Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

MamaMagda 00:16, 25 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu
o tym ogrodzie mówiłam - przejrzyj watek, moze Cie cos zainspiruje

uciekam do spania, dobrej nocy!

____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Kasial 00:38, 25 maj 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Witaj. Też mam działkę pod lasem. Ciekawa jestem efetu u Ciebie. Pozdrawiam
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
tabliczkazna... 08:21, 25 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Dom wyglada super, jeśli chcesz to pokaz go jeszcze z innego ujęcia. Działka super klimatyczna, będziecie mieć pięknie. Moja rada - rodzina sie nie przejmuj, przyjadą i wyjada a w ogrodzie siedzieć będziecie Wy, wiec sie nie spiesz z decyzjami. Ja, równie jestem zieloniutka, koncepcje na każdy metr zmieniałam po kilka razy i nie jest powiedziane, ze wszystko co w ziemi nie będzie jeszcze wędrować ))
____________________
Marta
UrsaMaior 09:18, 25 maj 2014


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Dzięki za miłe słowa Wizytą rodziny nie mogę się nie przejmować, bo sprawa ma wymiar międzynarodowy Przyjeżdżają do mnie krewni z Anglii, którzy nigdy w Polsce nie byli, nie znają języka i generalnie nie mają pojęcia o tym jak tu jest. Bardzo chciałabym błysnąć i pokazać im, że Polska jest piękna. Problem polega na tym, że teraz robimy też podbitkę, która miała powstać w kwietniu. Opóźnienie powstało ze względów politycznych - jeden z fachowców utknął na Ukrainie i wizy nie mógł dostać. Od frontu już jest gotowa, więc czas ruszyć z trawnikiem. Mam nadzieję, że jednak uda się front doprowadzić do porządku przed wizytą gości, choć czasu tak mało Wszystko przez tego cholernego Putina noo.
____________________
ogród pod lasem
tabliczkazna... 10:37, 25 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
) No to chyba jak za komuny - trzeba będzie rozwinąć trawę, wypożyczyć rosliny z CO, donice zamaskowac i jakoś to będzie ) Potem oddacie )

Faktycznie, sprawa poważna...
____________________
Marta
UrsaMaior 10:47, 25 maj 2014


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Hahaha no, pewne rzeczy się jednak nie zmieniają, w Soczi przed igrzyskami też ziemię malowali na zielono A tak na serio, to mam nadzieję, że jednak trawa zdąży wykiełkować... Rośliny mam, więc teraz tylko nie wiem jak poprowadzić rabatki
____________________
ogród pod lasem
Majena 22:49, 25 maj 2014


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 484
Zaznaczam witam się i czekam niecierpliwie a zapowiada się wyjątkowo
____________________
Majena - wiejsko czardziejsko
UrsaMaior 23:08, 25 maj 2014


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Cześć Majena U mnie na razie zero postępów, czekam na jeszcze dwie przesyłki z roślinami (głównie róże) i zaczynam działać. Na razie na stanie 1 lipa, 2 jarzębiny, 3 tamaryszki, 3 Ice Breakery, 1 jodła pinsapo, 1 świerk Pusch, 1 Acrocona, 1 lilak, 2 hortensje pnące. No i róże: Lykkefund, Albertine, Felicite et Perpetue, Cinderella, Falstaff, Herkules, Herzogin Christiana, Pomponella i Alchymist. Aaaa i jeszcze 2 szałwie, 2 perowskie, migdałek, wierzba Hakuro nishiki i parę innych drobiazgów. Zaraz pewnie polecą gromy za zbyt dużą ilość tego dobra, ale miejsca mam sporo i odnoszę wrażenie, że będzie pustawo. Mam też 3 duuuże pieńki i nie wiem co z nimi zrobić... Na razie służą za siedzisko dla dzięciołów, ale chciałabym je jakoś wkomponować w ogród.
____________________
ogród pod lasem
tabliczkazna... 07:38, 26 maj 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
UrsaMaior napisał(a)
Hahaha no, pewne rzeczy się jednak nie zmieniają, w Soczi przed igrzyskami też ziemię malowali na zielono A tak na serio, to mam nadzieję, że jednak trawa zdąży wykiełkować... Rośliny mam, więc teraz tylko nie wiem jak poprowadzić rabatki


Hej, nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ze to nie jest wielka polać tej trawy? Jeśli dobrze, to moze naprawdę pomysl o rolce. Piękny trawnik (zwłaszcza dla gości z UK) będzie miał kolosalne znaczenie, a porządny równy zielony dywan da Ci od razu poczucie, ze tu jest pięknie - nawet jeśli rosliny bedą małe i rabaty nieskończone.
My właśnie założyliśmy trawnik z siewu i ogólnie jest ok, ale uzyskanie gęstego zielonego dywanu trochę trwa - po ulewach trzeba tu i ówdzie jednak dosiac, mamy mnóstwo jednorocznych chwastów dwulisciennych, lac trzeba hektolitry wody - no nie jest to zadanie dla niecierpliwych...
____________________
Marta
UrsaMaior 08:08, 26 maj 2014


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Ta połać pod drzewami? Tak, tak, to trawa, ta część była uprzątnięta w zeszłym sezonie, więc jest w miarę ogarnięte. Nie do końca, bo w międzyczasie robiliśmy płot i pas wzdłuż niego jest do zagospodarowania, jakieś 80 metrów.
Rolka odpada, bo trawa już kupiona, ta sama, która jest na części leśnej. Jesteśmy z niej zadowoleni, zieloniutka, ładna, mimo, że ciągle brak nam czasu, żeby chuchać i dmuchać na ten trawnik. Synek daje mi ostatnio w kość, sama wiesz jak jest z maluchem, bo wyczytałam, że masz dwa
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies