Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród to życie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród to życie

Nallar 20:56, 14 maj 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
ModraSowa napisał(a)
Bardzo Wam dziękuję za pochwały. Dzisiaj jak robiłam zdjęcia odkryłam że zakwitły moje dwa głogi. Sadziliśmy je zeszłej jesieni.Nie są polecane na forum ale ja je kocham



O widzę że Ania też ma głóg, mnie też się podoba. U mnie rośnie ten zwykły, kwitnący na biało. Przywlekłam go gdzieś z pola, był mizerny ale regularnie go podcinałam i teraz jest gęściutki. Szkoda tylko że ma kolce
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ModraSowa 21:30, 14 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Tess napisał(a)
Przeczytałam, że darń zamierzasz zrywać wokól drzewek.
Jeśli nie chcesz się narobić, a nie zalezy Ci na szybkim efekcie wizualnym, to dobrym sposobem jest odwracanie darni.

Odwracanie darni? Czyli chodzi o to żeby najpierw ją zerwać a potem położyć trawą do dołu, tak?
Ona musi być usunięta właściwie całym paskiem więc pewnie rozłożę czarną folię, bo będzie tego paredziesiąt metrów.
Bardzo dziękuję za zainteresowanie i poradę.
____________________
Ania Ogród to życie
ModraSowa 21:32, 14 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Ninoja napisał(a)


Byłaś kiedyś w tej szkółce?

Byłam, całkiem niedawno. Ostatnio kupowałam u nich tuje. Sztuk 60.
____________________
Ania Ogród to życie
ModraSowa 21:40, 14 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Nallar napisał(a)


O widzę że Ania też ma głóg, mnie też się podoba. U mnie rośnie ten zwykły, kwitnący na biało. Przywlekłam go gdzieś z pola, był mizerny ale regularnie go podcinałam i teraz jest gęściutki. Szkoda tylko że ma kolce


Ewa, dzisiaj sadziliśmy z Mężem las. Nasz własny, osobisty. 1200 sadzonek sosny. Obok naszego terenu rosły trzy głogi.Piękne. Były calusieńkie w kwiatach. Natura jest cudowna... Wybrałam się na małą łazęgę po okolicy, znalazłam w lesie kokoryczkę. Byłam mocno zdziwiona. I znalazłam jeszcze pięć koziarków, to też mnie nieźle zdziwiło.
Oczywiście wzięłam aparat, szkoda tylko,że bateria się rozładowała, nim zrobiłam pierwsze zdjęcie.
____________________
Ania Ogród to życie
ModraSowa 21:45, 14 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Odnośnie azalii. Bogdzia orzekła, że to domowa. Pojedzie więc do Mojej Mamy, u Niej będzie jej dobrze.
____________________
Ania Ogród to życie
JoannA 21:46, 14 maj 2014


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
ModraSowa napisał(a)


Ewa, dzisiaj sadziliśmy z Mężem las. Nasz własny, osobisty. 1200 sadzonek sosny. Obok naszego terenu rosły trzy głogi.Piękne. Były calusieńkie w kwiatach. Natura jest cudowna... Wybrałam się na małą łazęgę po okolicy, znalazłam w lesie kokoryczkę. Byłam mocno zdziwiona. I znalazłam jeszcze pięć koziarków, to też mnie nieźle zdziwiło.
Oczywiście wzięłam aparat, szkoda tylko,że bateria się rozładowała, nim zrobiłam pierwsze zdjęcie.

Aniu,
bardzo często znajduję w lesie różne roślinki bo okoliczni mieszkańcy wyrzucają śmieci z ogrodów do lasu, czasami się jakaś roślinka zaplącze. Mam z lasu już 6 rozchodników okazałych, bergenie i bodziszki.
A dzisiaj wracając z pracy znalazłam 4 kozaki w brzózkach. Jutro sprawdzę moje miejsce na kurki, może cos sie pokazało.
Prywatnego lasu zazdroszczę
pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
ModraSowa 21:55, 14 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Cześć Joasiu, bardzo się cieszę z Twoich odwiedzin,mam nadzieję,że u Ciebie lepiej, myślę o Tobie.
Jeśli chodzi o takie znajdy to i ja mam takie owoce niedzielnych spacerków...
Ale tam gdzie byłam dzisiaj to naprawdę dziwne, znam ten las doskonale, nikt tam nie wywozi śmieci a domostwa bardzo daleko...
____________________
Ania Ogród to życie
Nallar 22:44, 14 maj 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
ModraSowa napisał(a)


Ewa, dzisiaj sadziliśmy z Mężem las. Nasz własny, osobisty. 1200 sadzonek sosny. Obok naszego terenu rosły trzy głogi.Piękne. Były calusieńkie w kwiatach. Natura jest cudowna... Wybrałam się na małą łazęgę po okolicy, znalazłam w lesie kokoryczkę. Byłam mocno zdziwiona. I znalazłam jeszcze pięć koziarków, to też mnie nieźle zdziwiło.
Oczywiście wzięłam aparat, szkoda tylko,że bateria się rozładowała, nim zrobiłam pierwsze zdjęcie.



Myślę że ta kokoryczka w lesie to zasługa ptaszków które podjadają jej jagody.
Już są grzyby? Muszę się wybrać do lasu.
Aniu czy staraliście się o jakąś zgodę na zalesienie działki? Czy jest takowa potrzebna?
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
tabliczkazna... 23:05, 14 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
ModraSowa napisał(a)
I jeszcze zdjęcia wiciokrzewu który w zeszłym roku zakwitł dwoma kwiatkami. W tym roku ugina sie od pąków.




Narobiłaś mi apetytu na ten wiciokrzew. Takie te listeczki ma ładne, nietypowe. A ja mam przy tarasie też taki akuratny słup, co mógłby mu się spodobać. Napisz mi tylko, proszę, czego mu trzeba - słonka, cienia, jakiej ziemi? Szybko rośnie czy powoli?
____________________
Marta
ModraSowa 23:42, 14 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Nallar napisał(a)



Myślę że ta kokoryczka w lesie to zasługa ptaszków które podjadają jej jagody.
Już są grzyby? Muszę się wybrać do lasu.
Aniu czy staraliście się o jakąś zgodę na zalesienie działki? Czy jest takowa potrzebna?

Może tak być, że to ptice. Grzybami byłam tak zdziwiona,że w pierwszej chwili pomyślałam, że nie są prawdziwe Oczywiście wszystkie robaczywe.
My się nie staraliśmy, ta działka była już przeznaczona pod zalesienie.
____________________
Ania Ogród to życie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies