Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

GabiK 14:18, 21 maj 2014

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ozz, ja też zaznaczam i będę kibicować. Jestem ciekawa, co tam nasadzisz.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
stychaz 17:20, 21 maj 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Gratuluję i zaznaczam A może okna naprzeciwko zasłonić grabami rozpiętymi na linkach?
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Ozz 17:56, 21 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
O Wy, Wy - a gdzie krytyka? Witajcie ogrodowiskowi maniacy.

stychaz - jest niezła myśl, na razie chcę w tej materii wykorzystać świeżo posadzone wiśnie kolumnowe 'Amanogawa" i jeszcze mi tak z prawej i lewej chodzi po głowie zasadzenie niedużych drzewek... mam już kupioną nawet jabłoń ozdobną 'Winter Gold" tylko jeszcze maluszek siedzi w donicy, póki nie zdecyduję się na jakieś konkretne rozplanowanie. Obiecałam sobie, że nic nie posadzę póki nie wyznaczę gdzie ma być jakieś miejsce do siedzenia/taras i rabatki.

A będzie co sadzić. Ot takie kfiotki już czekają:


A tu mój główny problem - ogródek jest chyba na mrowisku co za tym idzie na wszystkim czym się da są mrówki i mszyce. Nawet na mięcie i pomidorach. Jakieś skuteczne domowe sposoby? Albo przynajmniej taka zmiana środowiska, żeby przychodziły rzadziej z wizytą?
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
gierczusia 19:40, 21 maj 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Cześć Ozzznko ... Dobrze ,że znów jesteś .. Moja mistrzyni od ciecia podkoszulków .. Prawie mnie zdetronizowałaś w kwestii najmniejszego ogrodu

Ostatnio czytałam w gazecie o zestawieniu : anmanogawa , jałowiec blue arrow, wierzba hakuro , różanecznik z jasnowfiletowymi kwiatami i białe wrzosy.. Podobno obłęd

Może coś Ci namięszam

Ściskam
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 19:40, 21 maj 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Nie mam koncepcji na mrówki.. Sypię jakiś błękitny proszek i na moment problem znika .. Ze szczególnym uwzględnieniem słowa " moment "
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Kondzio 19:51, 21 maj 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam i gratulacje na mrówki proszek do pieczenia jest dobry
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Joanna___ 19:52, 21 maj 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Jeżeli chcesz coś eko na mszyce to spryskaj mieszanką mleko/woda pół na pół.Ja to stosuję na jabłonie a na inne krzaczory to już chemia.
Mrówek nie zwalczam do momentu kiedy mi do domu nie wchodzą.Wtedy chemia.Można eko czyli proszek do pieczenia wymieszany z wodą i pryskasz mrowicho.
____________________
Kondzio 19:55, 21 maj 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
A na mszyce jest dobry filtr nie dopalaacego papierosa z woda robi sie jak gnojowke ale sie nie rozcieczam
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
AlicyaLK 20:23, 21 maj 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
A czytalam tez ze na mrówki to cynamon, ale nie stosowałam
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Ozz 20:51, 21 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Sto lat Was nie widziałam/słyszałam/czytałam

Gierczusia - byłam blisko Ciekawe zestawienie, generalnie unikam jałowców, bo jakieś brzydkie się robią po czasie, ale kto wie... zasiałaś ziarno... no i glebę mam niestety raczej wapienną, choć czekają w kolejce do sadzenia także karłowe rhododendrony A z mrówkami wiesz... takie mini ogrody i to jeszcze mój np. jest podniesiony w stosunku do gruntu - ciepło, sucho - idealne mrowisko po prostu.

Joanna_ ostatnio pryskałam nawet samym mlekiem i nie bardzo pomogło... chyba, że trzeba z jakąś częstotliwością określoną to robić. Myślę, że problem jest głównie nie w mszycach, bo rośliny w miarę zdrowe mam, a w mrówkach które je roznoszą dosłownie wszędzie.

Kondzio - przez Ciebie zacznę zbierać pety po znajomych Proszku do pieczenia jeszcze nie próbowałam, a to można sypać pod rośliny tzn. do donic? Bo konkretnego miejsca na mrowisko nie mam. Generalnie są wszędzie, a zwłaszcza w doniczkach, gdzie mają ciepło i sucho Mam proszek to im zaraz zaaplikuję zobaczymy na reakcję.

AlicyaLK - jeszcze dziś wypróbuję

Załączam w podzięce czekające powojniki
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies