Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Borbetka 19:36, 23 kwi 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Naprawdę ciekawie się robi. Będę kibicować.
____________________
borówcowy wizytowka
UrsaMaior 19:55, 23 kwi 2015


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
No i pierwszy problem - moje świeżo posadzone rh coś zaatakowało Żółte plamy na liściach i malutkie brązowawe kropki pod spodem Ki czort?
____________________
ogród pod lasem
ele2001 21:53, 23 kwi 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Pokaż zdjęcia może pomożemy..
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
UrsaMaior 22:17, 23 kwi 2015


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Ok, wrzucam fotki. Od góry jak widać, żółte plamy. Od spodu jedyna podejrzana sprawa to te rudawe kropki, naprawdę małe i nieliczne - przynajmniej na razie. Pod palcem schodzą łatwo, liść się nie klei, nie ma żadnego nalotu. Same rośliny ładne, dorodne, odmiana Cunningham's White, a szkółka do tej pory mnie nigdy nie zawiodła. Jak pech to pech
____________________
ogród pod lasem
lilarosa 14:23, 29 kwi 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 49
Witaj UrsaMaior, zdaje się, że prawie jesteśmy sąsiadkami Masz piękne okolice i zalesioną działkę - idealne miejsce dla rododendronów. Ja także w tym roku posadziłam (i nadal jestem w trakcie sadzenia) sporo tych pięknych roślin, jednak ubolewam nad brakiem starszego dla nich sąsiedztwa w postaci świerków czy sosen. Co prawda tuż za ogrodzeniem mam sąsiedztwo niewielkiego lasku, niestety moja działka jest (była) goła niczym "święty turecki"
Napisz jak dałaś sobie radę z chorobą CW (ja także mam tę odmianę, sadziłam 2 tyg temu) i - jeśli to nie tajemnica (może być na prw) - gdzie zakupiłaś rośliny.

I czekamy na więcej fotek! Życzę Ci wytrwałości i sprzyjającej pogody w realizacji ogrodowych projektów.
____________________
Hania _ "Muszę poznać dwie lub trzy gąsienice, jeśli chcę zawrzeć znajomość z motylem." A. de Saint-Exupéry
EdytaB 14:34, 29 kwi 2015


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
Witam,
u mnie CW nie sprawiają problemów, bardzo żelazny Rh więc mam nadzieję, że to chwilowe.
P.S ja też z okolic
Marga 14:36, 29 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Hej. Witam się u Ciebie po raz pierwszy! Zapowiada się bardzo, bardzo interesująco. Piękny kształt rabat! Czekam na więcej fotek
Pozdrawiam
____________________
Ogród dla moich synków
lilarosa 14:53, 29 kwi 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 49
EdytaB napisał(a)
Witam,
u mnie CW nie sprawiają problemów, bardzo żelazny Rh więc mam nadzieję, że to chwilowe.
P.S ja też z okolic


Także pozwolę sobie w wątku Gospodyni powitać Sąsiadkę
____________________
Hania _ "Muszę poznać dwie lub trzy gąsienice, jeśli chcę zawrzeć znajomość z motylem." A. de Saint-Exupéry
UrsaMaior 14:57, 29 kwi 2015


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Hej dziewczyny!
Fajnie, że znalazły się sąsiadki, ja tu jestem elementem napływowym, więc każda nowa, miła twarz jest na wagę złota
Na forum chorób różaneczników waldek727 napisał, że moje zaatakował prześwietlik borówkowiec i żebym spsikała Decisem. Wcześniej zdążyłam już spsikać je Kohinorem, wydaje mi się, że jest ok, bo więcej żółtych liści nie znalazłam. Za parę dni spróbuję jeszcze Decisem, szczególnie od spodu.
Lilarosa, rośliny kupiłam u Szklarzewskich (Świat Zieleni). Z tej samej szkółki mam też cisy i parę innych.
Z nowości u nas, to posadziliśmy 400 grabów. Na razie wszyscy się śmieją z naszego żywopłotu hehe, jak już im się pokaże gdzie on jest - bo nie widać Ja jestem taka niecierpliwa, a robienie tego ogrodu trwa, trwa i jeszcze potrwa nie wiadomo jak długo...
____________________
ogród pod lasem
lilarosa 15:52, 29 kwi 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 49
Tak się składa, że pracuję bardzo niedaleko tej szkółki i chyba w zeszłym roku kupowałam tam 2 cisy (kule), mają się całkiem dobrze
400 grabów - mhm.... rozumiem, że weekend majowy masz już zaplanowany?

Ja zresztą też, jeszcze w ub. miesiącu przywiozłam ok setki rododendronów z Konstantynowa i na razie posadziłam połowę Mój M. już dawno stwierdził, że oszalałam i chyba będę je sadzić w SWOIM pokoju, bo ciekawe gdzie i kiedy zamierzam to wszystko zmieścić

Też jestem z tych niecierpliwych a ogród "mebluję" już 5-ty rok i końca nie widać

pozdrówka
____________________
Hania _ "Muszę poznać dwie lub trzy gąsienice, jeśli chcę zawrzeć znajomość z motylem." A. de Saint-Exupéry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies