Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

AlicyaLK 21:57, 21 maj 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
To daj znac czy zadziałało bo ja nie testowałam
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Joku 22:03, 21 maj 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Ozzi, najszczersze gratulacje z powodu posiadania większego kawałka ziemi. Widzę że zgromadziłaś już sporo okazów, więc jakiś pomysł pewnie już siedzi w twojej głowie. Gdy czytałam o blokach w twoim sąsiedztwie to od razu przypomniały mi się moje dawne bloki na tyłach. Te 24 m kw. ma jedną zaletę: zbytnio się przy nim nie narobisz .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
malkul 22:08, 21 maj 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
OZZ i ja zaglądam i kibicuję i cieszę się razem z tobą
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
alinak 22:25, 21 maj 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Olena pod graby dałabym hosty , bo widzę cieniste miejsce przeszłabym dalej kocimiętką pod różą i pod amanogawami coś co będzie zarazem kołderką do nóżek powojników ...np.brunery lub bodziszki ,lub.rozchodniki ...ale to też zależy czy bardziej chcesz zimozielone , czy bylinowo....
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Sebek 22:35, 21 maj 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak powracać to w wielkim stylu Masz niezłe wyzwanie przed sobą, jakbym miał taki ogród to niewątpliwie skopiowalbym któryś z CHFS
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alinak 22:55, 21 maj 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
tu rzeczywiście jest masa inspiracji do małego ogrodu ...
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Ozz 23:24, 21 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Czuję powiew świeżych idei, tego mi trzeba

Joku - no jeszcze troszkę mniejsze mam areały niż Wasz nowy ogródek, ale kto wie Bardzo dobrze pamiętam ten ogród z tyłu domu, rosnące jak na drożdżach iglaki, altankę, bodziszki i zestawienie bergenii z rogownicą Swoją drogą polubiłam od tego czasu bodziszki podwójnie - już ,,uszabrowałam" i posadziłam wokół róży bodziszka żałobnego, oczywiście tymczasowo

malkul - zero kokoszenia!

alinak - w sumie to jeszcze nie wiem czego chcę Trochę zimozielonego się przyda, ale uwielbiam niskie krzewy i niekłopotliwe byliny, zwłaszcza te do cienia - trafiłaś w moje gusta Pod grabami jest dość słonecznie (słońce u mnie od 12 do 17). Myślę o czymś trochę wyższym a z przodu/pomiędzy niższe kępki. Kocimiętka to jest świetna myśl, bo może mi odstraszy trochę robactwo z ogrodu. Hostki też już mam 3 sztuki naszykowane.

Sebek - Ty, ty prowokatorze! Jak już coś powiesz to krótko, a celnie


Ręce mnie świerzbią, żeby zacząć już coś sadzić, ale obiecałam sobie, że najpierw rozrysuję sobie układ ogrodu. Nie wiem jeszcze czy kółka czy prostokąty. Na razie mgliste założenia są takie:

- Nie wiem czy do końca muszę mieć trawnik.
- Pewnie najlepiej w roli tarasu sprawdziłby się żwir (mniej więcej w miejscu gdzie leje z daszku) no i mam już teoretycznie zamówione eko-bordy
- Zastanawiam się nad posadzeniem jeszcze dwóch drzew - po prawej (może zamiast jednego z grabów) - jabłoni 'Winter Gold', a po lewej w rogu też coś ładnego... marzy mi się grujecznik, tylko cholerstwo trochę duże rośnie no i nigdzie nie mogę znaleźć od razu wyrośniętego egzemplarza by nie czekać
- przy lewym płocie może coś na kształt ramki i powojników na żyłkach? (tylko pewnie będą kwitły sąsiadowi, bo tam słońce)
- parę owocowych krzaczków, mini warzywnik i pomidorki
- zmieści się coś jeszcze? np. jakaś ścieżka, mini-oczko, kompostownik?

Niestety przyuważyłam też dziś kolejny problem - cały parter jest obłożony klinkierem, który przez te kilka godzin straszliwie się nagrzewa i wysusza wszystko co stoi pod ścianą (!). Plus grzeje niestety też mieszkanie. Coś z tym fantem by trza zrobić. Na razie stoi tam hortensja pnąca, ale trochę się boję o jej zdrowie - jeśli miałaby być puszczona do zarastania tego klinkieru.

A na dobranoc - zapomniałabym, że mam jeszcze trawy Ukochane proso, męczone w doniczce drugi rok i nie tylko (p.s. idę przez Was zamiast do łóżka oglądać to CHFS
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
BaRa 06:06, 22 maj 2014


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
Kibicuję w pracach nad ogródkiem
____________________
BaRa - Kamienny ogród
Madzenka 06:51, 22 maj 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zaznaczam aby podglądać. Ciekawa jestem tych nowych "butow"
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Lidka 08:58, 22 maj 2014

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Witaj! Przypomniałam sobie teraz Twoje pomysły balkonowe. Jestem spokojna o efekt końcowy.
Gdy przeczytałam o wiśniach zaraz pomyślałam o jabłonkach ozdobnych a tu za chwilę piszesz, że już jedną kupiłaś...Grójecznik jest piękny będzie miał chyba trochę sucho, ale przecież można podlać.
Na taką byle jaką ziemię ładna jest też glediczia trójcierniowa? (zwłaszcza o złocistych liściach), świdośliwa jest ładnym krzaczorko-drzewkiem. A może cos pachnącego? Jakaś kalina, bez, jaśminowiec(zawsze można przyciąć). No wychodzi na to, że ja z taką powierzchnią miałabym taki sam problem jak Ty - za dużo cudnych roślin na świecie - słowem: nie pomagam.
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies