Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Szklarnia - uprawy szklarniowe ekologiczne

Pokaż wątki Pokaż posty

Szklarnia - uprawy szklarniowe ekologiczne

Gardenarium 10:58, 26 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiosną robimy przedplon, wysiewamy rzodkiewkę, koperek, sadzimy wcześniej wyprodukowane siewki sałaty lodowej i masłowej.



Podlewanie ogrzaną wodą



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:59, 26 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W cylindrach sadzimy rozsadę pomidorów (początek maja)




Wysiewamy też ogórki, albo zakupujemy gotową rozsadę




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:01, 26 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czasem ogórki rosną pod pomidorami u których obrywa się dolne liście, więc jest miejsce




Ale w większości pną się po sznurkach do góry






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:02, 26 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomidorki owocują obficie



Cukinię też sadzimy na dole w gruncie



Pod koniec sezonu dojrzewają ostatnie pomidory, zielone obrywamy do pudełek lub skrzynek i przekładamy gazetami, a ogórki juz się wyrywa (po prawej)

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gabriela_kra... 12:10, 26 sty 2014


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
Co racja to racja. Ja może tak wiele miejsca nie mam,ale da się zrobić.
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
13:03, 26 sty 2014
malkul napisał(a)
Dziś znalazłam taką ciekawą poradę dot. zapylania w szklarni:
Doskonałym sposobem do zapylania pomidorów pod folią jest wykorzystanie opryskiwacza z lancą. Pusty opryskiwacz o pojemności co najmniej 5 l pompuje się na maksa i strumień powietrza kieruje na grona kwiatowe często to zamykając to otwierając zawór. Wywołuje się tym samym drgania kwiatów i pędów kwiatowych. Lanca umożliwia łatwe dotarcie do każdego zakamarka i każdego grona kwiatowego bez konieczności przeciskania się miedzy krzakami. Sposób wybitnie ekologiczny. Robimy to samo co trzmiele.Dysza rozpylacza ustawiona oczywiście na ciągły strumień.


Szkoda że tak późno Ale przy takim zapylaniu najważniejsza jest wilgotność, przy dużej wilgotności pylniki są sklejone i pyłek nie osypuje się. Ja na ogół potrząsałem drutem do którego podwiązane były krzaki, lub delikatnie patyczkiem każde grono kwiatów, no niestety nie raz i w chemii zanurzając kwiaty.
gusiarz 13:03, 26 sty 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
monteverde napisał(a)

też oglądałam, ale skąd wziąć oprócz emów te inne dodatki, melasa u nas bardzo droga i trudno znaleźć chyba, że w "kuchniach świata" ale wtedy do ciast lepiej dodać


Aniu... jeszcze tematu nie ugryzłam ... podejrzewam, że program Mai to troszkę reklamowy był... odniosłam wrażenie, że właściciele ogrodu propagują mikroorganizmy na większą, zarobkową skalę. Ale może się mylę.

Danusiu - fajny pomysł z podziałem przestrzeni w szklarni. "Wszyscy" są zadowoleni: ogórki szanowne i pomidorki też
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Gardenarium 15:08, 26 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym się nie stresowała że nie masz emów Aniu ani melasy. Zwykły kompost wystarczy. Może mączka rogowa albo inny nawóz naturalny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:09, 26 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
gabriela_krajewska napisał(a)
Co racja to racja. Ja może tak wiele miejsca nie mam,ale da się zrobić.


Dwa trzy sznurki z ogórkami, reszta pomidory i pozostałe uprawy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gabriela_kra... 18:57, 02 lut 2014


Dołączył: 18 lut 2013
Posty: 655
A czy ma znaczenie ustawienie folii względem stron świata?
____________________
Gabisiowy ogród...początki...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies