Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

stychaz 00:26, 24 wrz 2011


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
A czy taki żywopłot nie będzie przytłaczający za np. 10 lat w mojej małej powierzchni (30 m2). Najbardziej chodzi mi o konary. Piękne są ale bardzo wyraziste.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Gardenarium 13:04, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do Twojego ogródka za duży.

Lepszy będzie z cisa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 22:59, 10 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Znalazłam sadzonki graba, może komuś potrzebne, można płacić do 15 lutego

____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Kocurra 15:26, 19 gru 2011


Dołączył: 02 gru 2011
Posty: 43
A czy ktoś wie, jak grabowy żywopłot albo szpaler zniesie wysoki poziom wód gruntowych? Mam takie miejsce w ogrodzie, w którym teraz rosną tuje columna, i w tym miejscu, po większych deszczach, np. wczorajszych, stala woda, dzisiaj juz nie stoi, ale myślę, że kilka takich "postojów" i tuje padną, a może grab dałby radę. Na stronie Hortulusa zalecają go na miejsca podmokłe, ale znalazłam też takie informacje, że sie na takie miejsce nie nadaje. ma ktoś doświadczenie w tej mierze?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1232-ogrod-pechowy-potrzebuje-szkieletu
Sebek 22:40, 19 gru 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Kocurra napisał(a)
A czy ktoś wie, jak grabowy żywopłot albo szpaler zniesie wysoki poziom wód gruntowych? Mam takie miejsce w ogrodzie, w którym teraz rosną tuje columna, i w tym miejscu, po większych deszczach, np. wczorajszych, stala woda, dzisiaj juz nie stoi, ale myślę, że kilka takich "postojów" i tuje padną, a może grab dałby radę. Na stronie Hortulusa zalecają go na miejsca podmokłe, ale znalazłam też takie informacje, że sie na takie miejsce nie nadaje. ma ktoś doświadczenie w tej mierze?


Pisało w Twoim wątku o odwodnieniu. Jestem za jego zrobieniem - wtedy masz pewność, że nie padnie...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kocurra 15:21, 27 mar 2012


Dołączył: 02 gru 2011
Posty: 43
Zamierzam własnie posadzić takie kilkumetrowe ( na długość) i wysokie ok 1, 5- 2 metrów ekrany z grabu w kilku częściach ogrodu ( jeden przy płocie, dwa w poprzek działki, dla wydzielenia części)
Mam pytanie, czy lepiej sadzić graby w dwóch rzędach czy w jednym wystarczy?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1232-ogrod-pechowy-potrzebuje-szkieletu
Sebek 22:44, 28 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
W jednym wystarczy - tylko tnij je od młodego krzaczka
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:48, 05 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marzena2007 napisał(a)

W takim razie jutro podzwonię po szkółkach i popytam o ceny grabów, jeszcze raz dziękuję Danusiu

A podpowiesz mi jeszcze po jakim czasie z 1 metrowego graba będę miała 2-metrowego? I ile sadzić ich na 1mb? 3 szt wystarczą?


Aniu teraz to już tylko kupujesz w doniczkach i ceny są zdecydowanie wyższe. Wysokość zależy od skali cięcia. Jeśli chcesz aby był zwarty i gęsty to dwa metry ok 4 lata. Jak może być żadki to ok dwa lata ale jeśli kupisz takiego 1 m.....
Ja mam posadzone 4 szt na m, jak rosną po dwóch latach widzialaś u mnie. Ale tnę ostro 3 x w sezonie o 1/2 lub 1/3 przyrosty.

Oczywiście można w szkółce od razu żywopłot grabowy i 2 metrowy kupić...

Chyba tego posta admin powinien do wątku o grabach przenieść...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ana 21:29, 05 cze 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
o, i już tu jestem...

Nie wiem już sama na jaki żywopłot się zdecydować, ma być króciutki, bo tylko ok 1,5-2 m w poprzek rabaty, dla wydzielenia...jest sens robić go z graba? będę mogła tam posadzić blisko jakieś krzewy kwitnace?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Gardenarium 17:59, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest sens, albo z buka.
Hortensje pod nim posadź. Albo hosty o białych liściach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies