Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

justyna_dudziak 20:25, 26 maj 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 11
Dziękuję,
w takim razie puszczam wodę i jutro zakupię żyzną ziemię, zacznę kawałkami regenerację. bardzo dziękuję za pomoc i niedługo zamieszczę zdjęcia.mam nadzieję, że coś z tego będzie. nawóz, który używamy to Vila pro-complex. ma Pani z nim doświadczenie?
Justyna
Gardenarium 07:53, 27 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie - ale to nie nazwa nawozu jest problemem, a pielęgnacja trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:46, 30 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
michal1988 napisał(a)
Witam! Mam pewien problem! W miejscu gdzie jeszcze rok temu miałem sad jabłoniowy, chciałem zrobic trawnik! Po wyrwaniu drzewek, dokladnym usunięciu korzeni, ziemia była zaorana i pozostawiona na zime! Na wiosne ziemia bya ponownie zaorana, potem zbronowana, jeszcze raz zaorana i znowu zbronowana, ponownie wyszczyszczona z korzeni i uwalcowana! Trawa uniwersalna zakupiona w obi -nazwa Eliza posiana równo i zawalcowana! I teraz problem! Mam dwa pasy jasno zielonej, trawy która rośnie jak szalona a reszta jest ładna normalnie zielona która rosnie jak powinna! Te dwa pasy ida tak jak szły poszczególne worki nasion! Czy mozliwe ze byly inne nasiona traw? Co teraz moge zrobic? Włożyłem w ten trawnik duzo pieniędzy i jeszcze wiecej pracy!


Nie wiem, może w tych ciemniejszych miejscach było mocniej przekopane a tym samym ziemia żyźniejsza?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
michal1988 15:00, 30 maj 2016

Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1
Gardenarium napisał(a)


Nie wiem, może w tych ciemniejszych miejscach było mocniej przekopane a tym samym ziemia żyźniejsza?


a co teraz moge zrobic?
Gardenarium 15:05, 30 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie znam przyczyny więc nie wiem co doradzić, na kawałku jasnym podnawozić, podlać i zobaczyć czy się wyrównuje kolor.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justyna_dudziak 15:08, 30 maj 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 11
Dzień dobry,
zamieszczam zdjęcia- trawnik po trzech dniach. trochę lepiej, dzisiaj kosiłam, leję też wodę. momentami trawa się bardzo ładnie zagęściła, aż kosiarce ciężko było kosić mimo, że upał. Widzę światełko w tunelu Czego jeszcze nie zrobiłam to nie wysypałam żyznej ziemi. pozdrawiam

Gardenarium napisał(a)
Nie - ale to nie nazwa nawozu jest problemem, a pielęgnacja trawnika.
[img
Gardenarium 15:09, 30 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
michal1988 napisał(a)


a co teraz moge zrobic?



Skład tej mieszanki znaleziony w necie to:

życica trwała 30%
życica wielokwiatowa 20%
kostrzewa czerwona 10%
kostrzewa czerwona 15%
kostrzewa trzcinowa 15%
kostrzewa owcza 10%

Życica wielokwiatowa to trawa pastewna, na której pasie się bydło, jednym słowem kupiłeś jakieś dziadostwo. Zaorać i posiać dobrą mieszankę z uznanej firmy.

Życica wielokwiatowa

Takie trawniki sieje się na skarpach przy autostradach, gdzie liczy się taniość i szybkość wschodów, a tym samym szybka kasa za usługę, ale trawnika to z tego nie będzie.

Tak sobie myślę, jest to możliwe że w jednym worku była wyłącznie ta życica, ona jest jaśniejsza. U mnie obsiewano skwerki miejskie, rośnie jak najęta i wygląda jak zboże na polu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justyna_dudziak 20:52, 03 cze 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 11
Dobry wieczor. Tak wyglada trawa po koszeniu. Mysle ze sytuacja w miare opanowana


Teraz mam klopot z druga strona. Prosze mi doradzic jak poradzić sobie z tym paskudztwem i co to jest?

Gardenarium 21:18, 03 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chwastoix Trio i po kłopocie.

Jak zaczną zwijać się i znikną to nawóz i dużo wody, pełna dbałość aby odżywić, zasilić, dolać.
Strasznie biedny ten fragment.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justyna_dudziak 21:44, 03 cze 2016

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 11
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tam też był nawóz rozrzucony. Aż trudno uwierzyć, że takie rzeczy się na jednym trawniku dzieją
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies