Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

gusiarz 15:19, 02 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Hej Sebku - mam na imię Agnieszka . Załączyłam wymiary rabaty - w środku donicy - trochę źle narysowałam. Myślę, że jest tam sporo miejsca.
Za murem - tam jest droga prywatna. - nie moja. Jedynie za tym krótkim, który osłania słup - to jeszcze mój ugorek. Zobacz na mój wątek - tam jest więcej zdjęć.
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Gardenarium 17:38, 02 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przed murem nie da rady, Wchodzi w grę za murem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gusiarz 17:43, 02 wrz 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Danusiu, a czy jakieś drzewka np. wiśnia umbraculicośtam, a może magnolia w rogu lub jakaś śliwa rozczochrana? Bardziej zależy mi na zasłonięciu balkonu a nie okien. Za murem to na "mur beton" coś wsadzę
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Gardenarium 21:41, 23 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W rogu może być Umbraculifera.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 13:42, 16 gru 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Szukam małych drzewek na moje 250 m.kw. Czy uda mi się taki kolumnowy egzemplarz, ale z gałęziami od samego dołu utrzymać jako ładne drzewko wysokości do około 3 m? Cięcia się nie boję, do 3 m wysokości dałabym radę obciąć.
Myśląc logicznie wydaje się to możliwe, skoro w żywopłotach się daje ograniczyć wzrost. Ale może źle myślę.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gardenarium 15:36, 16 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jolu, grab kolumnowy da się, może grujecznik kolumnowy?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joku 18:32, 17 gru 2012


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Dziękuję za podpowiedź. Nie wiedziałam że jest kolumnowy grujecznik. Obydwa drzewa mi się podobają, zwłaszcza faktura gałęzi grabu zimą.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ulinka 10:33, 12 lis 2013


Dołączył: 12 lis 2013
Posty: 4
Witam po raz pierwszy
Bardzo proszę o poradę, czy już nie za późno na sadzenie grabu kopanego - uzupełniam żywopłot. Dodam, że po raz drugi, po zbyt późnym wiosennym sadzeniu się nie przyjął, a teraz znów jestem spóźniona chyba...
W planach też sadzenie żywopłotu z cisa 'Hicksii'...Czy warto podjąć ryzyko??
Z góry dziękuję za pomoc.
Gardenarium 19:14, 13 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdnniem masz chyba jakiś problem albo z utrzymaniem właściwej wilgotności podłoża po sadzeniu, albo z samym sadzeniem, albo z materiałem szkółkarskim.

Nie ma takiej opcji żeby zrobione prawidłowo coś się nie przyjęło. Zastanów się jak to robiłaś i dlaczego się nie przyjęło. Musisz dopełnić wszelkich starań, a nie tylko posadzić i czekać.

Trzeba jeszcze podlewać no i oczywiście sprawdzić jakiej jakości są kopane graby. Czy byłaś na miejscu, czy to gdzieś daleko od domu to sadzenie?

Nie przyjął się pewnie bo wystąpiły straszne upały i pewnie nikt go nie podlał.

Teraz to ja nie wiem czy warto podjąć ryzyko jesiennego sadzenia, Ja bym nie podejmowała, skoro to drugi raz już. Spróbuj na wiosnę, a tu masz wskazówki jak to należy robić

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/368-sadzenie-zywoplotow-lisciastych-z-nagimi-korzeniami

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ulinka 23:18, 13 lis 2013


Dołączył: 12 lis 2013
Posty: 4
witam i dziekuje za odpowiedz. o ile mnie pamiec nie myli zglebilam dokladnie ten artykul przed sadzeniem i dolozylam wszelkich staran.
sadze, ze glownym problemem byly upalne dni, ale nie wiem czy za to nie mialy na zapas zbyt wilgotno. niestety nie bylam w stanie ich dopilnowac po posadzeniu.
teraz zas obawiam sie przymrozkow.
mimo iz potwierdzila Pani moje obawy, prawdopodobnie znow zaryzykujemy, bo inwestor CHCE. sadzimy tez cisy hicksii, o te chyba boje sie bardziej...
pozdrawiam!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies