Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

aleksandra_g 10:17, 22 maj 2014


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
OZZ ale z Ciebie pozytywna osóbka! zaznaczam pełna ciekawości
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
GabiK 10:56, 22 maj 2014

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ozz, a grujecznik Rotfuchs? Wszędzie piszą że mniejsze niż zielony - 4-5m wysokości i ok. metra średnicy. A przecież na takich areałach o średnicę chodzi głównie.
Sama się do niego ślinię, ale nie ma gdzie, no nie ma. A padnięcia nie życzę niczemu co mam, bo w sumie wszystko piękne. Może tego buka płaczącego kiedyś zamienię, bo się szeroki robi.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
ewalm 11:15, 22 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Ozz - małe ogródki sa super Gratulacje

Mrówki odstrasza lawenda i wrotycz. Zarówno sadzona jak i w postaci cudownych preparatów typu gnojówka z tego drugiego. Może sucha i wapienna gleba to mimo braku pełnego słońca całkiem dobre stanowisko dla lawendy? A wrotycz ma odmianę ozdobną 'Crispum' - ale niektórzy, podobnie jak mrówki, nie lubią zapachu wrotycza.
____________________
Ogródek na trzy lata
gunia1990 13:47, 22 maj 2014


Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 156
super taki ogródeczek, serio masz mnóóóstwo inspiracji w internecie będę śledzić!
____________________
Ozz 19:01, 22 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
BaRa - dzięki zachęcam też do krytyki, bo żadnej się nie boję, a widzę, że u Ciebie również prostokreślnie

Madżenko - help! Madży mi się tam kiedy jaki gabion i trochę ładnych prostych linii jak u Ciebie, które ujarzmią bałagan, który na pewno stworzę

Lidka - genialny pomysł ze świdośliwą! Co prawda kojarzę ją z ogrodu botanicznego jako rachityczne wątłe drzewko schowane pod innymi, ale w ogrodzie na eksponowanym miejscu na pewno będzie cudo! Teraz tylko pytanie - gdzie znajdę dostatecznie dużą sadzonkę - na razie znalazłam takie około 1m. Jakbym znalazła ładną sadzonkę to jestem w stanie nawet zrezygnować z grujecznika Jest sporo pasujacych wielkością drzewek, ale chcę żeby to było naprawdę coś wartościowego i dekoracyjnego w różnych okresach
A przy okazji - uwielbiam Dzierżoniów i okolice, jeździłam do starej zajezdni na praktyki parę razy

aleksandra_g - a dziękuję

GabiK - też mu się przyglądałam, od biedy ciekawie może wyglądać też 'Pendula' - ciełabym ją w ładny parasol... oczywiście póki tu będę mieszkać Masz może jakieś namiary na szkółkę, która sprzedaje troszkę większe sadzonki w normalnych cenach?

ewalm - ja pod lawendą się podpisuję czterema odnóżami, tylko nie chciałam jej kupować by nie stała tu sobie jak pozostałe sierotki w doniczkach. Wrotycz mi nie przeszkadza, nawet natargałam sobie ostatnio jego liści, ale niestety przyuważyłam na nich też kolonię mszyc i mrówek :/ może nie lubią kwitnącego? Gnojówek mus spróbować.. chyba dziś pójdę po pokrzywy.

gunia - a witaj inspiracji to ja mam w głowie aż nadto, dlatego nie mogę się na nic zdecydować i konsekwentnie tego trzymać

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Ozz 19:16, 22 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Podsumowanie dnia dzisiejszego:

1. Układ chcę chyba geometryczny. Chyba Koncepcja i pomysły w powijakach. Bez postępu.

2. Mrówki i mszyce panoszą się dalej i zaczynają zżerać już młode pędy.
- cynamon niezbyt odstraszył, - proszkiem do pieczenia posypałam wokół donic i mrówki omijają te miejsca, ale w donicach i tak dalej są, - wkurzyłam się i spryskałam je zwierzchu jakimś strasznie śmierdzącym zajzajerem ze starego mleka (czego to człowiek w lodówce nie znajdzie ) i pójdę dziś po pokrzywy i będę nimi lać na potęgę wszystko co się da.

p.s. mrówki wlazły ścieżką do mieszkania czyli rozumiem, że to my się mamy chyba wyprowadzić , ale z pozytywów - M się wkurzył, więc pewnie nie będą miały lekkiego życia...

p.s. 2. A co myślicie o TRAWNIKU? Zostawiać gdzieś kawałek czy sobie podarować i zrobić ogród bez niego? Na trzymanie kosiarki mamy za mało miejsca, a podkaszarką to średnia frajda. Choć M jest do trawników duchowo przywiązany

Na polepszenie animuszu - owies wieczniezielony... hm, chyba fajnie wyglądałby w takiej dużej donicy pod nagrzaną ścianą.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
AlicyaLK 19:19, 22 maj 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
A to paskudy mrówki nie boją się cynamonu może do domu weszły bo potraktowały to jako zaproszenie na cynamonki?
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
stychaz 19:54, 22 maj 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Jestem za powierzchnią bez trawnika z ewentualnymi grupami roślin między płytami kamiennymi.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Madzenka 23:32, 22 maj 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
stychaz napisał(a)
Jestem za powierzchnią bez trawnika z ewentualnymi grupami roślin między płytami kamiennymi.


Ja teź nowoczesne małe , miejskie ogrody sa bez trawnika, za to dużo nasadzeń i duuuuużo żwirku. Gdzie będziesz trzymala kosiarkę.. Karmnik sobie posadź i kostrzewy niedźiwedzie, bedą udawć trawnik
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Ozz 00:08, 23 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
DZiewczyny - lejecie mi miód na serce

Ale na razie by nie było rozwodu zamieszczam wersję z trawnikiem Oczywiście w zanadrzu jest opcja, że jak nam się trawnik znudzi (czytaj: M. będzie kosić) ścieżka pójdzie pod Amanogawą, a w środku się zrobi piękną rabatę angielska, aj, aj.

Na razie kąty proste, bo z urodzenia jestem bałaganiarzem i na pewno zrobię misz masz na rabatach, więc przynajmniej żeby to było w ramy jakieś ujęte.

M. jest zwolennikiem kółek i esów-floresów, więc nie wiem czy drugiej wersji nie trzeba będzie z tego powodu zrobić

Mam nadzieję, że w miarę czytelne To co szare to ścieżki, kremowo-szare to żwir, brązowe drewno, niebieskie w kwadracie - woda, a zielone - wiadomo co Wymyśliłam, że można by do balkonu sąsiada od dołu się wwiercić i puścić linki na jakieś drobne pnącza w donicy lub bez - zawsze to trochę osłony. Od sąsiada z lewej ramki z takimiż linkami na powojniki. Pod ścianą donica na trawy i skrzynia drewniana na podręczne narzędzia. Trochę jeszcze mało miejsca na warzywnik mam A jako ścieżki może właśnie takie długie płyty z karmnikiem/macierzanką... tylko gdzie ja znajdę takie płyty w normalnej cenie?

Chyba muszę szybko zrealizować, bo mi się znów odwidzi... to chyba już z 6 czy 8 pomysł na ten ogród... lubię zaczynać, ale nie lubię kończyć

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies