Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 22:15, 24 cze 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
KasiaBawaria napisał(a)
Tez ponarzekam na brak fotek


Kilka mam
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:25, 24 cze 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Zdjęcia mam, ale tego samego miejsca. Z prośbą o radę

Listewki prawie gotowe, tylko jeszcze muszę kupić listwę maskującą.

Kupiłam swojego czasu powojnik z myślą, że posadzę go na drugim końcu donicy z śś, miałam wielką chęć na powojnika, ale obiektywnie patrząc nie będzie to dobrze wyglądać i zrobi drugi mocny punkt na rabacie, a ma być nim śś. Posadziłam go dziś w seslerii pod śś z myślą, że go położę na półce/ławce z listewek.

Czy to się uda i czy jest ok? Nie mam doświadczenia z powojnikami. Widać go tu, Princess Diana:






a tu widok ogólny, jeszcze sprzed sadzenia


Sesleria jesienna trochę się zwichrzyła i połamała, ale ułoży się. Podzieliłam dwie kępy na 8 sadzonek. Nie rosły w pełnym słońcu stąd taki pokrój i wybarwienie.

____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Agania 22:33, 24 cze 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Jagodaa napisał(a)
przed



w trakcie






Wróciłaś z przytupem, świetna metamorfoza tego miejsca
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Jagodaa 22:34, 24 cze 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Pod brzozami swojego czasu był jeżówkowy łan, ale jeżówki się wysiały, a te starsze wyginęły, w starym miejscu nie ma praktycznie ich wcale. Zrobił się tam półcień, chyba dlatego Gracki się tak rozkładają. Na miejsce jeżówek posadziłam dziś kosaćce syberyjski, może będą trwalsze, choć krótko kwitną.



Gracki musiałam chwilowo podwiązać, bo trudno byłoby tam wejść a na domiar złego zaczęłam się obawiać kleszczy, niestety pojawiły się u mnie wogródku w tym roku :/



____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:37, 24 cze 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Agania napisał(a)

Wróciłaś z przytupem, świetna metamorfoza tego miejsca


Cześć Agatko! przyznam, że w tym roku nastąpiło we mnie przebudzenie ogrodowe, a przymusowe zamknięcie w domu sprzyjało pracy. Kopanie w ziemi uzdrawiało psychicznie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Mirka 22:51, 24 cze 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Jagodaa napisał(a)
Pod brzozami swojego czasu był jeżówkowy łan, ale jeżówki się wysiały, a te starsze wyginęły, w starym miejscu nie ma praktycznie ich wcale. Zrobił się tam półcień, chyba dlatego Gracki się tak rozkładają. Na miejsce jeżówek posadziłam dziś kosaćce syberyjski, może będą trwalsze, choć krótko kwitną.



Gracki musiałam chwilowo podwiązać, bo trudno byłoby tam wejść a na domiar złego zaczęłam się obawiać kleszczy, niestety pojawiły się u mnie wogródku w tym roku :/




To Kosaćce można już przesadzać?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Jagodaa 22:57, 24 cze 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Mirka napisał(a)

To Kosaćce można już przesadzać?


Pewnie lepiej byłoby jesienią, ale trafiła się okazja, więc posadziłam.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Magda70 23:13, 24 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Jestem.
Jak nie dasz mu żadnej podpory to na bank się położy na ławce. Możesz mu delikatnie w tym pomoc przygniatając go delikatnie.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Juzia 23:42, 24 cze 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38877
Na powojnikach też się nie znam, to nie pomogę, ale ten kącik to masz obłędny kobieto!!!!!!

Jeżówki nie rosły, bo pewno za ciemno miały pod grackami.
Kosaćce krótko kwitną fakt. Jakbyś chciała coś dłużej kwitnącego, to szukaj z tych do cienia... może tawułki jakieś wyższe? Jarzmianki?

U mnie też kleszcze w tym roku. Złapałam pierwszego kleszcza w swoim życiu, w swoim własnym ogrodzie, gdzie na mazurach mieszkam całe życie i po lasach i innych chaszczach się trochę szwendałam.
Trzeba uważać.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
beta 07:54, 25 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Jagoda, a napisz czy ta pergole to robiliście sami czy kupiłaś gotowca?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies