Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon Shirasawy - Acer shirasawanum 'Aureum'

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon Shirasawy - Acer shirasawanum 'Aureum'

EwEl 10:55, 08 cze 2020

Dołączył: 08 cze 2020
Posty: 2
Mosins 20:11, 24 maj 2021

Dołączył: 21 lip 2020
Posty: 3
Kochani, potrzebuję pomocy. Mam maleńkiego klonika shirasawy. Chuchałam dmuchałam, przetrwał zimę i mrozy i przymrozki, a tymczasem coś się zaczęło dziać z listkami. Dopadly go tez mszyce i pryskałam jakąś chemią. Czy te slady na lisciach to poparzenie od slonca czy co innego?? Może ten oprysk byl za mocny (pryskałam gotowym preparatem).
Jest posadzony po północnej stronie domu, w dosyc zacisznym miejscu, ale słońca tez troche dochodzi, mysle ze moze tak do 11:00. Z góry Wam dziękuję za pomoc w identyfikacji problemu





uciu 20:43, 03 maj 2022

Dołączył: 22 cze 2019
Posty: 25
Szukam porady co jest nie tak?
Klon jest juz u mnie okolo 10-12lat. Po okolo 3 po zimie obumarla okolo 1/3 rosliny. Klon ladnie sie odbudowal przy mojej pomocy. Niestety teraz po zimie znowu okolo 1/3 rośliny obumarla:-/ w dodatku praktycznie glowny przewodnik. Co jest nie tak? Chyba nie jest to wina przemarznięcia? Bo czemu akurat cala gałąź obumarla? Jakas choroba? Dodam ze liście nigdy nie chorowały a roslina nie miala zadnych szkodników.

Fleszu 08:55, 04 maj 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
U mnie podobnie obumarł inny klon - Crimson Sentry. Miał 2 przewodniki i jeden zwiędł w połowie sezonu. Okazało się że to werticilioza. Poznasz to po ciemniejszych przebarwieniach miąższu na przekroju pnia.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Kokesz 09:50, 04 maj 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6615
Kurczę, skąd to się bierze...
Mam cztery klony.
Trzy rosną ok już kilka lat.
Z czwartym, nowym, który dostałam w ubiegłym roku, pięknym okazem, coś zaczęło się dziać na jesieni.
Zaczęły schnąć mu listki.
Myślałam, że osoba, która opiekowała się ogrodem podczas mojego urlopu, go nie podlała.
Ale później zaczęły czernieć całe pędy. Żyje jeszcze ale chyba już niedługo niestety
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
bql3 21:41, 11 maj 2022


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
u mnie klonik jest w dobrej kondycji - zimę przetrwał bez problemów i nabiera masy listnej a są nowe przyrosty.


[


____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Caroline 20:59, 29 gru 2022


Dołączył: 31 gru 2019
Posty: 9
Witam,

U mnie na południu nie miałam żadnych problemów z tym klonem. Rośnie jak na drożdżach - jedynie latem lubi przypalić młode listki i choć blisko mam do gór to nie przemarza

Generalnie gorąco polecam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies