Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

safikey 20:52, 16 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Rozpoczelam już pierwsze prace na rabacie:

W tym pustym miejscu na oczyszczalni posadzilam pierwsze floksy


____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
kachat 20:57, 16 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Pozbądź się tych okropnych donic... Rany, jakie one są paskudne... Jakby ktoś pustaki z budowy ukradł i poustawiał Taki ładny domek, taka ładna działka, szkoda ją szpecić takim czymś I floksów zza tych cegieł nie będzie widać...

Ładne floksiki udało ci się kupić, moje są jak 1/6 tych
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
safikey 21:58, 16 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Do wyrzucenia niedawno kupionych gazonow musi dojrzec M.- przebakuje cos o kamieniach, ale raczej daleko do realizacji
Mysl jakby ich tam nie było gdy zurawki się mocniej rozrosna to nie bedzie tych gazonow widac





Na poczatku rabaty posadzilam perukowca na pniu i wokół lawendy


A w miejscu przesadzonego perukowca pod oknem przesadzilam trzmieline na pniu i obsadzilam ja lawenda



I tak bardziej mi się podoba

P.s. A floksy to moje przesadzone z innych rabat- w sklepach sa rzeczywiscie duzo mniejsze
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 00:32, 18 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Dziś robiłam coniedzielny przegląd ogrodu - czyli spacer i planowanie i niestety dochodzę do wniosku, że chyba padały mi 3 sztRozplenicy Rubrum i moja trawa pampasowa
Mimo faktu, że były ładnie zabezpieczone na zimę prawdopodobnie padły

w ubiegłym roku tak ładnie się rozwięły






a teraz wyglądaja tak i gdy wyciągnę te końcówki z ziemi wyglądają jak zgniłe - jedne i drugie






czy coś jeszcze z nich będzie czy powinnam już myśleć o wymianie roślin

?????
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 10:04, 18 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
znalazłam w ogrodzie jeszcze kilka zaszczepek trawy, którą posadzę na oczyszczalni do tworzonej rabaty




jutro będę w okolicach świetnej szkółki niedaleko Dębicy i planuję dokupić jeszcze na tę rabatę: szałwi omszonej, rozlpenice, jakies trawy jeszcze, jeszcze floksy i zapełnię już ten pusty placek na oczyszczalni.

pierwsza kontrola jakości wykonana przez mamę - wypadła pozytywnie


przy tujach posadzony jest bez opraz dwie hortensje bukietowe i żylistek

Jednoczesnie dokupie tez roślin na rabatę żwirową z której zabrałam kilka najładniejszych iglaków i przesadziłam je na przód ogrodu
napewno dosadzę tu berberysy i kilka miskantów i może nieduże iglaki i znowu zrobi sie miło

Przesadziłam cyprysika Filiformis


Cyprysika Lane i Boulevard, ktróe mają już ponad 3 lata





____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 12:14, 21 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
mimo chronicznego braku czasu staram sie znaleźć choć chwilę codziennie, aby ruszyc z rabatą - wszystko odkładam na sobotę, kiedy to zgodnie z planem pogrzebię sobie w ziemi

kilka dni temu udało mi się kupic troche roslin na rabatę










udalo mi sie kupić szałwię omszoną, berberysy, sporo lawendy, trzmielinki, parę iglaków, Miskant Cabaret trafiłam, nawet trawę Blue Eros a dzisiaj dopupiłam szukamy trzcinnik Karl Forester



teraz robie plan na rabacie
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
abiko 12:16, 21 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
wow, jaki plan do sadzenia szałwie piękne sadzonki
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 12:19, 21 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Byłaś u Any ogród mały?.. patrząc na Twój to tak mi pasują inspiracje Any
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
safikey 12:30, 21 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
abiko napisał(a)
Byłaś u Any ogród mały?.. patrząc na Twój to tak mi pasują inspiracje Any




ooo nie byłam - podrzucisz linka
bardzo dziękuję Aga a plany jak zawsze wielkie ma
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
abiko 12:33, 21 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem?page=1903#post_4
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies