Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

abiko 14:37, 21 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
jej to 5 szt. bukszpana.. pięknie się da ustawić. Jeszcze zrób różnej wielkości i będzie fajnie.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
safikey 15:08, 21 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Aga cos juz pozmieniałam: kulki ustawiłam obok siebie 2 duże z tyłu, 3 małe kuleczki z przodu i z tyłu po bokach kulek duże miskanty.

a cyprysik i hortensja poszły tam gdzie wczesniej suże bukszpany czyli do innych hortensji
(oczywiście tak ręcznie zmieniałam, bo w realu dopiero gdy wrócę do domu)




masz rację zdecydowanie lepiej
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 17:55, 21 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
w dalszej częsci rabaty poosadziłam po dwie tawułay, które beda cięte w kulki

pomiedzy bezami, jasminem i dwoma juz istniejacymi rabatami,
oczywiście jak zwykle pomaga kot




teraz żmudna praca plewienia
ale kto da rade jak nie ja?
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 20:10, 21 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
poprawilam juz ustawienie roślin na rabacie i deszcz wygonił mnie z działki....



brrrrr a takie plany miałam
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
kachat 09:15, 22 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Nie denerwuje cię, że masz taki mur zielony z tych tuj..? Może i żywy, zielony, ale jednak mur, ściana taka smętna... Wydaje mi się, że powinnaś ją czymś zimozielonym przełamać, tę jej idealną równość jak pod linijkę. Dlatego w mojej propozycji był świerk serbski posadzony przy nich i kilka jałowców kolumnowych (albo cisów) rozrzuconych niedaleko. Zimą będziesz miała równy zielony mur - i pomyśl, co będzie za kilka lat, gdy te tujki naprawdę wysokie urosną. Kiepsko to wygląda. Więc ja bym radziła czymś złamać tę linię, posadzić przy tujach świerka, gdzieś dalej jałowca/cisa, gdzieś kilka choin kanadyjskich (np. kępa takich trzech)... No I wywal gazony Widziałam, że nie tylko ja na nie patrzeć nie mogę Może dajcie tam kamienie polne (takie..? albo mniejsze), abo łupka - są o wieeeeele przyjemniejsze dla wzroku.

P.S. Ten fragment rabaty w poście wyżej bardzo mi się podoba, fajnie wyszło
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
safikey 09:33, 22 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Plan co do gazonow jest, tylko w czasie rozlozone

Na planie rabaty z tylu: posadzilam już zolta tuje aurescens, tuje columnaris, hortensje, bzy, cyprysiki- czy cos jeszcze dolozyc?

A rabata powyzej to zasluga również Twoja Kachat
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
abiko 09:39, 22 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
I już jest lepiej, ale jeszcze bym trochę nieregularnie te baxy ustawiła i kuleczki. Traw mi tam brakuje.. zanim posadzisz pobuszuj jeszcze w ogródkach, które robiła Danusia, np. z lustrem.. tam są piękne inspiracje, które pasują do Twojego ogrodu Oczywiście to Ty masz być z niego zadowolona więc moje ale" tak przez dwa i rób tak, aby chodząc po ogrodzie się nim cieszyć. Ja swój zmieniałam już tyle razy, że dopiero teraz trochę mi się już podobaa do ideału np. Syli czy Madzenki daleko
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 09:40, 22 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
a właśnie.. kup hortensje, daj ich tam parę, stworzą piękny szpaler przed tujami, bukszpany daj bliżej siebie trochę, niech wyjdzie takie kulkowisko
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
kachat 09:51, 22 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
W tym najszerszym fragmencie rabaty, za oczyszczalnią, nie widzę przy tujowym murze żadnych iglaków - zimą, gdy nie będzie liści, będziesz taki mur smutny miała, wszystkie liściaste przed nim znikną.. I przed szpalerem tuj będzie długo długo nic aż do oczyszczalni, taki placyk się zrobi smutnawy. Ja bym tam dała coś na końcu tej rabaty większego trochę i zimozielonego, świerczka, choinę, cisa, no coś trochę większego, aby pod tujowym murem posadzić, jako tło dla reszty głównie liściastych roślin. Bo zimą to goło tam będzie. I taki regularny mur tujowy to tak trochę właśnie niefajnie wygląda. Ale wiesz, to moje zdanie tylko, rób tak byś była zadowolona

W ogóle to trochę mi ciężko tam ogarnąć jakiej to wszystko jest wielkości. Możliwe, że jest znacznie mniejsze, niż mi się wydaje. Ale tyle tam jest roślin, że cała rabata sprawia wrażenie ogromnej
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
abiko 10:08, 22 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
i tutaj popatrz na odbicie w lustrze
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2648-geometrycznymarzenie-pieknego-ogrodu?page=566#post_7
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies