Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród....czyli bardzo wredny kawałek planety;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród....czyli bardzo wredny kawałek planety;)

Emilianoparm... 16:30, 24 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
dzień 3.





____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 16:42, 24 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
dzień 4.







w międzyczasie szybka przymiarka pod nową werandę
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 16:53, 24 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
prace wstrzymała wymiana dachu....







____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 16:59, 24 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Pogoda zrobiła sie tragiczna więc trwało to strasznie długo
dłuuuugo dłuuuuugo potem wyglądało tak:





aby dokończyć połać dachową trzeba było postawić werandę.....
dzień odpoczynku, planowania i wyliczeń i do dzieła
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 17:01, 24 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824





____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 17:16, 24 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
wcześniej przy okazji wymiany dachu zrobiłem kilka ujęć z góry na posesję.







____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 17:37, 24 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Tydzień temu wyglądało to tak








O "ucywilizowanie" mojego podwórka (na dzień dzisiejszy nie używam słowa ogród) walczę od lipca 2004 roku i dopiero w tym roku mam poczucie że szala przechyla się na moja stronę wiele bitew wygrałem wiele przegrałem, wiele jeszcze stoczę...
Ten rok był (jest) rokiem wielu zmian. Zabrakło wszystkiego: pieniędzy, materiałów i wreszcie brakuje też sił.
Oczywiście że nie spocznę na laurach ale do końca roku wiele się już nie zmieni. Zimę mam zamiar spędzić na dopracowywaniu pomysłów już istniejących w mojej głowie, szukaniu nowych, doborze i pozyskaniu brakujących materiałów i w końcu na regeneracji sił witalnych oraz doborze roślin.
Gdyby ktoś z Państwa miał jakieś pytania proszę się nie krępować. Aby nikogo nie zanudzić na śmierć starałem się jak mogłem, mimo iż jestem osobą bardzo gadatliwą, ograniczać komentarze do niezbędnego minimum a i tak mi nie wyszło ;D
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 22:45, 24 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Sprzątając w komputerze znalazłem luzem kilka ciekawszych fotek. Sądząc po ilości kamienia będzie to koniec kwietnia 2009







____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Emilianoparm... 22:50, 24 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824







____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
zbigniew_gazda 19:04, 25 paź 2010


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Panie Emilu.Tak naprawdę "przystawiłem" się do Pana reportażu dopiero dzisiaj. Chylę czoło przed zapałem , nieustępliwością a przede wszystkim przed pracowitością. Wygląda na to że właściwie wykonaliście to w dwójkę Pan i Tato. Wykonane to zostało właściwie można powiedzieć z niczego. Przewaga materiałów z odzysku - głównie kamień .Ile pracy kosztowało samo przygotowanie , obrobienie (pocięcie) kamieni , dobranie ich kształtów i ułożenie na murze ogrodzeniowym. Widziałem w Anglii dom i ogrodzenie wykonane z kamienia - ale to było napewno kupę lat temu. Podobnie budowanie domów wyglądało po wojnie. Pamiętam oczyszczałem cegłę z rozbiórki z zaprawy którą ponownie wykorzystywano . Nie było widać u Pana na placu budowy wiele elektronarzędzi. Zauważyłem betoniarkę , szlifierkę kątową .Może coś przeoczyłem. Widać dokładność wykonania i kierunek działania. Co mnie najbardziej pozytywnie zaskoczyło " Nie zgadnie Pan. Że pod blachą położone są kontrłaty (co wielu cieśli i dekarzy pomija). Życzę odpoczynku przez zimę i spełnienia dalszych planów - nietylko budowlanych. Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies