Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ..marzy mi się ogród ...

Pokaż wątki Pokaż posty

..marzy mi się ogród ...

Gosia_S 18:56, 01 lip 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
no śliczne, tylko że jak dokonywałam zakupu to byłam przekonana gdzie jest jego miejsce docelowe, a jak przyjechałam z nim pod dom, to znalazłam 2 opcję. I tak oto od kilku dni spaceruję sobie i przyglądam się gdzie będzie lepiej. Chyba, że możecie mi coś podpowiedzieć?
Poniżej miejsca gdzie ew. ja widzę posadzenie tego nabytku
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 19:01, 01 lip 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395

I propozycja
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 19:04, 01 lip 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395

II propozycja
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 19:10, 01 lip 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
Oczywiście II propozycja - zamiast jaśminu, któremu miejsce najwyraźniej nie spasowało Oczywiście ta rabata jest cała do zmiany, jak macie jakiś pomysł na to miejsce to podeślijcie mi. Dopóki w tym miejscu nie urosną wyżej moje iglaczki jestem skazana na widok "kątów gospodarczych" moich sąsiadów - widok z tarasu, miejsce dosyć słoneczne
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
Gosia_S 19:14, 01 lip 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
No i zostały moje plany zakupowe :
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
jula81 19:53, 01 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
W drugiej opcji raczej nie. Jak dla mnie trochę zlewa się kolor drzewka z iglakami-odcień ten sam (na zdjęciu) Nie ma fajnego kontrastu. Ale radzę poradź się jeszcze fachowców
Mam nadzieję że Danusia zajrzy do Ciebie
ps. nacięłam tego samego berberysa u siostry na sadzonki i myślę rozmnożyć.zobaczę czy się mi uda z tym.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Gosia_S 19:53, 01 lip 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395

Widok z salonu i tarasu.
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
jula81 19:59, 01 lip 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Ps. Polewaj iglaczki florovitem do iglaków w płynie- u mnie działa rewelacyjnie, wybarwiły się ładnie, są mocne i zdrowe . Dodatkowo podsypałam w marcu granulatem i teraz w lipcu bedę drugi raz sypać.
Pytają się sąsiedzi co robię że tak ładnie się zebrały a ja się cieszę że ich okna mi przysłonią
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Gosia_S 20:25, 01 lip 2014


Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 395
jula81 napisał(a)
W drugiej opcji raczej nie. Jak dla mnie trochę zlewa się kolor drzewka z iglakami-odcień ten sam (na zdjęciu) Nie ma fajnego kontrastu. Ale radzę poradź się jeszcze fachowców
Mam nadzieję że Danusia zajrzy do Ciebie
ps. nacięłam tego samego berberysa u siostry na sadzonki i myślę rozmnożyć.zobaczę czy się mi uda z tym.
Pozdrawiam serdecznie

Dziękuję Ci bardzo za opinię, jest dla mnie bardzo cenna. A co do berberysa - jest bardzo ciekawy, z informacji które dostałam dorasta do 40-50 cm i tworzy całkiem krąglutkie kształty
____________________
Gosia - ...marzy mi się ogród...
BEATA_S 21:42, 01 lip 2014


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Moim skromnym zdaniem, zdecydowanie wariant nr 1. Fajnie się wybija kolorem i jest wyeksponowane na tle szmaragdów. Tylko nie sadziłabym go w równej linii z tujami, lecz nieco wysunięte.
A dla pełnej jasności co to za drzewko?, bo być może strona świata i operowanie słońca wyznaczy miejsce dla niego
Niektóre drzewka w tym kolorze nie lubią być na słońcu....
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies