Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Szklarnia - uprawy szklarniowe ekologiczne

Pokaż wątki Pokaż posty

Szklarnia - uprawy szklarniowe ekologiczne

agniecha973 16:03, 19 sty 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Mala_Mi napisał(a)


Aga.. dzięki za instrukcję salaty na zimę.. zatrąb mi w tym roku jak będziesz siać latem


Ania, ja o tym zapomniałam w tym roku! Dzięki za przypomnienie! Ja ciągle o czymś zapominam. Muszę sobie założyć taki uniwersalny kalendarz ogorodnika, w którym będę zapisywać swoje potrzeby w danym okresie roku. Takie gotowe mi się nie sprawdzają, bo tam są też rzeczy, których nie robię i w tym tłoku najważniejsze rzeczy giną.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
gusiarz 16:06, 19 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Aguś, z tym kalendarzem to niezły pomysł jest... nawet taki malutki, byleby zapisać co i kiedy trzeba zdziałać...
Oglądałam dzisiaj Maję i fajne rzeczy mówili o mikroorganizmach... eko-uprawy: kompostowania i opryski drzew i roślinek. Bardzo mi się to spodobało.... muszę doczytać
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Mala_Mi 18:07, 19 sty 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Aga.. Ty zapominasz??? Niemożliwe... myślałam że tylko ja zapominam

Gusiarz.. sałata jest słodka... i nawet nerwy ma smaczne.. zjadamy wszytko

Sałatę pierwszy rzut posieje tym razem już na początku lutego a nie na początku marca
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
malkul 13:29, 20 sty 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Znalezione w moich wycinkach:
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 21:28, 20 sty 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Dziś znalazłam taką ciekawą poradę dot. zapylania w szklarni:
Doskonałym sposobem do zapylania pomidorów pod folią jest wykorzystanie opryskiwacza z lancą. Pusty opryskiwacz o pojemności co najmniej 5 l pompuje się na maksa i strumień powietrza kieruje na grona kwiatowe często to zamykając to otwierając zawór. Wywołuje się tym samym drgania kwiatów i pędów kwiatowych. Lanca umożliwia łatwe dotarcie do każdego zakamarka i każdego grona kwiatowego bez konieczności przeciskania się miedzy krzakami. Sposób wybitnie ekologiczny. Robimy to samo co trzmiele.Dysza rozpylacza ustawiona oczywiście na ciągły strumień.

____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
monteverde 21:45, 20 sty 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
gusiarz napisał(a)
Aguś, z tym kalendarzem to niezły pomysł jest... nawet taki malutki, byleby zapisać co i kiedy trzeba zdziałać...
Oglądałam dzisiaj Maję i fajne rzeczy mówili o mikroorganizmach... eko-uprawy: kompostowania i opryski drzew i roślinek. Bardzo mi się to spodobało.... muszę doczytać

też oglądałam, ale skąd wziąć oprócz emów te inne dodatki, melasa u nas bardzo droga i trudno znaleźć chyba, że w "kuchniach świata" ale wtedy do ciast lepiej dodać
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
gabriela_kra... 10:07, 26 sty 2014


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Kochani,

ja folię miałam w zeszłym roku pierwszy raz,i posadziłam pomidory razem z ogórkami,choć moja mama mi mówiła,że tak się nie robi,bo ogórek lubi ciepło a pomidor przewiew.
Jakie są wasze dosiadczenia i zdanie na ten temat?
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Gardenarium 10:16, 26 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Uprawiamy i pomidory i ogórki w jednym namiocie. Pomidory są na linii odsuwanych drzwi - otwieram je i mają przewiew, a ogórki z prawej, we wnęce i nie mają przewiewu aż takiego. Od lat trzydziestu tak robimy i owoce mają oba gatunki roślin tyle, że wszyscy sąsiedzi są obdarowani w sezonie.

Oba warzywa rosną w cylindrach, a obecnie w donicach z uciętym dnem, co roku mają świeże podłoże.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gabriela_kra... 10:31, 26 sty 2014


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Hmm,tyle że ja nie mam jak zagospodarować wnęki,są równe części po obu stronach.
W zeszłym roku kupiłam ogórki na targu,miały być długie,ale oczywiście było inaczej,a mimo to plon był spory.
Zastanawiam się jeszcze nad linią kroplującą w folii,czy ktoś praktykuje?
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Gardenarium 10:35, 26 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja ogrórki prowadzę na sznurkach pod sufit namiotu i powiem tak.

W szklarni czy namiocie jest ciepło. i tak dużo cieplej niż w gruncie i powiem Ci, że ogórek większą uwagę rzykłada" do tego ciepła niż jakichś tam przewiewów. No bo co? jest przewiew to nie sadzić? W gruncie będą miały dużo gorzej. Plon jest ogromny i zdążysz zebrać dwa razy więcej niż w deszczu i na gruncie, zanim porazi go mączniak.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies