Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Białymstokiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Białymstokiem

kris_bialystok 08:57, 08 sie 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
założenie było takie że nie ma nic - ale jak zobaczyłem ile chwastów tam wyrasta to się załamałem i po pierwszej rabacie na każdą kolejną dawałem gazety - jest dużo lepiej

no i mam 2m kw włókniny w jednym miejscu - ale to tylko chwilowe - nie mam czasu zebrać się i wymienić ją na gazety

siatka na krety tam nie ma sensu - a o włókninie raczej znajdziesz wiele na forum - jest nie wskazana - a na plus żeby jej nie dawać napiszę, że sąsiad ma i skrzyp ją przebuja momentalnie - a to akurat jest największy problem na naszych działkach



____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Wandy 11:09, 08 sie 2014

Dołączył: 18 lip 2014
Posty: 15
gazety?! teraz to dopiero widze jaka jestem początkująca - w zyciu nie słyszałam o gazetach mają byc takie zwykłe czy kolorowe też moga być?

u mnie też jest skrzyp i oset... reszta jakby przegrała z roudapem, którym po wyrwaniu czego się dało, opryskałam zanim wysypaliśmy piach, ale oset i skrzyp wychodza i to takie ładne soczysto zielone,,,a jak już miałes docelową ziemie wyrównaną odchwaszczałeś czy od razu siałes trawę?

dziękuję

kris_bialystok 11:42, 08 sie 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
nie odchwaszczałem - kupiłem ponoć dobrą ziemię gotową pod sianie - nie chciałem czekać - bardzo długo trwało przygotowanie terenu więc traciłem cierpliwość i posiałem - myślę, że nie straciłem - mam fajny trawnik - a z chwastami trzeba powoli jakoś sobie radzić

co do gazet - to zwykłe gazety - nie można kolorowych - najlepsze są te stare czarno-białe - ale ciężko teraz takie znaleźć kładziesz na zakładkę po3-4 warstwy i działa jak mata - z tym, że ekologicznie

jak miałem kasę to leciałem po sadzonki na konkretną rabatę - przekopywałem teren - wyrównywałem - wkopywałem rośliny dodając w dołki odpowiedniej dla nich gleby - po posadzeniu w wolne miejsca szła gazeta - nie do samych roślin
i na to wszystko kora sosnowa

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
olaw 09:34, 21 sie 2014


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
kris_bialystok napisał(a)




Kolejny ogród, który zachwyca mnie liniami prostymi i pięknymi nasadzeniami

A po oglądaniu wnętrz szczękę podnosiłam z podłogi...

PIĘKNIE!!!

Mam pytanie co to za trawa czarna za leżakami? Zimuje czy jednoroczna?
____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
nicol21 16:37, 21 sie 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Kris, dawno mnie tutaj nie było, a tu proszę, tyle pięknych zmian już u Was jest. Kanciki równiutkie! Nasadzenia przemyślane i mające dużo miejsca tak że jak się rozrosną to będzie gicior!!
Gratki wielkie, zaznaczam to częściej odwiedzę
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
kris_bialystok 08:50, 22 sie 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
dzięki za miłe opinie

olaw - trawa nie zimuje - przynajmniej nie w glebie - także będę starał się przezimować ją w donicach w domu - zobaczymy co z tego wyjdzie
podobnie będę próbował przezimować w domu pompasówę....



miejsce jest przypadkowe - docelowo ma być na jasnych kamykach lub w jasnych donicach

a nazywa się to: ROZPLENICA VERTIGO
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
kris_bialystok 12:13, 22 sie 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
muszę/chcę podciąć w ten weekend bukszpany jak pogoda dopisze - po cięciu mam zamiar spryskać nowym nawozem - zobaczymy jak zareagują roślinki - 2 miesiące temu jak ciąłem i nic nie dałem - to troszkę zmarniały

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
ana_art 12:50, 22 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
dziewczyny próbowały zimować Vertigo niestety im nie wyszło... trzymam kciki zatem za zimowanie ja już bym teraz bukszpanów nie nawoziła tym nawozem, on jest wieloskładnikowy. Lepiej kup na tę chwilę sam potas, teraz czas na nawożenie jesienne, a nie pobudzające.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
kris_bialystok 12:55, 22 sie 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
masz na myśli jakiś konkretny nawóz do buszkpanów czy cokolwiek z potasem?
bo w poniedziałek sypnąłem Polifoskę 8 na trawnik po raz 2gi - tam jest sporo potasu - mało azotu - i jako, że bukszpany blisko od trawnika - tez coś dostały

myślałem, żeby czymś dolistnie spryskać - ale jak mówisz, że nie czas to poczekam na wiosnę

co do traw to pewnie się oszukuje, że się uda - ale nie zrezygnuje z nich choćbym miał kupować co rok - a spróbować nie zaszkodzi
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
ana_art 12:58, 22 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
cokolwiek z dużą ilością potasu. Nie rezygnuj, a nóż widelec też mam verigo w donicach i jest świetna, chociaż nie wiem czy bardziej nie podoba mi się rubrum którą też mam w donicy
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies