Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród cichy i przytulny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród cichy i przytulny

KasiaWB 23:07, 26 mar 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Jak to fajnie, że robiłaś już od początku zdjęcia dla Ciebie pamiątka, a dla nas pociecha na przyszłość
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
asiach 23:33, 26 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Dzisiaj pomimo zimna byłam w ogrodzie. Porządków ciąg dalszy. Dzięki Wam wygrzebałam stare zdjęcia i poprzypominałam sobie jak to było
Kilka fotek tych samych miejsc - tak jeszcze dla porównania tak było a tak jest - kilka fajnych zderzeń:
Wyjście z domu na wprost na zakładany żywopłot - granica tuż za świerkami


Życzę dobrej nocy

asiach 01:10, 27 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Marga napisał(a)
Witaj Asiu,
U Ciebie jest tak pięknie, że az dech zapiera. Podłamałam się nieźle, że ja nigdy nie będę miała TAKIEGO ogrodu.
Gratuluję dobrego gustu i serdecznie pozdrawiam.

Oczywiście zapisuję w ulubionych

Cześć jeszcze raz! Jeżeli jeszcze nie wiesz jak ma wyglądać Twój ogród i oprócz host nie wiesz dokładnie co będziesz miała nic nie wycinaj. Wyciąć zawsze zdążyć a drzewa rosną powoli i czasami żal. Można je uformować, krzak podciąć i zrobić drzewko. Jeżeli masz sąsiadkę, która dba o działkę juz coś posadziła to można tą jej zieleń zapożyczyć tzn. nie sadź na przeciw tych samych roślin a wykorzystaj je sadząc np. na ich tle liściaste wprowadzając do ogrodu kolor. Nie ma wóczas monotonii. Najlepiej narysuj schemat - rzut działki, nanieś dom i inne obiekty, które masz. Pomyśl co byś chciała i mniej więcej gdzie. Plac zabaw, miejsce na grila, jakieś ławeczki. Ja wiem, że nic od razu ale zarys warto mieć. Ja mam ogród a właściwie działkę - gruzowisko od 17 lat i w dalszym ciągu coś robię. Są miejsca gdzie są dopiero co posadzone rośliny. A to z uwagi na brak możliwości zagospodarowania (strona finansowa - ogród to studnia bez dna) a to z uwagi na wykruszanie się niektórych roślin. Wykruszanie jest związane z zimą lub z uwagi ana choroby. Miałąm wiąz holenderski - przepiękne drzewo 7-8m - zapadła na chorobę i w tydzień uschło Miałam rokitniki, sumaki też zamarły W to miejsce posadziłam inne drzewa ale ... no właśnie małe i porobiły się "dziury" Trudno - samo życie. Jeżeli masz jakieś pytania napisz jak tylko będę znała odpowiedź dam znać. Idę spać to tyle pozdrawiam

Jeden rokitnik to ten po lewej stronie ze srebrnymi listakmi wówczas jeszcze żył a bliżej nas pozostały tylko pnie. Ale je zostawiłam i będzie się po nich pięła trzmielina. W tym momencie nie ma i drugiego

Granica z sąsiadem, którą trzy lata temu zaczęłąm przysłaniać - chyba najmniej reprezentacyjna część ogrodu. Ale i za nią się wziełam
marta_d 13:23, 27 mar 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
asiach napisał(a)

Witam serdecznie i dziękuję za miłe słowa. Też tak myślę, że te zwierzęta czują się dobrze skoro przybywają zwierzęta i dzikie i udomowione od sąsiadów (koty i kura) Pozdrawiam z deszczowych Chwalęcic. Opad potrzebny tylko wówczas mniej ptaki ćwierkają
Zdjęcie zrobiłam wczesnym ranem po przebudzeniu - widok z sypialni na ogród - mój spacerniak



za taki widok z okna majatek bym oddala cos pieknego - wszystko ze soba idealnie wspolgra piekny ogrod - bede czestym gosciem
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
asiach 21:11, 27 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
marta_d napisał(a)


za taki widok z okna majatek bym oddala cos pieknego - wszystko ze soba idealnie wspolgra piekny ogrod - bede czestym gosciem

Dziękuję i zapraszam
Ivvvona 21:13, 27 mar 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Mnie tez ten widok zachwycił, pięknie masz
____________________
W ogródku Iwony
Luckaa 09:38, 28 mar 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Przy jałowcu rośnie chyba trzmielina tak? A te piekne duże kule po prawej stronie na dole zdjęcie to z czego sa? To chyba mój ulubiony piekny ogród.
____________________
Lucyna
asiach 09:55, 28 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Luckaa napisał(a)
Przy jałowcu rośnie chyba trzmielina tak? A te piekne duże kule po prawej stronie na dole zdjęcie to z czego sa? To chyba mój ulubiony piekny ogród.

Witam!
Mam mała przerwę w pracy więc po części odpowiem. Tak to jest trzmielina szczepiona na pniu. Natomiast po prawej stronie na dole są to tuje. Jak się nazywają to nie wiem , dostałam od taty - sam pozyskiwał materiał do ukorzenienia. Jeżeli Tobie się one podobają możesz posadzić żywotnik zachodni Donica - on ma formę kulistą i nie ma potrzeby formowania. Cieszę się, że podoba Tobie się mój ogród zapraszam, podglądaj, pisz odpowiem z przyjemnąścią - postaram sie pomóc. Pozdrawiam
asiach 09:56, 28 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Do niedzieli nie będzie mnie na Ogrodowisku Pozdrawiam i życzę miłego weekendu
Luckaa 09:59, 28 mar 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Już mam 5 danic w ogrodzie, i w planach dokupienie jeszcze 6, bardzo je lubie u teraz się upewniłam że warto je kupować. Pozdrawiam
____________________
Lucyna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies