Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Szklarnia - uprawy szklarniowe ekologiczne

Pokaż wątki Pokaż posty

Szklarnia - uprawy szklarniowe ekologiczne

Mazan 12:59, 19 sty 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Przedwiośnie i wczesna wiosna zawsze niosą możliwość przymrozków i w tym okresie roślin takich, jak pomidory czy ogórki w zimnym tunelu uprawiać się nie da, ale np sałatę lub kapustę wczesną tak. Moje rozsady w drugiej połowie lutego będą wysadzone do gruntu w tunelu wysokim oraz w niskich. Ważne aby listki nie dotykały folii - przy niskich temperaturach będą przymarzać.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
grupa_trzyma... 10:46, 30 sty 2015

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Mala_Mi napisał(a)


Sałatę pierwszy rzut posieje tym razem już na początku lutego a nie na początku marca

Ania, mam w planie zakup sałaty Navarra i Simpson. Powiedz, czy ty sama robisz rozsadę w domu i jeśli tak, to kiedy ją wysadzasz do namiotu?
A można bezpośrednio do gruntu?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Krosagro 14:41, 10 kwi 2015

Dołączył: 12 sie 2014
Posty: 15
Tunele foliowe oraz tunele ogrodowe ostosowane są do przedłużenia okresu uprawy różnego rodzaju roślin, owoców i warzyw. Ponadto pozwalają maksymalnie przedłużyć okres wegetacyjny upraw i uzyskać satysfakcjonujące efekty w możliwie najkrótszym czasie.

____________________
aniasmyk 15:54, 01 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Napiszcie proszę jak i czym podwiązujecie swoje pomidory/ogórki.
http://www.e-ogrodnik.vot.pl/?p=758
Znalazłam taką instrukcję. Robicie podobnie? sznurek z tworzywa sztucznego?
____________________
Ania Tonący w bieli
Gardenarium 07:41, 04 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mnie uczono wiązania pomidorów na warzywnictwie i stosuj,ę już 40 parę lat, petla jest tak skonstruowana, ze grubienie łodygi powoduje poluźnianie pętli a tym samym nie zaciska się na pomidorze.

Taki sam sznurek stosuję. Biały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aniasmyk 17:46, 04 kwi 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Dziękuję Danusiu
____________________
Ania Tonący w bieli
victa 13:33, 23 cze 2016

Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4
Witam i prosze o pomoc. Drugi rok z rzedu probujemy swoich sil w tunelu foliowym. Cukinia piekna i rozlozysta, ale..pojawiaja sie owoce, ktore po osiagnieciu 8-10cm zaczynaja gnic? Dlaczego? W zeszlym roku bylo to samo. Zero owocow!!! Podlewamy je obficie gnojowka z pokrzyw i woda, ziemia byla nawozona kompostem wiosna. Co robic? Prosze o pomoc.
Mazan 16:13, 23 cze 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Victa

Podaj pH gleby oraz kiedy odkażałaś glebę.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
victa 18:36, 23 cze 2016

Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4
Ph obojetne. Ziemia nigdy nie byla odkazana i nawet nie wiem jak to zrobic
Mazan 19:41, 23 cze 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Victa

Zazwyczaj gnicie cukinii jest powodowane brakiem wapnia i tak to opisałaś. Możliwe, że niedobór wystąpił po wykorzystaniu dostępnego wapnia, a wilgotne podłoże dopełniło zniszczenia. Dyniowate lubią nawożenie, ale przed wysiewem/sadzeniem. Ten rodzaj nawozu zawiera duże ilości azotu, który uwrażliwia rośliny na patogeny dlatego w praktyce stosowałem ściółkowanie. Było to o tyle skuteczne, że zabezpieczało przed utratą wilgoci glebę



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies