Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród....czyli bardzo wredny kawałek planety;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród....czyli bardzo wredny kawałek planety;)

shrekol 18:04, 31 paź 2010


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Emilu nie myślałeś jednak o ukryciu kranu a np zrobić "żywą" wodę w tym miejscu popatrz na ogrody Danusi może jakieś "ciurkadełko" a wkoło obsadzone karmikiem, który ładnie obrośnie kamienie tworząc zielony dywan jak trawnik a na wiosnę ozdobi się białymi kwiatami. Można pomieszać odmianę zieloną z żółta.
____________________
ronin 19:49, 31 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 271
emil_pilaszewicz napisał(a)









Świetne są te zdjęcia HDR.
____________________
There are only 10 types of people in the world — those who understand binary, and those who don't.

Instagram Ogrodowiska
Emilianoparm... 21:19, 31 paź 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
jak na pierwsze próby z HDR-em to nawet byłem zadowolony
ciurkadełka nie chcę żadnego i innych fontannowych klimatów. Generalnie podobają mi się i popieram ale u siebie nie chcę, chodzi o dostęp do wody gospodarczej z tym że w ciekawszej formie
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Gardenarium 00:01, 02 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiem, o co chodzi, po prostu kran czerpalny w wersji niezwyczajnej... Coś pomysłowego...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Emilianoparm... 06:53, 02 lis 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
gardenarium napisał(a)
Wiem, o co chodzi, po prostu kran czerpalny w wersji niezwyczajnej... Coś pomysłowego...

dokładnie j.w.
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
grama 17:14, 04 lis 2010


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
"Od razu przypomniały mi się tzw. "Aha" czy też "Ha-ha" "-napisałeś.
No,wreszcie wiem o co chodzi,wyczytałam w "Historii ogrodów".Dobre,ale ja tego nie mam. Okoliczne bydło trzymają na uwięzi,a wyczytałam tez,że to hahaha przed tym broniło.No i dowiedziałam się o technice HDR. Chciałabym to umieć. Widzisz,ile się od Ciebie dowiedziałam? Pozdrawiam!
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Gardenarium 18:49, 04 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też zaczynam rozumieć HDR ale daleko do robienia, z techniką nieco na bakier...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Emilianoparm... 00:19, 05 lis 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
statyw, aparat z możliwością regulacji czasu przesłony, program (Photomatix Pro 3.0) chwila czasu na zdjęcia chwila na manualne ustawienia parametrów w programie i gotowe
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Gardenarium 13:15, 05 lis 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak się pogoda rozjaśni, to postaram się zrobić zgodnie z Twoją instrukcją i pokażę do oceny. Mam nadzieję, nieco chociaż pozytywnej )
Bardzo mnie ta technika zainteresowała. Cudowne efekty kiedyś Roninek mi pokazywał na jakiejś stronie, piękne były widoki. A że teraz mam czym zrobić, a nie robię, to może zacznę wykorzystywać swój nowy aparat, a nie ciągle tym starym. Czas na zmiany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Emilianoparm... 10:09, 06 lis 2010


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
HDR pozwala na uzyskanie większej rozpiętości totalnej, co sprawia że "wyciągnięte" zostają niewidoczne zazwyczaj detale niedoświetlonego cienia oraz prześwietlone często niebo. O ile w warunkach plenerowych można poradzić sobie manualnie to np. w ciemnym pomieszczeniu z kierunkowym źródłem światła (np. ciemny kościół z jasnym witrażem lub też ciemny las z jasnym korytarzem stworzonym przez leśna ścieżkę), musimy wybrać między ciemnym wnętrzem z prawidłowo naświetlonym "oknem" albo w miarę naświetlonym wnętrzem z "przepalonym oknem".
Hdr pozwala uniknąć tej przykrej decyzji. Znakomicie ujawniają się detale nieba, wszelkie niewidoczne (bo przytłoczone innymi) kolory, stara patyna, odbicia refleksyjne wody i wiele innych.
Na zdjęcia czekam z niecierpliwością, szczególnie te z oczkiem wodnym i lustrem. Wydaje mi się że efekt będzie bardzo ciekawy. Jedna rada jeszcze, żeby nie przesadzać z ustawieniami w programie bo zdjęcie często nabiera sztucznego charakteru.

....kiedyś, gdy szukałem w sieci informacji na jakich programach klei się zdjęcia w hdr przeczytałem gdzieś że nie da się wykonać hdr bez statywu. Sprawdziłem na technice łokieć-kolano na jednym z wypadów w łąki i bym polemizował....

____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies