Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Klon Shirasawy - Acer shirasawanum 'Aureum'

Pokaż wątki Pokaż posty

Klon Shirasawy - Acer shirasawanum 'Aureum'

MirellaB 06:03, 19 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Przedstawiam mojego Shirasawy

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MartaKozak 23:05, 20 cze 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Nawet nie wiedzialam ze sa rozne odmiany tego klonu. Moj nowo nabyty klonik okazal sie shirasawanum autumn, piekny jest, ale niestety pomaranczowy... nie bardzo mi pasuje kolorystycznie
A sklep oczywiscie nieodpowiada na moja reklamacje, ech te zakupy przez internet.

____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
bql3 23:40, 20 cze 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

Marto pomimo twojego zakupu klona - jest to bardzo ładna odmiana jak bardziej urośnie, to będzie zachwycał i przykówał wzrok osób patrzących na niego.
A mam pytanie - czy Ty planujesz jeszcze jakiś zakup klona do swojego ogrodu? - bo jeśli szukasz odmian klonów palmowych to służę alfabetycznym spisem tych roślin na stronie 29 mojego wątku. Zapraszam więc look'nij do mnie a być może przyszłości to pozwoli Ci uniknąć niechcianych zakupów - ja sam zaś nie kupiłem ani jednej sztuki klona przez internet a posiadam ich około 40 sztuk na ogrodzie, z tego 36 różnych odmian.

pozdrawiam
Jan

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 11:04, 19 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
no mój okaz( odpukać) jak na razie rosnie i jest w doskonałej kondycji...




pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Zuzka25 22:32, 03 kwi 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Witam, bardzo podoba mi się Klon Shirasawy i chciałabym posadzić do w moim małym ogródku. Wydaje mi się, że znalazłam dla niego idealne miejsce lekko zacienione, osłonięte żywopłotem z tui i domkiem gospodarczym. Dodatkowo ożywiłby ten zakątek. Jedyny problem jest taki, ile miejsca powinnam dla niego przeznaczyć? W sąsiedztwie rośnie szpaler z hortensji Limelight. W jakiej odległości od hortensji i domku powinnam posadzić? Bardzo dziękuję za pomoc
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Gardenarium 23:21, 03 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To małe drzewko. Moje ma z 10 lat, a średnica korony nie przekracza metra. Mam go na pniu wysokości 140 cm.

Ważne żeby hortensja go nie pożarła i nie wiem jaki egzemplarz kupisz. Najlepiej nie sadź go w pobliżu hortensji, raczej coś niskiego pod nim.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuzka25 18:14, 04 kwi 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Bardzo dziękuję Danusiu za odpowiedz. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, Danusiu, Twoje drzewko było szczepione na 140cm, czy były korygowane cięciem dolne gałązki? Przepraszam jeśli to głupie pytanie. U mnie jest dość mało miejsca i wiadomość, że może dorastać do 3-4 metrów trochę mnie zniechęciła.


Myślałam, żeby posadzić klona po prawej stronie rabaty, mniej więcej gdzie rośnie teraz ostatni Gracillimus ( który muszę przesadzić). Miedzy hortensją, a klonem byłaby odległość ok 1m. Ewentualnie hortensje mogłabym przesadzić jeszcze trochę do przodu.

A czy przy dereniach Ivory Halo klon Shirasawy pasowałby? Dziękuję za podpowiedz
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Gardenarium 18:37, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie były korygowane dolne gałązki, takie drzewko kupiłam, miało taką właśnie formę, małego drzewka z pniem na wys. 140 cm.

Planowane miejsce jest dobre. Zamiast miskanta oczywiście. Obok dereni nie, bo są pstrokate.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuzka25 20:11, 04 kwi 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedz. W takim razie będę szukała wyższego drzewka w szkółkach. Wczoraj w szkółce ćwiczyłam silną wolę, czy już go nie kupić, ale poczekam, żeby zobaczyć, czy nie przemarzły.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Gardenarium 21:13, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bździnki nie kupuj. Kup konkretne drzewko, nie jakiś patyczek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies