Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 10:15, 31 paź 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Luki, Ola, Siaku, Marta, Jolcia - wiem, nie do końca wypełniłam tę wielką dziurę graficzną w moim wątku. tak się złożyło, że nie mogłam wtedy dłużej posiedzieć przed komputerem. Uzupełnię, bo zrobiłam w zeszłym tygodniu trochę zdjęć .

Kończąc tłumaczenie się... dziękuję wszystkim za przemiłe pochwały. Postaram się wstawić zdjęcia porównawcze, bo berberysy ładnie się rozrosły od zeszłego roku .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
malkul 10:17, 31 paź 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
poczekamy
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Jagodaa 10:21, 31 paź 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Mala_Mi napisał(a)
Przybiegłam i ja obejrzeć berberysy... ma takie sąsiadka.. i napatrzeć się nie mogę na nie
Piękna rabata Super wygląda
Choroby widzę nie tylko mnie dopadły.. a do pracy chodzić trzeba.. masakra

Jagódka nie ma czasu to na szybko napiszę..

Rozplenice z czasem zasychają.. i duża szansa, że Jagódkowe po prostu dopadła jesień, w donicy mają bardziej sucho wiec i szybciej kończą wegetację.

Perowskia - tnie się wiosną i to nie za wcześnie, czas cięcia podobny jak lawendy. Jednak to co brzydkie i denerwuje to przycinam kiedykolwiek. Byle nie za krótko, bo zmarznie. Krótkie ciecie jest wiosną, ja to robię jak widzę że już zaczyna się budzić ze snu zimowego. Budzi się późno, podobnie jak lawenda.



Przyznam Aniu, że te kolory jesienne Erecty przerosły moje oczekiwania. Uwielbiam na nie patrzeć, codziennie zadziwia mnie ta wyrazistość rabaty. Mówię poważnie, uśmiecham się przy każdej okazji, gdy wyglądam przez okno . Ale tę soczystą zieleń wiosną i latem też uwielbiam . Ostatnio zastanawiam się nad ich powtórką, trzeba będzie to na Forum przedyskutować.

Rozplenice obejrzałam, tak, masz rację, żyją. Jesień wcześniej je po prostu zaatakowała.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 10:24, 31 paź 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Iwk4 napisał(a)
Cudowna rabata. Jagoda, mogłabyś wstawić zdjęcie tej rabaty o różnych porach roku dla porównania?
Zapamiętałam zmienność kolorów na niej.

Jak myślicie, czy Orange Rocet mógłby dorównać wybarwieniem ?


W wolnej chwili zrobię porównanie, jak rabata wygląda na przestrzeni roku . Mam takie zdjęcia . Chętnie przypomnę sobie lato .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 10:25, 31 paź 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Magda70 napisał(a)
Ty z tymi berberysami trafiłaś w dziesiątkę...obłędne sa


a Ty z grabami, masz boską tę rabatę podjazdową!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 10:26, 31 paź 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
malkul napisał(a)
wróciłaś znów na chwilkę
świetna ta erecta


Może w końcu na dłużej, bo obiecuję, obiecuję i na tym się kończy .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 10:27, 31 paź 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Margarete napisał(a)

ALe pieknie ! Jagoda ! a ja myślałam że to mój berberys green carpet świeci jak żaróweczka jesiennym, czerwono-pomarańczowym światłem ale on u mnie jest jeden jedyny a u ciebie cały szpaler berberysów.......cudne i z tymi kulkami zielonymi - kompozycja trafiona w punkt. Brawo!


Dziękuję bardzo Myślę, że to za sprawą długiego szpaleru i wysokości roślin. To sprawia, że są tak bardzo widoczne. No i tło muru też jej bardziej eksponuje...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 10:45, 31 paź 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
lindsay80 napisał(a)
Kapitalna ta rabata z berberysami - z daleka w słońcu to musi wyglądać jakby się paliło

Lubię berberysy w jesiennych barwach.


Najfajniejsze jest to, że w sezonie są pięknie zielone, a tylko jesienią, kiedy czekamy na takie kolorki, przechodzą metamorfozę.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 10:46, 31 paź 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
katiaxx napisał(a)
Widzisz Jagoda, płonące berberysy to twój znak firmowy i łubin w trakach - nieczęsto to się widuje na O. dorzuć jeszcze cos Twojego


No widzisz, jakoś tak się złożyło, że zaryzykowałam z mniej popularnymi roślinami .

Obym jeszcze coś wymyśliła...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 10:47, 31 paź 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ewkakonewka napisał(a)
Cudoooo ten pożar


Niestety powoli tracą listki...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies