Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród cichy i przytulny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród cichy i przytulny

ZbigniewG 10:47, 25 mar 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
Asia jeszcze nie wiosna a już takie widoki
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
marta_d 10:52, 25 mar 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Piekny ogrod, na pewno bede u Ciebie czestym gosciem pozdrawiam
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
asiach 10:58, 25 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Nasza działka ma dość nietypowy kształt - dwa względem siebie przesunięte kwadraty. A nasze otoczenie narzuciło jej zagospodarowanie. W sąsiedztwie są dwie stodoły, mur sąsiada ponad 2m wysokości okalający granicę od strony wschodniej Wszystko starałam się "ukryć". Co chyba mi się udało. Latem w gąszczu widać tylko dachy
Zdjęcie działki z lotu ptaka



a to mój gąszcz



Ale nie mogę narzekać korzystam też z zieleni sąsiadów
grzeguz 10:58, 25 mar 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 116
Witaj,

Jestem pod ogromnym wrażeniem jakie daje wędrówka po Twoim ogrodzie.

Mam pytanie odnośnie tych pięknych ścieżek żwirowych.

Czy kamyczki te są na jakiejś podbudowie lub folii i jak grubą warstwę zastosowałaś?

Czy jest to rozwiązanie wg Ciebie praktyczne pod kątem ewentualnego przerastania chwastami i opadających iści ? Chodzi mi głównie o to czy dużo się trzeba napracować aby utrzymać ścieżki w doskonałym stanie.

pzdr
____________________
Mój ogrodowy bakcyl..................... Wizytówka - Ogrodowy bakcyl
pagap 11:15, 25 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Pięky ogród już stworzyłaś, a jak wiosennie już się zrobiło, pozdr, Aga
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
pagap 11:17, 25 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Asiu a ty już trawnik kosiłaś, bo my też się przymierzamy, czy to nie za wcześnie?
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
Pszczelarnia 12:27, 25 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
asiach napisał(a)

Dziękuję i pozdrawiam


Dzień Dobry!
Jak są jeże, żaby i zaskrońce, to musi być fajny zdrowy ogród. I kury są z kotami! Te tulipany to jak z moich marzeń. Znasz ich nazwę? Pod jakim drzewem rosną? Tak pięknego dużego trawnika zazdroszczę prawdziwie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
asiach 13:35, 25 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
pagap napisał(a)
Asiu a ty już trawnik kosiłaś, bo my też się przymierzamy, czy to nie za wcześnie?

Witam! Jeżeli mam być szczera to wszystko zrobiłam: przprowadziłam wertykulację (zanim trawa ruszyła). Mąż kupił mi wertykulator bez kosza dlatego później wszystko zgrabiłam i dla lepszego efektu koszę. Zawsze to kosiarka wybierze ewentualne moje niedociągnięcia. A przed opadami w sobotę zasiliłam nawozem. Deszczyk pada i "słyszę" jak trawa rośnie a ptaki (m.in. kosy) śpiewają
A tak na poważnie to myślę że dobrze trafiłam bo już się zieleni. Ważne, żeby zacząć przed jej wegetacją. To chyba jest różnie w zależności od rejonu w jakim mieszkamy. Pozdrawiam
asiach 14:47, 25 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
ZbigniewG napisał(a)
Asia jeszcze nie wiosna a już takie widoki

Dziekuję! Staram sie i to mnie jeszcze trzyma przy życiu w dobej kondycji. Choć nie ze wszystkim sobie radzę. Pozdrawiam
Jagodaa 14:56, 25 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Asiu, śliczny, zadbany ogród. Stworzyłaś piękne zakątki. Osobiście uwielbiam żółte tulipany... Jeżyki cudne .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies