Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

nawigatorka 09:33, 12 sie 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
kolcero napisał(a)
Daj szansę przędziorkom, one też mają swój cykl rozwoju i tempo wzrostu populacji
Ale jak nic nie zrobisz (szczególnie wiosną) w przyszłym roku uwierzysz co to zahamowanie wzrostu

Nie bardzo rozumiem.nikt nie pisał że nic nie zrobię.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
kolcero 19:25, 12 sie 2015

Dołączył: 16 mar 2014
Posty: 43
OK raz jeszcze więc
W nieco lżejszej formie chciałem rozwiać Twoje "wątpliwości" dotyczące istnienia przedziorków wobec braku zahamowania wzrostu. Jeśli więc nie uwierzysz w pradopodobieństwo występowania przędziorków (pomimo wzrostu), to one w przyszłym sezonie na tyle sie rozmnożą, że uwierzysz. Takie zdanie warunkowe Na podstawie własnego doświadczenia z tymi cholernikami
____________________
nawigatorka 21:44, 12 sie 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
kolcero napisał(a)
OK raz jeszcze więc
W nieco lżejszej formie chciałem rozwiać Twoje "wątpliwości" dotyczące istnienia przedziorków wobec braku zahamowania wzrostu. Jeśli więc nie uwierzysz w pradopodobieństwo występowania przędziorków (pomimo wzrostu), to one w przyszłym sezonie na tyle sie rozmnożą, że uwierzysz. Takie zdanie warunkowe Na podstawie własnego doświadczenia z tymi cholernikami

To nie była wątpliwość we plyw przędziorków na wzrost a uwaga mająca na celu trafniejsze zdiagnozowanie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Madzenka 09:40, 14 sie 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czyli wstępna diagnoza u Nawigatorki była prawidłowa. U mnie to "cholerstwo" wszędzie. Istna plaga przędziorkowo/pordzewiaczowa w tym roku
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mazan 20:14, 14 sie 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Madżenka

Plaga dopiero się zaczęła, ale wierzę w Twoją wiedzę i umiejętności, chociaż 'fabryka olejów parafinowych' przydałaby się wiosną.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
gosiak 22:19, 14 sie 2015


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 68
Mazan napisał(a)


Teraz może pomóc Talstar, Marshal, Lambda CE, wiosną promanal lub inny olejowy i jeden z podanych wyżej. Opryskiwać co najmniej dwukrotnie /7 - 10 dni/. W obecnych warunkach tylko wieczorem, gdy obniża się temperatura.


Skorzystam na pewno z porady, bo moje graby są dokładnie takie same jak na powyższych zdjęciach (mimo, że na wiosnę były spryskane profilaktycznie promanalem, a rok wcześniej nie było śladu żadnych "lokatorów")
Mam pytanie czy obecnie mogę zastosować Calypso (bo tym dysponuję), czy nie będzie skuteczny i koniecznie muszę kupić powyższe?
____________________
Małgorzata
Mazan 05:26, 15 sie 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Gosiak

Już parokrotnie pisałem o nawilżaniu powietrza. Te szkodniki nie tolerują wilgoci, mnożą się w suchszych warunkach dlatego taki "wysyp" nastąpił. Ogranicza występowanie również dithane - nie zwalcza lecz ogranicza chroniąc jednocześnie przed wieloma chorobami roślinę.
Teraz może już nie być efektów zwalczania, gdyż szpeciele na przełomie lipca i sierpnia udają się na spoczynek zimowy zasiedlając pąki. Dlatego Calipso nie zadziała, ma rejestrację na "grubszą" zwierzynę.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
gosiak 12:32, 15 sie 2015


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 68
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedz

Rozumiem, że Dithane to w razie chorób grzybowych, a teraz na szkodniki: Talstar, Marshal, Lambda CE.
____________________
Małgorzata
Krys 08:12, 22 sie 2015


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Zapisuje watek ciekawe tu wiadomosi i rady
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Tuja74 02:36, 24 sie 2015

Dołączył: 20 sie 2015
Posty: 44
No i ja tez mam ten sam problem, pordzewiacz grabowy. Nic, trzeba isc do sklepu, nabyc srodek i pryskac. Tylko czy teraz pomoze, czy trzeba czekac do wiosny...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies