Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

safikey 13:37, 23 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Marga napisał(a)
Bardzo ładna ta sina trawka. Na pewno będzie przyciągać wzrok. Ja bym dokupiła
Robisz 50-cio metrową rabatę! Wow...naprawdę podziwiam! Moja planowana największa ma ok 37m.
Moim zdaniem, w dużym ogrodzie rabaty powinny być duże, a rośliny sadzone dużymi grupami, wtedy dopiero je widać.
Pozdrawiam i będę zaglądać




więc postanowione -w poniedziałek dokupuje kostrzewy na sina rabatę
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 13:41, 23 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
zabieram sie do rabaty, choc pogoda mocno deszczowa




powoli tworzą się obrzeża





ale niestety deszcz mnie wygonił więc odpoczywam w domku - myjąc okna

czekam aż deszcz przestanie i zacznę sadzić rosliny na oczyszczalni. Niestety jest tak mokro, że ziemia lepi sie do szpadla i motyki, więc plewienie i obrzeża odpadają
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 13:51, 23 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
na planie rabaty delikatne zmiany:
zamiast cyprysika Filiformis obok jałowca posadze hortensję Pink Lady, wiedy wyjdzie mi szpalerek kwitnący, bo okok rosną juz 2 szt innych hortensji, bez i żylistek -)



Cyprysik Filiformis został przeniesiony na poczatek rabaty ( lekko ja wydłuzyłam), gdzie bedzie miał miejsce aby pokazac cały swój urok, miałam taki na rabacie żwirowej i przez 3 lata wybił mi na 1,5 metra i był niezwykle urokliwy




a tak wygląda ten 3-letni


wydłużając rabate pojawia sie pytanie, czy dokupic trzmielinek i zrobić dłuższą obwódkę czy np. dac tam kilka czerwonych Berberysów Admiration?
wtedy będzie kolorowej, bo czerwieni i bordo brakuje na tej rabacie?



uciekam do ogrodu, bo przestało padac -)
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 17:03, 23 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
i nadal pada

popijam kawę i czekam az przestanie
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 22:38, 24 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
w sobotę wieczoremm udało się jeszcze posadzić kilka roslin na rabacie





na oczyszalni posadziłam pierwsze rosliny - trawy, lawendy, szałwie, floksy. Mam jeszcze do posadzenia kilka turzyc Ice Dance - z własnych przyrostów


hortensja Pink Lady została posadzona już na właściwym miejscu przy swoich kilku krewnych


przy pomocy M udało się posadzić do ziemi wielkie bukszpany z donic - mam nadzieję, że teraz troch odżyją

sporo pracy jeszcze przed nami, ale kto da radę jak nie ja uppss My

spokojnej nocki
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
abiko 10:44, 25 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
Strasznie regularnie te bukszpany ułożyłaś, może je trochę bardziej nieregularnie. Weź ten jeden mały i wstaw go miedzy dwa małe tylko bliżej większych i tak je będziesz cięła w kulki różnej wielkości pewnie. Kostrzewy są super, o to chodziło. Jeszcze bym je posadziła więcej ciągnąc w lewą stronę. Masz duże rabaty musisz mieć duże plamy..
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
safikey 10:55, 25 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
abiko napisał(a)
Strasznie regularnie te bukszpany ułożyłaś, może je trochę bardziej nieregularnie. Weź ten jeden mały i wstaw go miedzy dwa małe tylko bliżej większych i tak je będziesz cięła w kulki różnej wielkości pewnie. Kostrzewy są super, o to chodziło. Jeszcze bym je posadziła więcej ciągnąc w lewą stronę. Masz duże rabaty musisz mieć duże plamy..


oki zmienię ułożenie bukszpanów, a kostrzewy mi również się podobają

kostrzewy pociągnę jeszcze w lewą stronę a jakże będzie ich więcej
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 11:12, 25 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Na rabacie żwirowej po przesadzeniu kilku iglaków miałam puste miejsca, więc uznałamże najprościej będzie posadzić w te miejsca berberysy






tak to wygląda w całości


nie mam jeszcze kocepcji co posadzić w zaznaczonych miejscach?
coś niezbyt ekspansywnego, najchetniej kolumnowego, raczej nic kwitnącego w kolorze żółtym ewentualnie bordo, bo zieleni tam sporo jest - pomyślę

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 10:40, 26 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Wczorajsze popołudnie było pod znakiem - zakupów w szkółce i niestety deszczu. Pogoda jest wredna, jest zimno i na ogrodzie niewiele się dzieje.



a w szkółce raj ( na zdjęciu tylko część z bylinami, była jeszcze część z iglakami, z krzewami oj .....prawdziwy raj na ziemi)

oczywiście zakupiłam troche roślin (trochę na nowa rabatę, trochę na starsze przerzedzone rabaty):
- trawy Miskant Flamingo,
- szałwie omszone,
- goździki alpejskie Light Rose,
- sporo tawuł różnego rodzaju,
- tawułki Amethyst,
- kostrzewy sine,

teraz tylko czekam na piękną pogodę i sadzimy

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
kachat 11:10, 26 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Mógłby być jałowiec horstman. Ale lepiej klony tam daj, albo buki purpurowe Tylko z trochę większym odstępem między nimi. Pięknie będzie! Ogród bez drzew to nie ogród.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies