Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dudusiowy ogród kiedyś tu wyrośnie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Dudusiowy ogród kiedyś tu wyrośnie...

zbigniew_gazda 22:14, 24 maj 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Marta dzięki za odwiedziny u mnie. Jutro poczytam u Ciebie od dechy do dechy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
tabliczkazna... 22:34, 24 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
zbigniew_gazda napisał(a)
Marta dzięki za odwiedziny u mnie. Jutro poczytam u Ciebie od dechy do dechy.


Zapraszam. Wiele się nie naczytasz ) Dopiero zaczynamy, dość chaotycznie, ale z wiara, ze kiedyś będzie moze ładnie )
Jeśli coś Ci sie rzuci się w oczy co trza skomentować - nie żałuj sobie, chętnie posłucham rad doświadczonego ogrodnika. Bo ja tyle sie znam, co w necie wyczytam i w głowie mi sie narysuje...
____________________
Marta
MamaMagda 22:56, 24 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
hej, przeczytałam Twoj wątek i się uśmiałam
moja córa chyba w wieku Twojej i szał na czarne balerinki do białych skarpetek trwa

i skad ja znam to wieczorno-nocne sadzenie w ogrodzie!
musiałam wrócić do pracy jak Młoda miała 5 miesięcy, wiec po powrocie dziecko, gotowanie obiadu na drugi dzien, sprzątanie i jak wcześnie zaśnie ogródek )
na szczęście mam wysoki żywopłot, wiec przynajmniej sąsiedzi mocno nie pukają sie po glowie, ze jakas nawiedzona jestem
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MamaMagda 23:00, 24 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
aa no i miałam Ci napisać o komarach - my, od czasu jak Mloda się urodziła, pryskamy ogród
dogadaliśmy sie z sąsiadami i u nich tez pryskamy - plagi nie ma okolo 2 tygodnie

jest karencja dla zwierząt (pies 12 godzin) wiec pryskamy wieczorem
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
tabliczkazna... 23:46, 24 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
MamaMagda napisał(a)
aa no i miałam Ci napisać o komarach - my, od czasu jak Mloda się urodziła, pryskamy ogród
dogadaliśmy sie z sąsiadami i u nich tez pryskamy - plagi nie ma okolo 2 tygodnie

jest karencja dla zwierząt (pies 12 godzin) wiec pryskamy wieczorem


Witam Cię i zapraszam częściej
Moje wieczorne podkopy to już tradycja, sąsiedzi sie przyzwyczaili
Córcia moja rwie sie do pomagania, strasznie to fajne, tyle ze już od tego "mamooo, a dlaczego..." czasem ręce opadają

A jak i czym pryskacie? Bierzecie kogoś z porządnym sprzętem czy sami?
____________________
Marta
MamaMagda 23:58, 24 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
sami pryskamy! w ubieglym roku testowam cudo o nazwie Hard Killer - drogie (za 100 ml zaplacilam chyba 80 zl) i dzialalo tez 2 tygodnie - czyli tyle ile oprysk kupowany w ogrodniczym a cena tamtego 4 razy nizsza
ale nazwy nie pamietam - zapytam meza jutro jak nie zapomne i dam Ci znac
dzis juz spi - zasnal z Mloda usypiajac ją

testowaliśmy tez cudo z Allegro o nazwie Komaropren - nie kupuj, działało może 2 dni i to bardziej na naszą autosugestię
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
tabliczkazna... 00:25, 25 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Ale lecisz z tym opryskiem normalnie po roślinach, tak? Mam trochę już tego, wiec wolałabym nie zabić bo rosliny padną a ci krwiopijcy nie ))
Zakupie sobie plecak ze sztyca i dla odmiany w nocy będę pryskac
Dzięki za podpowiedź. U nas firma chce 350zl za działkę i dom do spryskania. Ma działać niby trzy miesiące, ale wiadomo?
____________________
Marta
Lena 08:25, 25 maj 2014


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Marta witaj
Bardzo fajnie planujesz swój ogród - bukszpany ,piekna trawka a warzywniak z pewnością dostarczy wam ekologicznych warzyw
Mam jedną sugestię odnośnie wrzosowiska - może ten najwiekszy krąg,obsadz żywopłotem z cisa - ja tak u siebie zrobiłam żeby go zakryć.W środek można postawić jakiś element dekoracyjny(np.zegar słoneczny) lub donicę z jednorocznymi
Pozdrawiam i miłej niedzieli
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
MamaMagda 09:35, 25 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
tabliczkaznapisem_ucze_sie napisał(a)
Ale lecisz z tym opryskiem normalnie po roślinach, tak? Mam trochę już tego, wiec wolałabym nie zabić bo rosliny padną a ci krwiopijcy nie ))
Zakupie sobie plecak ze sztyca i dla odmiany w nocy będę pryskac
Dzięki za podpowiedź. U nas firma chce 350zl za działkę i dom do spryskania. Ma działać niby trzy miesiące, ale wiadomo?[/quote

tak, wszystkich roślinach, pniach drzew po elewacji budynku, ramach okien
nic a nic im nie szkodzi

za 350 jeśli by dzialalo 3 miesiące bym ich brala
ale prawde mówiąc w to nie wierzę
na tym Hard Killerze tez byla jakas magiczna długość dzialania napisana

ten środek który nam działa 2 tygodnie to Trebon
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MamaMagda 09:36, 25 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Oj cos namotałam z postem
ale z komórki pisze
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies