Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Mazan 15:57, 05 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Klaudyna

Czyżbyś po cięciu bukszpanów zapomniała o oprysku zranionych pędów? Jeśli tak to w taki sposób mogłaś zaprosić infekcję, a teraz masz kłopot.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 16:00, 05 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Borbetka

Rośliny bagienne także nie lubią nadmiaru wilgoci, a jednak rosną w błocie. Nie obawiaj się oprysku jeżeli pozwala na to pogoda.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Klaudyna 16:15, 05 wrz 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
no nie spryskałam po cięciu. A po cięciu trzeba czymś pryskać nawet bukszpana? rany człowiek chodzi w tym ogrodzie dba, pielęgnuje,a przez to, że utnie kilka gałązek narobi wielką szkodę.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Klaudyna 16:24, 05 wrz 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
jaka jest szansa uratowania tych bukszpanow? bo ten wiekszy z tymi przedziorkami wygląda jakby lepiej oprócz jaśniejszego koloru to nie maubytków w liściach. Gorsze są te kule gdzie liście odpadły
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Mazan 16:33, 05 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Klaudyna

Po cięciu zostają otwarte rany, którymi wiele grzybów infekcyjnych i bakterii ma możliwość zainfekowania i wielokrotnie widzę to na Forum. Sama powiedz w jaki sposób mam przekonać nieświadomych, że szkodzą roślinom, a dzięki temu sobie. Piszę o tym w wielu wątkach odpowiadając na pytania, ale dopiero własny przykład - po niewczasie - przekonuje.

Takie przebarwienia daje nie tylko infekcja grzybowa, dlatego prosiłem o zbliżenia, gdyż bardzo podobne objawy są wynikiem żerowania roztoczy. Grzyb daje charakterystyczny objaw na spodzie - to skupiska zarodników natomiast roztocza zwykle składają jaja lub "dziurkują" liście od spodu, a przebarwienia są podobne.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Klaudyna 17:29, 05 wrz 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Bardzo miłe jest to, że jest to kto nas jednak mimo wszystko uświadomi. Niestety człowiek to taka istota,która uczy się na błędach i to najczęsciej swoich własnych. Przykro mi, że to ja narobiłam takich rzeczy i teraz roślinki pokutują. Powiedz mi jaka jest szansa , że dojdą do siebie czy to już stracona sprawa?
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
Mazan 18:21, 05 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Klaudyna

Szansa jest dopóty dopóki żyją korzenie. To w nich zachodzi synteza hormonu wzrostu, dlatego roślina po ścięciu może odrosnąć, chyba że zegar biologiczny postanowi inaczej.
Bukszpay teraz możesz opryskać Mirage, Mildexem lub Atakiem czy Previcurem. Także podlać.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Klaudyna 18:53, 05 wrz 2017


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
Te ż infekcja popsikalam topsinem. A te ż białymi przedziorkami ortusem bo miałam w domu. Czyli za 10 dni znowu popsikac?
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
JoannaDe 18:59, 05 wrz 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Mazan napisał(a)
Klaudyna

Czyżbyś po cięciu bukszpanów zapomniała o oprysku zranionych pędów? Jeśli tak to w taki sposób mogłaś zaprosić infekcję, a teraz masz kłopot.


Pozdrawiam


Kurcze, ja też nie pryskam roślin po cięciu. Już teraz wiem skąd mi się taki chory ogród wziął...

Dziękuję Mazan za uświadomienie.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Mazan 21:18, 05 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Oprysk pocięciu jest tym czym opatrunek na ranę np dłoni, gdyż nikt przycinanym krzewom nie będzie smarował ran maścią ogrodniczą.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies