Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiaty z ogródka Marty :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiaty z ogródka Marty :)

Luckaa 08:49, 09 kwi 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Hej masz fajny teren z potencjałem, można na nim coś wyczrować, ja neistety jestem kiepska w tworzeniu, bardzo pomoga mi Asia się nakierowąc, ze tak powiem sprowadziła mnie na odpowiednie tory
____________________
Lucyna
marta_d 10:02, 09 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
asiach napisał(a)
Cześć!
Jestem u Ciebie pierwszy raz. Jeśli opiszesz jakie lubisz rośliny, jaki wymiar ma ten prostokąt na przedogródek to może coś zrobię. Jakie tam są strony świata. Kilka dni (dwa ) i coś namaluję. Co do orzecha to czemu chcesz go wyciąć. A jałowiec chcesz wyrzucić czy przenieść w inne miejsce?
Pozdrawiam


Asiach - bardzo się cieszę, że autorka tak pięknego ogrodu zajrzała do świeżynki jeśli chodzi o wymiary prostokąta to napiszę najszybciej w pobliżu soboty, gdyż obecnie znajduję się poza domem. Wyjazd służbowy Jeśli chodzi o strony świata to wygląda to tak: za domem sąsiada (ten z cegły) jest wschód i tak sobie słońce wędruje , że cały dzień jest patelnia, orzech daje cień na znacznej części węższego prostokąta. Chciałam go zlikwidować, bo po kilkunastu latach zaczął podnosić nieznacznie starą nawierzchnię i sąsiedzi lekko dają do zrozumienia, że jego korzenie znajdują się przy końcu ich działki, ale przynajmniej maja orzechy Narazie odwlekam ścięcie, bo daje naprawdę bardzo dużo owoców (w zeszłym sezonie było to ok. 12 kg). Jałowca chcę się pozbyć całkowicie,wsadzić tuje, żeby odgrodzić się od ulicy i przede wszystkim nieco zasłonić właz do oczyszczalni, bo wygląda to ohydnie. Co do roślin to bardzo lubię lilie, liliowce, hortensje, rh, dalie, bukszpany, hosty, cebulowe (tulipany w szczególności,mieczyki, czosnki ozdobne), żurawki, trzmieliny i mogę tak wymieniać godzinami
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 10:06, 09 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Luckaa napisał(a)
Hej masz fajny teren z potencjałem, można na nim coś wyczrować, ja neistety jestem kiepska w tworzeniu, bardzo pomoga mi Asia się nakierowąc, ze tak powiem sprowadziła mnie na odpowiednie tory


cześć odwiedzałam kilkakrotnie Twój wątek ja niby wiem co mi się podoba, ale co z czym i jak połączyć to już problem mimo, że naoglądałam się waszych ogrodów po 100 razy, to nie chcę bezmyślnie kopiwać, tylko szukam inspiracji będę na pewno zaglądać do Ciebie i obserwować rozwój sytuacji w ogrodzie
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 11:16, 09 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Nie wiem czy dobrze wymyśliłam, ale na ścianie z cisów planuję posadzić 3 rh, właściwie nie planuję, tylko wsadzę je tam jest cień od cisów, więc będzie ok., w sobotę jadę do szkółki na zakupy, ten biały kijaszek to pal przy którym rośnie ozdobna jabłoń, bardzo podobają mi się jej owoce. Rosną tam 2 juki i będę je wykopywać, jesli siostra nie będzie chciała, to chętnie oddam w dobre ręce




mniej więcej na obrzeżach zamierzam wsadzić szławie omszone, chyba koloru białego, jestem z nich bardzo zadowolona, mam je przy stolarni, zajęły miejsce lawendy i zostawie wąski pasek ok 20 cm przy samej kostce na jednoroczne lobelie ( kocham te kwiatki) - będą tworzyły najniższe piętro.
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
marta_d 11:19, 09 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
kratki na różę nie będzie, zamierzam ją przesadzić - razem z różą
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
MagdalenaK8 11:28, 09 kwi 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
Martuś dobry pomysł, szałwia jest fajna... ja bardzo lubię lawendę...też by mogła fajnie wyglądać...
Pozdrawiam
____________________
Ogród i nie tylko...
marta_d 11:34, 09 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
też lubię lawendę nawet bardzo, ale przy domu mam ziemie nieodpowiednią dla niej, raczej o kwaśnym odczynie, przy stolarni piaseczek, więc tam w miarę rosła, ale denerwuje mnie po czasie bo taka pokraka się z niej robi
Pozdrawiam również
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Marcin89 19:26, 09 kwi 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2550
Marta wykrakałaś . Od samego rana było mi ziemno. A jak się ubrałem to się zaraz zgrzałem. Potem znowu zimno, bo wiało i słonce zaszło. Ze dwa razy popadał lekki deszcz. Po południu już tylko wiało i zapomniałem o tej pogodzie wstrętnej...ale do czasu. Czekałem na autobus to zaczęło wiać, lał deszcz i padał grad! Parasolka pomogła..ale buty i jedna nogawka spodni i tak były mokre... Taki oto durny dzień był haha.

Dobrze cięta lawenda jest ładna. Ale po wielu latach należy wymienić - to prawda.

A nie myślałaś o przesadzeniu jabłoni ozdobnej na rabatę? Według mnie masz już fajną rabatkę, podoba mi się jej kształt. Dalej był by tylko trawnik. Ja nie lubię drzewek w trawniku .




____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
katrina 19:41, 09 kwi 2014


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
Witaj marta_d. Przybiegam z rewizytą. U ciebie to już fajne i kolorowe rabatki są . Ja dopiero zaczynam (dopiero znaczy od 6 lat hahahah - ale wczesniej to taka ze mnie ogrodniczka była co to tylko iglaki i agrowłókninę miała, żeby się nie narobić). Teraz odkryłam ogromną przyjemność jaką sprawia mi "dłubanie" w moim ogródku.
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
marta_d 21:57, 09 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Marcin89 napisał(a)
Marta wykrakałaś . Od samego rana było mi ziemno. A jak się ubrałem to się zaraz zgrzałem. Potem znowu zimno, bo wiało i słonce zaszło. Ze dwa razy popadał lekki deszcz. Po południu już tylko wiało i zapomniałem o tej pogodzie wstrętnej...ale do czasu. Czekałem na autobus to zaczęło wiać, lał deszcz i padał grad! Parasolka pomogła..ale buty i jedna nogawka spodni i tak były mokre... Taki oto durny dzień był haha.

Dobrze cięta lawenda jest ładna. Ale po wielu latach należy wymienić - to prawda.

A nie myślałaś o przesadzeniu jabłoni ozdobnej na rabatę? Według mnie masz już fajną rabatkę, podoba mi się jej kształt. Dalej był by tylko trawnik. Ja nie lubię drzewek w trawniku .






O matko ! No to przygody nie do pozazdroszczenia miałeś chyba zaczelabym wyć! A mnie coś choróbsko łapie taka pogoda właśnie, jednego dnia 21 stopni,następnego 10 piękna wiosna
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies