Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz zielony skrawek i mój ogrodowy bakcyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz zielony skrawek i mój ogrodowy bakcyl

grzeguz 20:38, 15 mar 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Lukasz2013 napisał(a)


Widzę, że mamy podobne życiowe momenty. Też mieszkaliśmy w Londynie prawie 7 lat. Było pięknie ogrodowo. Pozdrawiam. Ps. Kostka super przed domem.


Ogrody angielskie są niesamowite. Mam całą kolekcję zdjęć (głównie telefonem) z zielonych miejsc, które tam odwiedzałem i mnie zainspirowały.

Czasami brakuje mi tej łagodnej-wyspiarskiej zimy, która dałaby więcej szans wielu wrażliwym odmianom roślin.
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 20:41, 15 mar 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
pawel_snopek napisał(a)
Ten mech wygląda zjawiskowo pięknie


Też mnie przyciągnął kolorem wśród wiosennego braku zieleni i tak mu machnąłem popołudniowe makro z bliska.
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
Zagajanka 21:51, 15 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
grzeguz napisał(a)
Nowe zmiany wokół domu.
Długo wyczekiwana kostka brukowa, inwestycja zakończona tuż przed nadejściem zimy.


Szukam inspiracji na zagospodarowanie przedogródka, dodam że jest to strona północna więc muszę właściwie dobrać gatunki roślin żeby chciały tam rosnąć.

Wszelaka pomoc, pomysły i propozycje będą mile widziane .


Witam tym razem w Twoim wątku
Tak podpowiem, że od strony północnej sprawdzą się różaneczniki, jaskrawo-żółte żurawki, bukszpany, niektóre turzyce/trawy... A może tak trzy kulki na pniu z iglaków, albo złotej trzmieliny, podsadzone znowuż turzycami? Albo, jak bardzo lubisz bonsai - to może być dobre miejsce na jakiś "ogród kamieni" właśnie z takim większym egzemplarzem?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:56, 15 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
grzeguz napisał(a)
A oto kolejne miejsce - "rabata z trawami i perukowcem", które mojej wymaga interwencji w tym roku.







Pozostaje atrakcyjna (przynajmniej dla mnie) od czerwca/lipca do późnej jesieni kiedy to trawy, żurawki i perukowiec cieszą swoim pięknem. Niestety nie istnieje w okresie wiosennym - jest szara i ponura.

Czy rozsądnym byłoby urozmaicić ją zimo-zielonymi iglakami lub roślinami zakwitającymi wiosną, tylko jakimi?


Rabata latem wygląda naprawdę pięknie! Może dodasz tu parę kulek albo stożków bukszpanowych, lub kosodrzewinę (jś karłową odmianę?). Na pewno coś niewielkiego, a zimozielonego, by latem nie przysłonić tych pięknych traw.

By było weselej wiosną, posadź trochę cebulowych - krokusy, przebiśniegi lub szafirki - zawsze się na nie fajnie patrzy jak wyjdą, bo to oznacza, że prawdziwa wiosna tuż-tuż
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Alikia 12:51, 18 mar 2015


Dołączył: 23 lut 2013
Posty: 152
Piękne trawki i kostka Co do programu to odpisałam w swoim wątku. Będę śledzić poczynania i jak coś będę mogła pomóc to się polecam
____________________
Ogród Alicji w ciągłych przeróbkach
Puszek 19:17, 01 maj 2015


Dołączył: 26 kwi 2015
Posty: 28
Ślicznie. A oczko to moje kolejne marzenie. pozdr
____________________
Marzenia mogą się spełnić... potrzeba tylko czasu
grzeguz 16:35, 17 maj 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Witam wszystkich "majowo" !

Niestety dużo pracy i ogólny brak czasu sprawia, że rzadko tu zaglądam.

Jednak jak tylko mam chwilę, tak jak dzisiaj przy niedzieli, to odwiedzam i podpatruję co słychac na zaprzyjaźnionych blogach.

Mój ogród w szacie majowej dynamicznie się zmienia z tygodnaia na tydzień co baaardzo cieszy oko ogrodnika.



1. Taras jest gotowy i można nareszcie w jego cieniu trochę odpocząć.





2. Nowa rabatka od strony północnej drewutni, która musiała zostać przebudowana z uwagi na zmianę poziomów po ułożeniu kostki.

Zagościły na niej 4 nowe Rh i wydają sie mieć tam dobrze. Czekam na ich pierwsze kwiaty.



3. A tak wygląda teraz przedogródek -jeszcze w przebudowie ale już prawie skończony.




........................... majowo.........................................




____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
bozga 16:41, 17 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Witam i oczywiście namawiam na hortensje a widoki wspaniałe
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
grzeguz 16:55, 17 maj 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Witaj,

Jak miło Cię gościć w moim ogrodzie.

Hortensje jak najbardziej na "TAK" - tylko jescze na nie za wcześnie.

Mam ich kilka odmian w ogrodzie ale w tym roku kolekcja na pewno sie jescze powiększy.

____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
grzeguz 14:45, 11 paź 2015


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
WSPOMNIENIE LATA 2015...



















i do następnego....
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies