Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

safikey 12:54, 21 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
abiko napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem?page=1903#post_4


rzeczywiście z lekka podobne, ale Any piekniejsze, bardziej okazałe

u mnie zanim obsadzę te hektary to chyba zdążę się zestarzeć ha ha ha


ale oczywiście podpatrzę jak u niej pięknie może i mi się cos rozjaśni i pojawia się nowe pomysy
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 13:30, 21 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
powstał pierwszy plan na bazie tych roslin, które juz mam...
w planie jest kiedys dosadzenie żurawek jako wypełniaczy, floksów na oczyszczalni, może trawy jeszcze sie pojawią

Szopen oszołomiony, bo nie wie co sie dzieje



poczatek rabaty: obwódka z trzmielin, w środku perukowiec na oniu i i obwódka z lawend, dalej kulki bukszpanowe w srodku cyprusik Filiformis, hortensja Pink Lady,


na oczyszcalni dojdzie troche floksów, szałwii, traw i lawendy, na środku będzie spory miskant cabaret, po bokach trawy Blue Eros


na dalszym planie blizej Szmaragdów: Tuja zółta Aurescens, hortensja bukietowa, bez, hortensja bukeitowa i zylistek, posrodku lawendy


w białych doniczkach miest i melisa - chyba moga byc tak na rabacie?


w ziemie pójda też duże bukszpany z donic, bo cos w nich marnieją, koło bukszpanów trawa Karl forester, obwódka z tawuł


na koncu tej rabaty posadzę kilka kostrzew sinych (jeszcze dokupię, aby powstał niebieskawy dywanik)



??????
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 13:36, 21 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
tak wyglądało wczesniej:



tak z planem roslin:






a tak z daleka


niestety jest spora, więc ciężko pokazać to w całości

możecie cos doradzić, podpowiedzieć - bo dzis po południu ruszam z wykonastwem
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
abiko 13:36, 21 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
wejdź do Syli, tam trawy mi pasują
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 13:40, 21 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
bukszpany może koło domu, takie piękne..
zobacz jak ma syla.. inspiracja pierwsza klasa:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2587-ogrod-sylwii-od-poczatku-czii?page=1008
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
safikey 14:04, 21 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
abiko napisał(a)
bukszpany może koło domu, takie piękne..
zobacz jak ma syla.. inspiracja pierwsza klasa:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2587-ogrod-sylwii-od-poczatku-czii?page=1008


niestety, ale wkoło domu jest juz kilka bukszpanów, a i miejsca juz brak

a trawek troszke dorzuciłam, ale w planach mam je też dosadzić, gdy juz porobię główne nasadzenia

mi tez sie trawy bardzo podobają

a myslisz o wysokich trawach czy o tych mniejszych ?

a Syla ma wszystko piekne
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
abiko 14:07, 21 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
wysokie z tyłu, może miscanty variegata .. nie mam teraz jak przyjrzeć się rabacie i temu co tam masz, ale tak mi pasują. Specem nie jestem ale misz masz sobie zrobiłaś. Pogrupuj je kolorystycznie w większe ilości, nawet dokup, to zrobi piękną plamę. Bukszpanów masz ile, 2,3?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 14:12, 21 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
wywal te donice.. może zamiast nich daj takie wysokie płatki z betonu i tak ładniejsze przepraszam za szczerość, no chyba, że je lubisz
Tam pod tą trzmieliną koło domu aż się proszę kulki i to kilka w żurawkach albo trawach.. pomyśl, choć wiem, że dopiero przesadzałaś
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
safikey 14:18, 21 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
chwilowo przyznam, że polubiłam te gazony

na rabacie z trzmielina sa i kulki bukszpanowe i trawa pampasowa, tylko z boki więc ich nie widac a pod trzmielina posadziłam lawendy - wczesniej rósł tu perukowiec na pniu i lawenda gdy rozwkitła wyglądała całkiem fajnie, więc zrobiłam po dawnemu, ale zawsze kiedys można zmienić

dzieki za podpowiedzi
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 14:21, 21 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
abiko napisał(a)
wysokie z tyłu, może miscanty variegata .. nie mam teraz jak przyjrzeć się rabacie i temu co tam masz, ale tak mi pasują. Specem nie jestem ale misz masz sobie zrobiłaś. Pogrupuj je kolorystycznie w większe ilości, nawet dokup, to zrobi piękną plamę. Bukszpanów masz ile, 2,3?


małe kulki bukszpanowe 3 szt a te duże bukszpany 2 szt

a w miszmaszch jestem specjalistą - lubię duzo koloru na rabacie - jak zobaczysz inne rabaty to tez tak kolorowo łącznie z zywopłotem ha ha ha

dokupię oczywiście ale juz w przyszłym miesiącu (kasa) a teraz musze posadzić to co mam
a potem będą dokładki na rabatę trawy oczywiście też, żurawki, szałwia.......
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies