Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

Gardenarium 22:39, 13 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można teraz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
reebok 23:43, 02 lip 2016

Dołączył: 20 cze 2016
Posty: 9
witam,
Mój problem polega na tym, że w trawniku jest dużo suchych i żółtych źdźbeł traw. Jest to widoczne na zdjęciu po skoszeniu trawy. Wykonywanie zabiegi: wertykulacja w kwietniu, nawożenie NPK hydrocomplex kwiecień, czerwiec, na jesień brak nawożenia. Wody jest na full, ostatnie 2 miesiące często pada. Może to przypalone źdźbła od nawozu? Brak aeracji? Sam nie wiem co robić.

Pozdrawiam,
Paweł
Gardenarium 08:15, 03 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wysokie temp. i moim zdaniem wody nie jest na full, albo nawozu jest za mało.

Nie trzeba robić teraz wertykulacji, a we wrześniu. Kiedy był ostatnio nawóz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
reebok 12:38, 03 lip 2016

Dołączył: 20 cze 2016
Posty: 9
Nawóz był ostatnio 1 czerwca- hydrocomplex yara. Koszę trawnik co 7dni. Co ile Pani proponuje nawozić? Ile kg na 100m2? Siewnikiem czy ręcznie?
Gardenarium 12:42, 03 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz należy się nawóz. Po skoszeniu trawnika daj brązowy florovit do trawników. Dobrze podlewaj.

Nawóz raz w miesiącu, kiedy trawnik zaczyna wyglądać gorzej.
Jaką dawkę masz napisane na każdym nawozie na opakowaniu.

Ja swój trawnik nawożę ręcznie, ale mam mało. Nieważne czym, ważne żeby był rozsypany równomiernie.

Jaki siewnik? Masz tutaj na pierwszym zdjęciu http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/410-jak-nawozic-trawniki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
reebok 22:24, 05 lip 2016

Dołączył: 20 cze 2016
Posty: 9
Ok. Zrobię test.. Na mniejszym kawałku będę nawoził, a resztę nie i zobaczę czy znikną żółte źdźbła. Dam znać.
mazik302 14:40, 12 lip 2016

Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 17
Proszę o poradę.

Trawa regularnie podlewana i nawożona.

Na wiosnę poszła saletra amonowa (jak dobrze pamiętam 3kg/100m2), później yara complex (1,5kg/m2), miesiąc temu pro-complex (2kg/100m2).

Po saletrze trawa była super zielona i szybko rosła. Później jeszcze przed drugim nawożeniem było już gorzej, ale jeszcze do przyjęcia. Teraz już niestety sporo brązowych plam, trawa słabo rośnie, kolor mało intensywny. Co radzicie? Pani Danusiu liczę na pomoc


Gardenarium 17:18, 12 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na razie więcej wody, strach cokolwiek radzić, żeby np. nie zaszkodzić, bo nie wiem, czy spalona trawa, czy niedonawożona. Wody na pewno za mało. Te suchsze, gorsze miejsca możesz po koszeniu przesypać ziemią uniwersalną z worków, leciutko przegrabić.I woda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mazik302 21:37, 12 lip 2016

Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 17
Danusiu myslisz że podane dawki (małe?) mogly spalic trawnik? Nawoz zawsze rozsypuje siewnikiem na krzyż. Plamy są już od dłuższego czasu, w tym czasie sporo podlawalem i nic nie pomaga. Mam też sporo grzybków, więc może trawnik zaglodzony?
Gardenarium 08:26, 13 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dosyp w takim razie nawozu tylko w tych gorszych miejscach. One wyglądają na suche, może gleba wyjątkowo przepuszczalna w tych fragmentach? I wszystko ucieka w grunt.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies