Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek z futrzakami i kamieniami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek z futrzakami i kamieniami

Ewik 22:58, 25 sty 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Juzia napisał(a)
A musi to być zimozielone? BO ja bym tam widziała jakiegoś dużego krzaka
to dawaj tego krzaka
Mam nawet w donicy zadolowany bez Tower ale tam odpada bo obok nigra i byłoby za ciemno .

Myslałam tez o jablonce Oli albo klonie strzepiastokorym ale to nie przy samym plotku a bardziej w środku obok rozplenic .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
inka74 08:14, 26 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Ola i strzępek są docelowo bardzo szerokie w koronie. Na zdjęciu nie wygląda, abyś miała tam bardzo dużo miejsca. Ja bym przy płocie dała coś co kwitnie wiosną, przebarwia się na jesieni i jest stosunkowo wąskie. Do głowy przychodzi mi Amanogawa i świdośliwa Obelisk. Obie do ok. Metra/1,5 obwodu. Jedna docelowo wysoka, druga znacznie niższa, bardziej jak krzaczek. Jeszcze taki wąski jest jarząb Autumn Spire Flanrock. Jakby tam było ze 2 metry na koronę to może dereń Teutonia lub magnolia, Sunsation jest wąska. Nie wiem tylko czy nie za dużo na nie słońca. Kwitnienie derenia mogłoby się zgrać z początkiem róż a wtedy byłoby tego sporo.
Z niższych, wąskich ale bez kwiatów ładna jest kruszyna Fine Line. Ona wolno rośnie.
Przed drzewkiem można by dać jakieś niski stożek zimozielony z cisa lub nawet jodłę czy sosnę stożkowe, które wolno rosną i takie do 1,5 metra nie więcej. Zamiast stożka lub tam z boku może też być jakiś miskant. Całość uzupełniła bym rozplenicami. Mniejszymi raczej, Hameln Gold, Medium Boy. Z przodu może też jako powtórzenie i kula zimozielona bo widzę, że są na rabacie po lewo. Ogólnie to dodała bym same zielone rośliny bo kwitnących jest tam w sezonie dużo.
Coś w tym stylu


____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Ewik 13:02, 26 sty 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Dziękuję bardzo za tyle fajnych pomysłów, miskanty pod murem były 3 i po zimie dogorywały, ewidentnie coś im nie pasuje , dalej rosną i jest ok . Rozplenicę planuję , mam odmianę niższą niż hameln ,ze bedzie w sam raz .gold u mnie malutka mimo kilku sezonów .dereń fajny , magnolii nie chcę , wole coś dłużej efektownego . Kulek cisowych mam sporo , że napewno tam będą .może wiśnia zgra się z kwitnieniem nigry
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewa777 13:53, 26 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Ewik napisał(a)
Tydzień temu piękne słońce i mróz, w sobotę lejący deszcz a wczoraj śnieg, pogoda zwariowana na maxa .
Wczoraj z rana udało mi się wyznaczyć rabatę, foty miejzca niestety zrobiłam juz w śniegu



A co tu masz na pniu kulistego z żółtymi kropkami? Może to powtórzyć w miejscu znaku zapytania?

Podoba mi się tez pomysł z wiśnią Amonogawą. A może byś chciała ambrowca kolumnowego?
Możesz też tam wrzucić hortensję bukietową na pniu Ja je bardzo lubię
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
inka74 14:07, 26 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Właśnie chyba coś tam widzę związanego ala trawa

U mnie w trudnym miejscu jedynym miskantem, który sobie daje radę jest Gracillimus. Morning Light wegetował także.
Zamiast miskanta może być kruszyna Fine Line, coś po prostu większego ale delikatnego co zasłoni trochę murek.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Ewik 15:56, 26 sty 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Ewa777 napisał(a)


A co tu masz na pniu kulistego z żółtymi kropkami? Może to powtórzyć w miejscu znaku zapytania?

Podoba mi się tez pomysł z wiśnią Amonogawą. A może byś chciała ambrowca kolumnowego?
Możesz też tam wrzucić hortensję bukietową na pniu Ja je bardzo lubię


To trzmielina na pniu , myślałam o tym ale za niska, mogę dać przed poszukiwanym drzewem , wiśnia coraz bardziej mi się tam podoba
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 16:00, 26 sty 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
inka74 napisał(a)
Właśnie chyba coś tam widzę związanego ala trawa

U mnie w trudnym miejscu jedynym miskantem, który sobie daje radę jest Gracillimus. Morning Light wegetował także.
Zamiast miskanta może być kruszyna Fine Line, coś po prostu większego ale delikatnego co zasłoni trochę murek.


Tam nawet memory nie dał rady , to przy podpórce to powojnik, kwitnie zajebiscie, ścięłam go do połowy po opadach śniegu.
Wygogluje zaraz tą kruszynę , dobrze myślisz, żeby trochę ukryć ogrodzenie. .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 16:12, 26 sty 2021


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Iwona , śliczna ta kruszyna, no i mam kolejną zagwozdkę
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
inka74 17:14, 26 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Mam tę kruszynę ale malutką, mam też i zwykłą - ta to duża rośnie. Kasia Mrokasia kupiła duże sztuki tej kolumnowej i powiem ci, że warto. Świetnie na żywo wyglądają. A w zimę jej ozdobą są srebrzyste gałązki z takim wzorem na korze.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Napia 15:26, 27 sty 2021


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Wiśnia Amanogawa dobrze by tam wyglądała. I jak pięknie kwitnie
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies