Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiaty z ogródka Marty :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiaty z ogródka Marty :)

marta_d 15:31, 05 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
nowe przyrosty bukszpanowe
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 15:42, 05 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
żurawki - zeszłej jesieni podzieliłam dużą kępę, która rosła już kilka lat i tak wyglądają od wiosny

uwielbiam fiołki - urocze kwiatki, potrafią się znaleźć na drugim koncu działki, rozprzestrzeniają się w zastraszającym tempie
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 16:07, 05 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
dla porównania tulipany zeszłoroczne:


i te z dzisiaj , ta sama kępa, nawet kolor nie taki, ciekawe co może być przyczyną takiego wyglądu, rosną na tym samym miejscu 2 lata i w tym roku je wykopie.

____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Marcin89 16:13, 05 kwi 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2412
No no już u Ciebie kolorowo . Mi dopiero jeden narcyz na balkonie kwitnie. A u babci w ogrodzie nie wiem jak tam, bo nie byłem. A dziś chciałem nawozić roślinki to pogoda nie bardzo i się wstrzymuję.

Dobrze jest dzielić żurawki, stare wyglądają nie bardzo. Good job .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
akanta 16:15, 05 kwi 2014


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
wietrzyk napisał(a)
Marta,
wpadam, żeby wyjasnić skąd pomysł na gazety
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/379-sciolkowanie-w-ogrodzie
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/294-jak-pozbyc-sie-chwastow-w-ogrodzie
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie

Celem moim było:
1. poprawienie jakości gleby przez dodanie materii organicznej
wyrzucanie bądź wywożenie skoszonej trawy byłoby marnotrawieniem cennej materii zielonej Dodanie pokosu z 1000m kw trawnika na kompost - zgnije zanim się rozłoży. Zaczęłam wykladać ją na rabaty i po 2-3 tygodniach przewracałam glebogryzarką. Ponieważ i tak rabaty w większości były puste nie stanowiło to problemu. Początkowo rozkladałam gazety pod trawę, ale zrezygnowałam z tego gdyż trawa rozkładała się szybciej niż gazety i był problem z wymieszaniem jej z ziemią

2. ograniczenie wzrostu chwastów
w miejscach, z których powyciągalam agrowłókninę (za smaragdami, za żwopłotem z grabów) rozkładałam gazety (po 4-5 warstw) i na to 5cm kory. Gazety nie przepuszczają chwastów, a po kilku miesiącach rozłożą się (w przeciwieństwie do agrowłókniny) oraz nie szkodzą glebie i roślinom. Tylko zwykłe papierowe gazety lub tektura (kolorowe magazyny odpadają).

Z tego co widzę w moim ogródku, to działa

Ale się rozpisałam, mam nadzieję, że jest to w miarę przejrzyste


Wietrzyku,podpisuję się też podobnie robiłam .Powoli tworzyłam rabaty.Po wytyczeniu pow.składowałam na niej skoszoną trawę i w następnym sezonie po przekopaniu miałam gotową czystą nawiezioną ekologicznie rabatę.Dotychczas trawy nie wyrzucam.Idzie pod krzewy lub na kompost.Pozdrawiam.


____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
marta_d 16:27, 05 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Marcin89 napisał(a)
No no już u Ciebie kolorowo . Mi dopiero jeden narcyz na balkonie kwitnie. A u babci w ogrodzie nie wiem jak tam, bo nie byłem. A dziś chciałem nawozić roślinki to pogoda nie bardzo i się wstrzymuję.

Dobrze jest dzielić żurawki, stare wyglądają nie bardzo. Good job .


dzięki w końcu po kilku dniach nieobecności (komputer w naprawie ) zasiadłam i nadrabiam zaległości
chciałam opryskać róże , ale padało więc nici z tego :/ odwiedziłam dziś szkółkę znajomych szukałam żurawek do rabatki zaprojektowanej przez Ciebie, ale narazie same ciemnolistne mieli, chyba jeszcze poczekam
potrzebuję też 2 miłorzęby Mariken szczepione, ale na wysokości min.120 cm i nie mieli takich, generalnie szczepione są , ale na pniu wysokości 1 metra, to troche za mało, może coś uda się jeszcze załatwić, mam pewien [pomysł na zagospodarowanie jednego miejsca, dosyć strategicznego bo od ulicy (chciałam się odgrodzić) i niebawem się podzielę moim pomysłem
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 16:28, 05 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
akanta napisał(a)


Wietrzyku,podpisuję się też podobnie robiłam .Powoli tworzyłam rabaty.Po wytyczeniu pow.składowałam na niej skoszoną trawę i w następnym sezonie po przekopaniu miałam gotową czystą nawiezioną ekologicznie rabatę.Dotychczas trawy nie wyrzucam.Idzie pod krzewy lub na kompost.Pozdrawiam.




też już nie wyrzucam, szkoda witaminek na śmietnik
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Marcin89 16:35, 05 kwi 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2412
A ja sobie w tym tygodniu szedłem przez osiedle domków i widziałem bardzo podobną topiarę z bukszpanu jak Twoja. Miała 3 piętra. Zatem jak widać są one gdzieś dostępne i na pewno dokupisz .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
marta_d 16:41, 05 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
oo to pojawił się cień nadziei może się uda coś utrafić, jak będzie ładny egzemplarz to kupuję bez namysłu, a jak nie znajdę - chyba trzmielinkę wsadzę to zimozielone i to
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 16:44, 05 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
odmłodziłam moje lawendy widziałam dziś, że odbijają zobaczymy jak im to będzie szło zdjęcia na pewno zamieszczę
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies