Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon Shirasawy - Acer shirasawanum 'Aureum'

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon Shirasawy - Acer shirasawanum 'Aureum'

bql3 18:09, 26 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Zuzka
- myślę że ta kompozycja z trawą 'red baron' będzie OK, u mnie jest zwykła trawa oraz bliskie sąsiedztwo prosa no i innych klonów







pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Zuzka25 20:48, 01 maj 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Dziękuję za pomoc U mnie na razie tymczasowo rośnie red baron a przed nimi zielone jeżówki.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Mixtoorka 22:36, 01 maj 2018


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
A ja mam też Red Barony i żurawki limonkowe przed baronami. Ale klon jest taki piękny, wiesz, ładnemu we wszystkim ładnie .
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
jacek33wawa 21:04, 02 maj 2018

Dołączył: 29 maj 2017
Posty: 2
Witam. Prośba o pomoc w diagnozie, co dolega mojemu klonowi?
Klon ładnie wypuścił nowe listki, ale po pewnym czasie te na jednej gałęzi zaczęły obumierać. Dodam, że na jesieni zeszłego roku na tej właśnie gałęzi liście zaczęły czarnieć i obumierać, a potem całe przyrosty zeszłoroczne ściemniały i uschły - stąd widoczne obcięcia. Dzisiaj potraktowałem klon Topsinem. Prośba o poradę, co mogę jeszcze zrobić, żeby go uratować.





bql3 10:30, 18 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
wiosna w pełni, więc parę fotek dwóch okazów klona shirasawanum 'Aureum' w pełnej krasie, które rosną u mnie w ogrodzie herbacianym












pozdrawiam
Jan

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Zuzka25 18:31, 26 sie 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Proszę o pomoc diagnozie, co dolega mojemu klonowi. Na pewno może mieć popalone przez słońce liście, ale czy coś jeszcze może być przyczyną tak wyglądających liści? Na jednej gałązce są trochę zwinięte liście i jakąś pajęczynka? Czy to może być przędziorek? Z góry dziękuję za pomoc



____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Toszka 20:38, 26 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To efekt upałów i braku wilgotnosci powietrza.
Polecam w przyszłym roku postawić pod drzewkiem jakąś misę z wodą, by parowała.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zuzka25 20:56, 26 sie 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Toszka, bardzo dziękuję za pomoc Nie było nas przez tydzień i raczej ogród nie był regularnie podlewany. Liście już wczesiej były lekko popalone, ale ten widok trochę mnie przeraził. Pomysł z miską z wodą super. Bardzo dziękuję
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
magitka 11:17, 27 sie 2018

Dołączył: 26 kwi 2016
Posty: 4
Dzień dobry,
Gdzie w Warszawie lub okolicy kupić klon shirasawy, ale trochę wyższy niż 50cm?
Znalazłam go tylko w 2 miejscach, ale niskie.
joannach 13:48, 21 wrz 2018

Dołączył: 21 wrz 2018
Posty: 4
Witam serdecznie. Moje pytanie może nie powinno się tu znaleźć, ale nie wiem kogo mogę się o to zapytać. Niedawno przez internet kupilam Klona Shirasawy, który w zasadzie miał byc "Aureum", tak z opisu jak i zdjęć. Niestety po dostarczeniu okazalo się, ze przyslano mi zupenie innego klona. Sklep przyznał się do pomyłki, ale w tym momencie nie mam pojęcia jakiego klona mi przyslano.
Jesli ktoś z Państwa orientuje się jaki to może być klon, będą wdzięczna za pomoc. Joanna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies