Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Wioli

Wiola 19:57, 12 sie 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Teraz myślę co dalej... Z 4 kulek zabieram jedną i chce w miejscu pecherznicy posadzić drzewo, myślę nad śliwa wiśniowa. Ma byc czerwone na pniu. Tylko teraz pytanie ile mam się odsunac od tuj bo beda po 2 stronach drzewa. Tuje beda rosnąć do wys ok 1,5 napewno nie wiecej a drzewo moze kupie szczepione wyżej. I dalej musze rozmiescic te 3 kulki. Prosze o rady...
Zastanawiam sie tez nad posadzeniem tej pecherznicy w miejscu pustym po irysach. Przyda sie tu inny kolor no i pecherznica nie rosnie wysoka wiec nie będzie kolidowac z drzewem owocowym z tyłu... Doradzcie coś...
____________________
Ogród Wioli
Psiamama 11:52, 13 sie 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Wiola dobrze to ujęłaś wszyscy odetchnęli bo lepiej to wygląda. Strasznie mi się podoba u ciebie to kółko z kostki. Jakby tam ławeczkę a w plecy hortki? Hmm?
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Wiola 17:35, 13 sie 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Ty chyba jedna jedyna tak ten placyk chwalisz, a już mialam decydowac o likwidacji muszę przemyśleć wszystko po raz setny bo znowu chce przesadzać a planu brak!!!
____________________
Ogród Wioli
Psiamama 21:38, 13 sie 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Wiola wejdź sobie na wizytówkę ogrodu Anity Enya73. Ona ma placyk z linkami w tle... Zakochana jestem w jej ogrodzie i widziałam go na żywo dlatego tak Cię molestuję z tym placykiem
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Marta 08:51, 14 sie 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Też jestem za Limkami wokół placyku, fajny pomysł podsunęła Psiamama, widzę, że już tam hortki masz, tylko dosadzić, a rabaty po bokach placyku poszerzyłabym. Przed i między hortki czosnki.

Limki śliczne Ci urosły, a ze szczawikiem też walczę, więc nie jesteś sama☺ paskudztwo, nie poddawaj się.

Jak tuje do 1.5m bedziesz prowadzić, to wiśnie szczepione wyżej i myślę, że 1m od tuj, żebyś dojście miała podczas cięcia.

Kulki perfekcyjnie przycięte, śliczne są☺
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
Wiola 09:29, 14 sie 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Anita ma ogrod idealny. Dobra, siadam i maluje od nowa...
____________________
Ogród Wioli
wrobelki 10:50, 14 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Mi tez sie podoba Twój placyk
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Wiola 16:23, 14 sie 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Dziewczyny kombinuje jak koń pod górę.... wiem że mnie ten mój fal jakoś drażni i chce go zlikwidować. Zastanawiam się nad liniami prostymi ale też mi to do końca nie leży. Do koła iść nie moge bo chcąc zachować choć troche tego co mam nie da rady.... więc jedyne co udało mi się wymyślić to taki plan....


Za piaskownicą a przed placykiem drzewo które ciut zasłoni... wiąz pod nim nie wiem co, czy rabata czy jako że na trawce będzie rósł????
Po tej stronie bez zmian większych....

Z drugiej wyrównane brzegi, poszerzenie wąskiej części, nadal zakręt z placykiem zostanie, pewno go trzeba będzie przesunąć ale chyba dam rade....
Pod garażem musze coś zielonego posadzić bo nie wygląda to jak powinno.... poszerzę też.... i muszę tam wyrównać bo niby to robiliśmy ale i tak po obfitych deszczach tego lata wyszły góry i doliny pokoparkowe....
Przed garażem według planu już ustalonego....
____________________
Ogród Wioli
Psiamama 16:42, 14 sie 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Wiola a kaj jest mój ulubiony placyk na tym rysunku? Z jakiego miasta na Śląsku jesteś jak chcesz odpowiedz na pw
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Wiola 17:33, 14 sie 2016


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Hihi placyk jest w lewym górnym rogu zaznaczony jako rozjechane U będzie na tym zakręcie, jak sądze trzeba będzie go przesunąć trochę ale przecież jak mus to mus zrobi się.

Jestem z J-bia
____________________
Ogród Wioli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies