Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

agnieszka_ka... 14:13, 04 cze 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 2
Sliczna ta trawka co sie zregenerowala.Ja mam problem taki iz moja trawja wygladala super byla gesta i zielona nawozilam nawozem dlugodzialajacym i caly czas kosilam ja na srednia dlugosc.Pewnego dnia poprosilam meza o skoszenie a on skosil mi ja na najkrotsza dlugosc.Trawa rozrzedzila sie i w niektorych miejscach od ziemi zrobila sie sucha chyva nawet zmienila kolor.Jak moge ja poratowac aby znowu byla taka ladna i nie wyschnieta.Czy ona mi sie zregeneruje.Czy moze ja nawiezc czyms ale wczesniej dalam nawoz extra dlugoszialajacy na ok 5 miesiecy.Poratujcie
Gardenarium 15:36, 04 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak to jest gdy się chce skosić na "zapas". Nawozić teraz nie można, jedynie podlewać. Długo działających nie stosuję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosiakmala 16:22, 12 cze 2016

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 19
witam,
założony mamy w tym roku na początku maja wg zaleceń i rad Pani Danusi trawnik, pięknie zazielenił sie, nasiona BB uniwersal, cieszylismy sie do pierwszego koszenia. Zaczeły wyłazić żółte plamy i uschniete żźbła trawy.
Trawnik nie nawożony niczym. Po skoszeniu nawet zżółkł pasek trawy po którym kosiarka jechała kołem. Koszony w poniedziałek czyli 6 dni temu na 6 cm. Codziennie podlewany.

co moze byc za problem w żółknieciu?











a tu widac żółty pasek po kole kosiarki
____________________
Gardenarium 17:40, 12 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brak składników odżywczych ewentualnie za gęsto posiana trawa i siewki konkurują o miejsce, część musi zamierać bo nie ma miejsca.
Teraz to nawóz i lanie wody celem rozpuszczenia.

Najpierw skoś, potem nawóz. I podlanie aby go rozpuścić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosiakmala 20:15, 12 cze 2016

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 19
dziekuje za odpowiedz. Ale ona żółknie w miejscu gdzie rzadko powschodziła. zdecydowanie miejsca gdzie jest wiecej wschodów sa soczyście zielone. Tam gdzie żółknie, podczas 1 koszenia noże nie dosięgały do jej wysokości i nie była skoszona.

A mozna juz zasilac? jeżeli tak to jakim nawozem? trawa ma niecały miesiąc. a czy mozliwym jest ze jest za mokro? codziennie podlewana.

____________________
Gardenarium 08:24, 13 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba ja zasilić, wtedy ruszy z kopyta.

Zrób tak:

skoś
rzadkie miejsca posyp ziemią z worków lecoiutko, przegrab odwrotną stroną grabi plastikowych (wachlarz)
nawóz wieloskładnikowy do trawników równo posiany a nie chaotycznie rozrzucony (kup siewnik ręczny)
woda
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosiakmala 08:25, 13 cze 2016

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 19
witam. czy w mojej sytuacji nawóz hydrocomplex yara zda egzamin?
____________________
Gardenarium 08:27, 13 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Każdy nawóz zda egzamin, każdy. Aby był do trawników, może byc florovit.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosiakmala 08:36, 13 cze 2016

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 19
dziekuje Pani Danusiu.
____________________
gosiakmala 20:56, 13 cze 2016

Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 19
mam pytanko jeszcze, kiedy mozna stosowac nawóz yara vila? czy na taki młody trawnik jak nasz? czy moze na przyszły od wegetacji zacząc?

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies