Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

Leciej 18:13, 15 kwi 2023

Dołączył: 15 kwi 2023
Posty: 1
Cześć. Wiecie może co dolega mojej trawie? Siana w październiku 2022, nawozilem ręcznie w połowie marca i od pewnego czasu mam takie plamy.
schwanz24 22:50, 11 cze 2023

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
Leciej napisał(a)
Cześć. Wiecie może co dolega mojej trawie? Siana w październiku 2022, nawozilem ręcznie w połowie marca i od pewnego czasu mam takie plamy.


Nierównomiernie rozsypałeś nawóz.
schwanz24 22:53, 11 cze 2023

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
Rafa napisał(a)


Załączam zdjęcia


Prawdopodobnie masz strasznie zanieczyszczoną ziemię. (kamienie, kora itp.)
rafi1974 11:09, 17 cze 2023

Dołączył: 09 mar 2021
Posty: 5
Dzień dobry, Na moim trawniku pojawiły się plamy (prawie połowa tak wygląda) Źdźbła wyglądają jak uschnięte, są żółto/brązowe. W tych miejscach trawa praktycznie nie rośnie, a obok są kawałki zielonego trawnika. Mam nawadnianie, podlewam co drugi dzień od 4 rano do 5.30(może za wcześnie i dlatego jest taki efekt na trawie?) Trawnik co miesiąc nawożę, na wczesną wiosnę zrobiłem wertykulację. Czy to choroba grzybowa? Czy pomoże na to Amistar 250sc?
Gardenarium 09:59, 08 sty 2024


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
driver85 napisał(a)
Witam

Założyłem trawnik w sierpniu 23. Trawa uniwersalna. Jak widać na załączonym foto są takie dziwne przebarwienia koloru zieleni. Trawa została skoszona na zimę. Była nawadniana na noc. Chcę na wiosnę zająć się nim by wyglądał godnie.
Proszę o doradzenie co i w jakiej kolejności zrobić.


Takie plamy są wynikiem niewłaściwego nawożenia trawnika, tzn. nierównomiernego rozsypania albo nierónej żyzności gleby, tam gdzie jasne - ziemia uboga a tam gdzie ciemna trawa - ziemia bardziej żyzna.

Wiosną skoś, posyp ziemią ogrodniczą, zrób dosiewki i nawoź trawnik raz na miesiąc. Podlewaj. Lepiej obficiej a rzdziej, niż mało a często.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
LIDKA 09:59, 08 sty 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6995

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Co dalej z trawnikiem zamkn.

Dosiewka wiosną

Możesz zwałować ziemię walcem z kolcami.
Nawozy regularnie wiosną raz, latem raz i jesienny raz we wrześniu
Woda -duuuużo
I regularne koszenie.
Ewentualnie oprysk na chwasty.


Młody trawnik to nie koś tak całkiem krótko ale koś często.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Emaciejka 09:59, 08 sty 2024


Dołączył: 20 paź 2023
Posty: 13

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Co dalej z trawnikiem zamkn.

Dobre nawożenie to podstawa.
Teraz zimą obornik bydlęcy.
Wiosną Emeralld Greenbost
Aminokwasy w oprysku
Można zrobić aerację


____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies