Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

michallew 16:52, 04 sie 2014

Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 9
Mam psy ale nie mają dostępu do tego trawnika. Trudno to zlokalizować gdy trawa jest wysoka. Po skoszeniu widać małe ciemnozielone plamy. Tak jak pisałem, rośnie w nich młoda trawka o ciemniejszym kolorze (tak jakby inna niż w pozostałych miejscach). Gdy się ją dotknie, czuć że większość źdźbeł jest już sucha ale jeszcze ma kolor. Potem robi się z tego siano na całej powierzchni. Do tej pory robiłem dosiewki i to odrastało, ale tylko na chwilę.
Gardenarium 16:54, 04 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mocz, widać psy mają dostęp.może obce? pokaż te inne późniejsze plamy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
michallew 16:55, 04 sie 2014

Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 9
Trawa również nie była niczym pryskana. Do końca wiosny (silny wzrost) była koszona raz w tygodniu, teraz co 2 tygodnie. To wystarcza na zielsko, nie ma go dużo.
gemciu83 16:57, 04 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Dosiewka robiona z podanie miejscowym także nawozu ?
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
michallew 16:58, 04 sie 2014

Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 9
Być może ta młoda trawa, o której piszę to skutek moich dosiewek. Staram się utrzymać trawnik w dobrym stanie. Żadne psy nie mają dostępu. Te plamy utrzymują się w stałych miejscach.
Gardenarium 16:59, 04 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Albo za dużo ci się wysypuje nawozu miejscowo plamkami pali, a potem zieleńsza trawka jest, jak nawozisz? Może nawóz ma duże grudy, które spadają i nie rozpuszczone palą trawnik? Zastanów się też nad psami. Czy aby na pewno nie sikają?

Jedyne o co mogę cię prosić to inne zdjęcia różnych miejsc i stadiów problemowych i analiza co i jak robisz z trawnikiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gemciu83 17:02, 04 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Ja bym poprosił o zdjęcie całego trawnika z szerszej perspektywy - skali makro nie chcemy
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
michallew 17:05, 04 sie 2014

Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 9
Nawóz podawany jest na cały trawnik. Czasami zdarzały się przypalenia, ale to nie jest to. Przypalenia pojawiały się krótko po nawożeniu. Ostatnie nawożenie było pod koniec czerwca a plamek przybyło kilka w ciągu ostatniego tygodnia. To jest mój pierwszy rok z trawnikiem (IX.2013). Przez większość wiosny trawa rosła bardzo szybko i była ładna na całej powierzchni. Problemy pojawiły się na początku czerwca. Dodam, że trawa rośnie bardzo gęsto, nie widać ziemi i utrzymywana jest na ok.5cm (zgodnie z zaleceniami producenta). Ale to że jest gęsta to chyba dobrze. Dodam jeszcze, że darń nawet po wyschnięciu trzyma się mocno podłoża.
Gardenarium 17:09, 04 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Przenawożenie, przy zbyt wysokiej wilgotności trawnika, zbyt gęste wysianie nasion, zbyt intensywną pielęgnacją (częste koszenie)

= Brunatna plamistość traw

Możliwy - mączniak prawdziwy traw ale to bardziej w cieniu zagraża.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gemciu83 17:10, 04 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Wyrwij kawałek darniny i zobacz jak zabarwiony jest system korzeniowy ?
Może jest czarny ?
Bo zastanawia mnie czy to wiechlina nie umiera.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies