Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród cichy i przytulny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród cichy i przytulny

asiach 21:46, 23 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Agania napisał(a)
Asiu , pięknie, super masz ogród, fajnie, że do nas dołączłyaś, jak to z tymi kurkami, czy to twoje ja ich nigdy nie miałam, czyt taka hodowla jest skomplikowana

Witam serdecznie!
Ta kura przyszła sama i nie wiem od kogo. Miaąłm przez 5 dni i oddałam w dobre ręce znajomym, którzy mieli już kury. A ta rozgrzebywała wszystko i wszędzie i te kupki. To nie na moje nerwy. Dawałam jeść bo było mi jej żal. Zniosła nawet jajka na grzędzie, którą sobie sama zrobiła Niezłe kino.
pawel_snopek 22:05, 23 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Piękny ogród Asiach
____________________
Paweł - Ogród pod górą
asiach 22:20, 23 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
pawel_snopek napisał(a)
Piękny ogród Asiach

Dziękuję staram się jak mogę i ciężko bracuję bo tak bujnie u mnie nie rośnie jak u Ciebie.
Wiesz nie chciałabym się przekomarzać ale po dzisiejszej bytności w ogrodzie doszłam do wniosku, że wiele pracy jeszcze przede mną. Może ten nastrój jest wywołany początkiem wiosny. Dużo roślinek siedzi jeszcze w ziemi, brak liści, dużo pustych przestrzeni - dobrze głowa do góry. Już ze mną lepiej. Mam trochę przemyśleń bo borykam się z nadmiarem cienia. Pozdrawiam
asiach 10:42, 24 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Gardenarium napisał(a)


Największe znaczenie ma dobry dół z kompostem o odczynie lekko kwaśnym (hortensje bukietowe) i posadziłam w jeden dół dwa albo trzy krzewy, tnę, wodę mają non stop i co jakiś czas nawóz do hortensji, no i je kocham

Dziękuję za odpowiedź! Ja również je kocham - mam do nich słabość. Jak je widzę pięknie kwitnące to aż dech zapiera w piersi a serce raduje się. Widząc Twoje w Waszym ogrodzie zaniemówiłam - raj dla duszy. Co do Twoich zabiegów co to znaczy tnę? Przycinasz - skracasz zdrowe gałęzie czy miałaś na myśli wycięcie suchych? Teraz tak myślę, że może zły stan mam upatrywać w tym że są one sprowadze przez naszych szkółkarzy w Holandii? No sama nie wiem. Wyjątek stanowi jedna z 30szt. Zdjęcie zrobione 2009 ale jeszcze w ubiegłym roku kwitła choć nie tak bujnie
Gardenarium 10:43, 24 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i tutaj moja rada jest w części bezużyteczna., bo Ty masz hortensje ogrodowe nie bukietowe i tych się wiosną nie tnie,. poza obcięciem starych kwiatów i słabych pędów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:44, 24 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O uprawie hortensji ogrodowych czytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/199-hortensje-sadzenie-i-pielegnacja

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/174-hortensje-najpiekniejsze-gatunki-odmiany-i-kompozycje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiach 12:25, 24 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Gardenarium napisał(a)
No i tutaj moja rada jest w części bezużyteczna., bo Ty masz hortensje ogrodowe nie bukietowe i tych się wiosną nie tnie,. poza obcięciem starych kwiatów i słabych pędów.

Dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas. Chyba już wiem na czym polega mój "błąd" w uprawie. Wczoraj w nocy sporo czytałam ale polecone przez Ciepie artykuły też zgłebię. Hortensje były sadzone gdy drzewa iglaste były nieduże ok. 2-3m. Były na ich tle, z dostepem do słońca. Teraz wszystko się rozrosło i one tracą siły na "poszukiwanie" światła i nie mają "siły" kwitnąć. Dziękuję i życzę miłego tygodnia Joanna
asiach 12:27, 24 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas. Chyba już wiem na czym polega mój "błąd" w uprawie. Wczoraj w nocy sporo czytałam ale polecone przez Ciepie artykuły też zgłebię. Hortensje były sadzone gdy drzewa iglaste były nieduże ok. 2-3m. Były na ich tle, z dostepem do słońca. Teraz wszystko się rozrosło i one tracą siły na "poszukiwanie" światła i nie mają "siły" kwitnąć. Dziękuję i życzę miłego tygodnia Joanna
asiach 12:36, 24 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Wiosna przyszła a ja mam już za sobą prace pielęgnacyjne trawników. Kondycja ich po zimie jest niezła. Zrobiłam tez ozdoby wiosenne w doniczkach - skromne ale są i mnie bardzo cieszą



Ivvvona 15:13, 24 mar 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Trawnik faktycznie w dobrym stanie, podobnie jak u mnie. Może to zasługa łagodnej zimy?
____________________
W ogródku Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies