeniowym dyniowatych ma duże znaczenie.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
victa 13:31, 25 cze 2016

Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4
Zaczelam szperac i szukac wyjasnien, bo uzywa Pan jezyka dla profesjonalistow. My dopiero zaczynamy swoja przygode w ogrodzie. Sprobujemy dostarczyc roslinom wapnia i ograniczyc azot z gnojowki. Rozrzucilismy kompost, zeby dostarczyc roslinom wiecej pozywienia. Mam nadzieje ze sie uda. Dziekuje za porade
Lukasz_Nowacki 22:56, 30 lis 2016


Dołączył: 30 lis 2016
Posty: 1
Witam,

A ja uprawiam warzywa w takich szklarniach:


Sam je projektuję i buduję:


Mnie urzeka w nich naturalny, wręcz organiczny kształt oraz olbrzymia wytrzymałość na huraganowe wiatry czy obciążenie śniegiem:


Co myślicie o takich szklarniach Drodzy Ogrodnicy?
____________________
Explore, invent.. TRANSFORM! Łukasz Nowacki
AniazZielone... 20:22, 10 sty 2017


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Szklarnia świetna
Chętnie bym taką u siebie postawiła. Rewelacja
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Filomena 13:58, 12 lut 2017


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Czy ma znaczenie jaką folię zastosuje się do tunelu? W sprzedaży są białe bezbarwne, białe matowe, niebieskie i z zieloną krateczką usztywniającą folię ( najgrubsza gramatura 140g/m kw.)
Czy te zielone np nie ograniczają wzrostu roślin?
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Anabell 00:39, 13 lut 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Wiem że kiedyś najlepsza była niebieska i zielona.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies