Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Szklarnia - uprawy szklarniowe ekologiczne

Pokaż wątki Pokaż posty

Szklarnia - uprawy szklarniowe ekologiczne

gabriela_kra... 12:27, 05 lut 2014


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
kaisog1 napisał(a)
To która szkoła jest dobra??? Bom zglupiała

Aaaaa Danuś, mam pytanie o te "kołnierze" do pomidorów.... Bo rozumiem, że robiliście sami takie. I o ile materiał to nie problem to powiedz mi czym to połączyliście?


My za radą Pani Danusi już w zeszłym roku wykorzystaliśmy do tego butelki po wodzie 5 litrowej, wystarczy odciąć górę i dół i gotowe
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
kaisog1 15:33, 05 lut 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ooooo i to też świetny pomysł! Ile my butelek 5 litrowych po wodzie wyrzucamy! O matko! A tu proszę Dzięki Gabrysiu
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 19:40, 05 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Górę butelki zaś, bez odcinania korka a z odcięciem dna, używałam do zakrywania sadzonek bukszpanów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 23:12, 05 lut 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ha! Nic sie nie zmarnuje! Pełen "recycyling"
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Zlosnicaja 20:43, 14 mar 2014


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 51
Witam.
Mam pytanie dotyczące drzwi w tunelu foliowym. Jak duże (szerokie) drzwi powinny być ? Sąsiadka mówi, ze im większe tym lepsze, ale czy napewno? i czy powinny być po obu stronach folii? W ubiegłym roku miałam tunel kupiony gotowy, ale cóż.. Jakość nie była zadawalająca, W tym roku mąż sam wyspawał stelaż, zastanawiamy się tylko nad drzwiami. Będę wdzięczna za porady
____________________
Ania
Gardenarium 22:55, 14 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U nas jest jedna strona rozsuwana, czyli połowa tunelu, Drzwi jeżdżą na ceowniku metalowym, mają kółeczka jak w meblach.

Gdy trzeba wietrzyć, obniżyć temperaturę, rozsuwa się obie strony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anabell 23:10, 14 mar 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Ważna jest szerokość tunelu i od tego zależy szer. drzwi. Przeważnie są dwuskrzydłowe.
Tunel trzeba wietrzyć, bokami nie ma możliwości tylko szczytami, im szerzej tym lepiej.
Można w szczytach zrobić okna uchylne po obu stronach drzwi, jest to dobre wentylacja równa w całym tunelu, co ma znaczenie w dniach z wiatrem, mniejsze ryzyko poderwania foli.

Szczyty można zrobić z pleksy w tym na zawiasach okna i drzwi.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 23:13, 14 mar 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
O - już Danusia podała lepsze rozwiązanie z drzwiami.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Zlosnicaja 10:21, 15 mar 2014


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 51
Dziękuję za podpowiedzi. Z racji niewielkiej powierzchni warzywnika foliak ma 3 metry szerokości i sześć długości, wysokość w najniższym miejscu wynosi 2 m. Tak więc zrobimy podwójne (każde skrzydło po metrze chyba będzie dobrze ) z przodu i tyłu. Myślałam już o rozsuwanych ale mój mąż popatrzył na mnie jak na kosmitkę. Niech robi jak umie
____________________
Ania
Gardenarium 18:00, 15 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dlaczego zaraz kosmitkę, wygodnie będzie. Robisz ramę drwenianą, naciągasz folię, obijasz, mocujesz szynę i dokręcasz kółeczka na ramie. Witek to zrobił 30 lat temu, znaczy poprawia co kilka lat i wymienia bo drewno próchnieje.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies