Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

Katkak 08:45, 05 sie 2017


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Gardener27 napisał(a)
Istny zwierzyniec, ogrodzenie faktycznie by się przydało bo szkoda roślin i nerwów.
U nas krów pasących się na polach nie zobaczysz, jeśli jeszcze jakieś są to nie wychodzą na zewnątrz, na salonach siedzą Moja dalsza sąsiadka ma parę kurek, chodzę do niej po ekologiczne produkty. Wokół mnie samo zmechanizowane rolnictwo, hodowli zwierząt prawie brak.

Smutne to, wieś bez zwierząt. Jako mala dziewczynka podczas wizyt na wsi zawsze najpierw do zwierząt gonilam . Krowy, konie, króliki, a jak jeszcze były małe kurczaki i kaczusie to już pełnia szczęścia . No i zawsze prosilam ciocie o mleko prosto od krowy .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Nallar 23:21, 05 sie 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Katkak napisał(a)

Smutne to, wieś bez zwierząt. Jako mala dziewczynka podczas wizyt na wsi zawsze najpierw do zwierząt gonilam . Krowy, konie, króliki, a jak jeszcze były małe kurczaki i kaczusie to już pełnia szczęścia . No i zawsze prosilam ciocie o mleko prosto od krowy .

Kasiu, ja też często spędzałam wakacje na wsi. Podobnie jak Ciebie interesował mnie inwentarz. Za mlekiem nigdy nie przepadałam ale lubiłam patrzeć jak gospodyni doiła (ręcznie) swoje krowy. Na mleczko zawsze czekały trzy gospodarcze koty
Do dziś pamiętam smak zsiadłego mleka, smak białego sera który gospodyni dla nas robiła i tą gęstą, tłustą śmietanę. To były czasy kiedy jajko od kury po ugotowaniu nie zalatywało rybami.
Cudowny zapach siana w stodole, mniej przyjemny ale jakże swojski zapach z drewnianego kibelka.
A dziś, woda sik, gówno mig i sama chemia.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Ivvvona 23:35, 05 sie 2017


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Podpisuję się pod Waszymi słowami o współczesnej wsi. My to chociaż mamy wspomnienia a nasze wnuki to już chyba nie będą miały okazji zobaczyć na żywo choćby krowy pasącej się na pastwisku. O innych zwierzętach nie wspomnę.
____________________
W ogródku Iwony
marba 23:42, 05 sie 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Ale zapach i cisza letniego wieczoru ciągle inny niż w mieście. Na szczęście!
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Nallar 00:13, 06 sie 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Moja mała wieś
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
violka171 22:11, 06 sie 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Elu ,przesyłka z szafirkami jeszcze nie wyszła,zagruzowałam się przez cały tydz tzn odgruzowywałam nową działkę,w tym tyg wyślę-dam znak nadania
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
violka171 22:13, 06 sie 2017


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Nallar napisał(a)
Moja mała wieś

cudniasta wieś uwielbiam takie widoki mmmmm
pozdrawiam i nie gniewaj się proszę
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Nallar 23:04, 06 sie 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
violka171 napisał(a)

cudniasta wieś uwielbiam takie widoki mmmmm
pozdrawiam i nie gniewaj się proszę

A coś Ty...ja nie z tych gniewalskich.
Nowa działkę? kupiłaś? Idę zobaczyć.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ryska 18:38, 07 sie 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11684
Ewunia mała na fotce?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Nallar 22:02, 07 sie 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
ryska napisał(a)
Ewunia mała na fotce?

Wnusia Reniu.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies