Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród cichy i przytulny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród cichy i przytulny

Mirella 15:22, 25 mar 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Bardzo ładnie u Ciebie, widać miłość do ogrodu,pozdrawiam
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Monika1202 17:22, 25 mar 2014


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Witam ,
Piekny ogród ... imponujący trawnik u mnie na wsi o takim mogę tylko pomarzyć...
Pozdrawiam i zapraszam do siebie.
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
asiach 19:04, 25 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
grzeguz napisał(a)
Witaj,

Jestem pod ogromnym wrażeniem jakie daje wędrówka po Twoim ogrodzie.

Mam pytanie odnośnie tych pięknych ścieżek żwirowych.

Czy kamyczki te są na jakiejś podbudowie lub folii i jak grubą warstwę zastosowałaś?

Czy jest to rozwiązanie wg Ciebie praktyczne pod kątem ewentualnego przerastania chwastami i opadających iści ? Chodzi mi głównie o to czy dużo się trzeba napracować aby utrzymać ścieżki w doskonałym stanie.

pzdr

Witam serdecznie! Cieszę się bardzo, że podoba się Tobie w naszym ogrodzie. Dziekuję za miłe słowa.
Co do ścieżek to są wykonane z 8-10cm warstwy żwiru płukanego na geowłókninie bez rzadnej podbudowy. Podjazd od strony frontowej domu jest też wykonany ze żwiru lecz na podbudowie z gruzu betonowego, którego jak wcześniej opisałam miałam bardzo dużo na zakupionej działce. Trzeba było coś z tym zrobić. Podbudowa zastała przysypana piaskiem i przykryta geowłókniną. Natomiast jeżeli chodzi o chwasty to nie ukrywam, że są i trzeba je pielić zwłaszcza w deszczowe lato. Ale i tu daję rady ze wszystkim, chwytam bańkę z opryskiem na chwasty Jesienią też jest trochę pracy bo drzew liściastych jest sporo - w ruch idzie odkurzacz a dokładnie dmuchawę i ruszam do pracy. Mąż wyposażył mnie w różne sprzęty za co jestem mu wdzięczna
Ścieżka żwirowa jesienią


Mniej wieęcej ten sam fragment ogrodu w odsłonie letniej

AgnieszkaW 19:08, 25 mar 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Znów do Ciebie zajrzałam po nową porcję zdjęć i nie zawiodłam się
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
asiach 19:19, 25 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Mirella napisał(a)
Bardzo ładnie u Ciebie, widać miłość do ogrodu,pozdrawiam

Dziękuję i pozdrawiam. Przyrodę kocham i jestem szczęśliwa jak ludzie zaczynają dbać o zieleń.
Ivvvona 19:24, 25 mar 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Bardzo podoba mi się w twoim ogrodzie, dorodne rośliny, ścieżki, wszystko dopieszczone i zadbane. Super
____________________
W ogródku Iwony
asiach 19:40, 25 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Monika1202 napisał(a)
Witam ,
Piekny ogród ... imponujący trawnik u mnie na wsi o takim mogę tylko pomarzyć...
Pozdrawiam i zapraszam do siebie.

Jeszcze raz witam i dziękuję za pochlebne słowa.
A na dowód moich słów niech będą te zdjęcia dla porónania - odgruzowanie działki - ja przy odgruzowaniu a 7 letnie syn robi zdjęcie - a mąż jeszcze w pracy - zarabia na roślinki Tu już rosną jodły kaliforniskie. Niestety jedna z nich uschła

po 5 laatch

a tak wygląda po 12 latach

inne ujęcie - rok po zakupie działki

po 5 latach

po 14 latach. Stodoły na działce sąsiedniej już nie widać

asiach 19:50, 25 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Jagodaa napisał(a)
Asiu, śliczny, zadbany ogród. Stworzyłaś piękne zakątki. Osobiście uwielbiam żółte tulipany... Jeżyki cudne .

Dziękuję i pozdrawiam On line dla Ciebie
iwonaal 20:18, 25 mar 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Super przemiany
____________________
Zakochana w ogrodach
malgorzata_s... 20:22, 25 mar 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ale zmiany fajnie tak popatrzyć jak ogród się zmieniał
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies