Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek z futrzakami i kamieniami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek z futrzakami i kamieniami

Ewik 19:42, 04 mar 2022


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Anda napisał(a)
Ewa, jutro narysuję jak to sobie wyobrażam. Dziś już nie dam rady dojść do kompa


dziekuje bardzo
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Gruszka_na_w... 12:21, 05 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Ewik napisał(a)







Zdecydowanie trzeba posadzić coś kolumnowego, żeby przesłonić słup energetyczny. Świdośliwy można podkrzesać dość wysoko, ich korona przesłoni ten brzydki budynek za płotem. Zimozielone kulki wyglądają dobrze. Można by pomyśleć o czymś, co przesłoni nieco tę matę. Hortensje do świdośliw nie będą pasowały. Zasłonią ładnie uformowany wielopień. Może sprawdzi się kilka rozrzuconych sztuk cisów Fastigiata i trawy.
Trudne miejsce. Masz nad czym główkować.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 17:43, 05 mar 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Ewo, mniej więcej tak to sobie wyobrażam - 2 Nigry, 3 śś wysunięte przed Nigry:

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewik 18:05, 05 mar 2022


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Zdecydowanie trzeba posadzić coś kolumnowego, żeby przesłonić słup energetyczny. Świdośliwy można podkrzesać dość wysoko, ich korona przesłoni ten brzydki budynek za płotem. Zimozielone kulki wyglądają dobrze. Można by pomyśleć o czymś, co przesłoni nieco tę matę. Hortensje do świdośliw nie będą pasowały. Zasłonią ładnie uformowany wielopień. Może sprawdzi się kilka rozrzuconych sztuk cisów Fastigiata i trawy.
Trudne miejsce. Masz nad czym główkować.


Dziekuje bardzo za głos , fakt miejsce nie jest łatwe . Myslę czy jednak nie wrocic do pierwszej opcji z nigrami , trawy i cisy jak najbardziej , bo mam juz ich troche w ogrodzie, choc słupa nie zakryją .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Ewik 18:14, 05 mar 2022


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Anda napisał(a)
Ewo, mniej więcej tak to sobie wyobrażam - 2 Nigry, 3 śś wysunięte przed Nigry:




Wow, ale profesionalny obrazek , dziekuje bardzo . patrzę na Twoj plan i chyba wrocę do nigry w środkowych częściach, jak urośnie to zdecydowanie bardziej przysłoni sąsiada , tylko prawą troche odsunąć od płota na środek .
moze świdośliwy jednak zastąpić czymś innym ? za dużo chciejstw
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
LIDKA 21:28, 05 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7089
Ewa cofnełam się do 325 strony i przejrzałam fotki do końca. Obejrzałam też troche z początku wątku.
Przepięknie zestawiasz byliny z różami.
Jesteś tu Różaną Księżną. I ciekawie mówisz o różach.

Futrzaki cudne, ja mam 1 szt. Sonię, która jest z nami 14 lat.

Będę zaglądać.

A dziś jeszcze sobie pooglądam na dobranoc.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 21:31, 05 mar 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7089
Ewik napisał(a)
Pamietacie jak w zeszłym roku przy okazji zmiany płotka połączyłam dwie rabaty i zagospodarowałam róg .

marzec 2021


sierpien


pazdziernik



Aż nie do wiary że to w 1 sezon. Wow
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Milka 12:52, 07 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ewik napisał(a)


Dziekuje bardzo za głos , fakt miejsce nie jest łatwe . Myslę czy jednak nie wrocic do pierwszej opcji z nigrami , trawy i cisy jak najbardziej , bo mam juz ich troche w ogrodzie, choc słupa nie zakryją .

Miałam podobny problem ze słupem, stoi na wprost okna salonu, okropny widok. Posadziłam hortensje pnącą, świetnie go okryła, słupa nie widać ani zimą, a w sezonie wiadomo, zielono i kwiaty. Posadź jak najbliżej hortensję pnącą, doczep do słupa i potem ona sobie sama poradzi
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Napia 22:00, 07 mar 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Milka napisał(a)

Miałam podobny problem ze słupem, stoi na wprost okna salonu, okropny widok. Posadziłam hortensje pnącą, świetnie go okryła, słupa nie widać ani zimą, a w sezonie wiadomo, zielono i kwiaty. Posadź jak najbliżej hortensję pnącą, doczep do słupa i potem ona sobie sama poradzi


Także myślałam o czymś pnącym - hortensja pnąca to świetny wybór. Nie mam jej, ale rośnie w ogrodzie mojej przyjaciółki i pięknie się rozrasta.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Ewik 17:42, 08 mar 2022


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
LIDKA napisał(a)
Ewa cofnełam się do 325 strony i przejrzałam fotki do końca. Obejrzałam też troche z początku wątku.
Przepięknie zestawiasz byliny z różami.
Jesteś tu Różaną Księżną. I ciekawie mówisz o różach.

Futrzaki cudne, ja mam 1 szt. Sonię, która jest z nami 14 lat.

Będę zaglądać.

A dziś jeszcze sobie pooglądam na dobranoc.


Zapraszam Roże uwielbiam, choc jak mam ciąć na wiosnę to wrr ,
Nasz Mufinek tez 14 tka w tym roku , jego córka 11 , reszta mniej lub bardziej młodsza
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies