Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Wioli

Wiola 23:25, 09 lip 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Ech Marta ale przod pomoglas mi bardzo zrobić. Co ja bym bez ciebie poczela??

Teraz w wolnej chwili o tym moim garażu pomysl. Pospiechu nie ma, ucze się teoretycznie
____________________
Ogród Wioli
Marta 00:02, 10 lip 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Podoba Ci się rabata Jagody, może w tym miejscu posadzić berberysy i szałwię, albo lawendę jak masz tam słońcem. Z przodu jakieś carexy, albo sesleria skalna? Tylko nie wiem czy nie będą za wysokie do szałwi, chyba, że będzie to szałwia Caradonna, ona podobno wyższa od zwykłej. Albo macierzanka piaskowa aureus na przodzie- żółta, fajnie się rozrasta
Rabatka prosta.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Marta 00:04, 10 lip 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Wiola napisał(a)
Ech Marta ale przod pomoglas mi bardzo zrobić. Co ja bym bez ciebie poczela??

Teraz w wolnej chwili o tym moim garażu pomysl. Pospiechu nie ma, ucze się teoretycznie


Przyjemność po mojej stronie, fajnie, że mogłam pomóc
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Marta 07:26, 10 lip 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Mogą też być miskanty Ml z tyłu, 3 kule bukszpanowe lub tuje danica przed nimi i szałwia Deep Blue lub carex z przodu.

Nie pamiętam czy tawuły chciałaś przesadzać. Jak tak to Gracillimus, 3tawuły i z przodu coś zadarniającego zielonego np. Macierzanka, zawciąg nadmorski.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Wiola 09:07, 10 lip 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Marta tawuly to ja mam ochotę wywalić. Wolała bym bukszpan zwłaszcza ze muszę jednego dużego z tej bocznej rabaty zabrac bo tam za ciasno już. Mogly by być 3 rozne buksy od najwiekszego do najmniejszego? Pomiedzy nimi trawa ML i na przod coś...
Musze to rozrysowac.
____________________
Ogród Wioli
Wiola 22:47, 11 lip 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Marta a jakby ten buk był szczepiony? Wlazł by?
____________________
Ogród Wioli
Toszka 23:03, 11 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
a moze klon Acer saccharum `Newton Sentry' z jednym przewodnikiem jak na foto
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Psiamama 23:20, 11 lip 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Toszka napisał(a)
a moze klon Acer saccharum `Newton Sentry' z jednym przewodnikiem jak na foto


Aaaa Toszko piękny jest myslalam o nim zanim kupilam ambrowca kolumnowego ale gdzie takiego dostać??? Ja nigdzie nie znalazłam w sprzedaży nawet w necie
A purple fontain tam Ci nie wejdzie on jest mniejszy od dawycka.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
makadamia 10:03, 12 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wiolu, wrzucam Ci szkice poglądowe zrobione na podstawie Twojego rysunku:





Wiolu, pomyśl jeszcze nad ergonomią: z projektu wynika, że na przejście na tył garażu (za tuje) zostawiłaś jedynie 50 cm, a żeby kubły wygodnie przeciągnąć powinno być co najmniej 70.
Pomiędzy domem a garażem pisałaś że masz 4 metry, rabata ma 2 m, zostaje 1 metr kostki i 1 metr trawnika - będzie dobrze?
Oczywiście, jako użytkownik ogrodu lepiej "czujesz" wymiary i odległości, więc pewnie będzie dobrze, ale wolę się upewnić.

A druga sprawa: czy miskanty będą miały wystarczająco dużo słońca pod samą północą ścianą garażu? Zwłaszcza jak dasz tam drzewko?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Marta 21:32, 12 lip 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Wiola napisał(a)
Marta tawuly to ja mam ochotę wywalić. Wolała bym bukszpan zwłaszcza ze muszę jednego dużego z tej bocznej rabaty zabrac bo tam za ciasno już. Mogly by być 3 rozne buksy od najwiekszego do najmniejszego? Pomiedzy nimi trawa ML i na przod coś...
Musze to rozrysowac.


Jasne, że mogą być 3 różne, to tylko propozycje, możesz tam wstawiać co ci się podoba, to Twój ogród i Tobie ma się podobać.

Makadamia fajnie rozrysowala
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies