Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród....czyli bardzo wredny kawałek planety;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród....czyli bardzo wredny kawałek planety;)

Gardenarium 21:49, 28 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
emil_pilaszewicz napisał(a)
tak sobie myślałem dziś nad tym kranem i jeśli nie znajdę pompy to może zrobię coś takiego Załóżmy że wyszperałbym jakiś ciekawy pionowy kamień i zakupił bardziej stylowy niż ten kranik to pojawia się problem jak miałbym się przewiercić. Mógłbym spróbować znaleźć jakiś piaskowiec w centrum kamienia ogrodowego ale też nie bardzo widzę przewiercenie się przez niego bez mega sprzętu. Myślałem też żeby zamiast kamienia dać jakiś drewniany słup ciekawszy niż ten, z nim byłoby łatwiej bo dziurę bym wydłubał, wywiercił albo wypalił a jako że mam w papierach technik snycerz to bym jakąś ciekawą formę rzeźbiarską temu nadał. Ewentualnie obudowałbym istniejący kran zbrojoną formą z betonu i w nim zanim by związał wyskrobał jakiś motyw roślinny i nadał mu postarzoną fakturę (od rury w środku przeciągnąłbym rurę pe do kranu ozdobnego wtopionego w beton)
co o tym sądzicie? jak widzę małą pompę żeliwną za 1000 zł to mi się odechciewa


Zdecydowanie lepiej samemu coś wymyśleć. My przewiercamy kamienie "mega" sprzętem, po prostu długie wiertło i dobra wiertarka, można dać kamieniarzowi do przewiercenia. Poszukam w swoich fotkach jakiegoś ujęcia wodnego, może mam jakiś pomysł antyczny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:00, 28 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiem, przypomniało mi się jak odciskano w świeżym betonie ogromne liście np. paproci albo łopianu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tyna 23:32, 28 paź 2010


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Emilu, właśnie przeczytałam całość, no po prostu szacunek... i to jeszcze nie koniec )
____________________
pozdrawiam :)
Emilianoparm... 23:53, 28 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
czekam na jakieś słowa krytyki bo dostanę pawich piórek i stracę zapał do dalszej pracy
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
MalgosiaK_Po... 15:44, 29 paź 2010

Dołączył: 29 paź 2010
Posty: 3
Emilu,
przeczytałam i obejrzałam wszystkie zdjęcia kilka razy. Ale jesteś pracowity!!
Efekt fantastyczny!! Podziwiam Cię szczerze!! Nie trać zapału do pracy, bo jej efekty są powalające!!
pozdrawiam serdecznie!!!
Emilianoparm... 18:33, 29 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Mimo nieciekawej pogody, zimna i ogólnego zmęczenia po pracowitym roku zapał jeszcze jest. Dziś od 8 rano malowałem altanę a skończyłem dopiero o 17.30. Ręka bolała ale żeby się lepiej spało pograbiłem też podwórko z liści.
Drewno nabrało tak jak chciałem wyrazu, ściemniało nieco i dostało miodowy odcień, ładnie wyeksponowało się również usłojenie drewna. Dużo zakamarków (szczególnie kratownice) ale warto było się męczyć wczoraj (pierwsza warstwa) i dziś (druga warstwa). W przyszłości drewno jeszcze stopniowo będzie ciemnieć myślę że na coś a la bursztyn.
Podczas malowania mile zaskoczony byłem tym że zakamarki w kratownicach za domek na nadchodzącą zimę obrały sobie licznie złotooki a widziałem też ćmy. Czynszu im nie naliczyłem mam nadzieję że w następnym sezonie odwdzięczą się w ogrodzie jak widać pasuje im naturalna impregnacja pokostem
widok po wyjściu z domu

pod wieczór się nieco wypogodziło i od razu wzór nawierzchni zrobił się wyraźniejszy

widoczek z ogródka warzywnego

i nieco zniekształcone przez obróbkę od wjazdu na posesję. Świerka na razie zagęszczam a jak przyjdzie czas to zobaczę co z niego zrobię


____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Gardenarium 22:11, 29 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Emilu, zrób złotookom domek, lubią czerwone. Zobacz przykłady w moim artykule o domkach dla pożytecznych owadów
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Emilianoparm... 22:24, 29 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
zrobię, zrobię
na razie sam zamykam się w moim domku



sezon u mnie uważam za zamknięty ruszam na wiosnę z pozostałą częścią ogrodu
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Gardenarium 22:40, 29 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wierzę, tak wcześnie???? I co będziesz teraz robił???
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Emilianoparm... 11:14, 31 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
no właśnie nie wiem co
Wszystkie punkty z nowego artykułu o pracach w ogrodzie mam odhaczone, te nie opisane również.
Aczkolwiek na nudę narzekał nie będę. Uwaga ma przenosi się właśnie na inną dziedzinę, ale że nie jest ona ściśle związana z tematem wątku nie będę się o niej rozpisywał
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies